Jeep Grand Cherokee Zj 5.9 1998 Aracım Için Akü Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan North wind Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,303
İnci akü iadeli 330tl istedi....aynı özelliklerde...

erhan_41 / Tuzla
baktıgım tür akülerde inci akünün listesinde 77 amper olanını bulamadım,278x175x190 ölçülerinde 72 amper var ccası ve amperi Exideye göre düşük,sizin buldugunuz hangi model?Exide özelliklerinde Bosch ve Varta bulmustum,hatta ccası cok az daha yüksekti ama 50 tl daha pahalıydı, fiyatından dolayı degilde Exide bana daha sıcak geldi o yuzden tercih ettim.

Etiketler
Serhat bey cevabınız için teşekkür ederim.Varta daha önce kullanmadım,WJ aracımda 72 amper inci akü almıştım,akü kötü degildi fakat park sensörü bağlantı denemesi yaparken yaklasık 3,4 saat araç içi ışıklar acık ve sensör sesi filan derken akü bitti,haliyle aracın içindeki aydınlatma sistemide led olmadıgı icin aküyü çabuk bitirdi,baska aküde olsa belki biterdi,sonra bosch marka akü sarj cihazı aldım akü biraz zayıfladıgı zaman bitmeden önce tabi sarj ediyorum,3 yıldır bi sorun cıkmadı ama biraz kullanımada dikkat ettim park halinde araç temizliginde uzun süre iç aydınlatma yada teyip acık bırakmadım.Yeni jeeplerde kullanılan akünün markasını merak ettim.
Akünün markası EXIDE, henüz deneme imkanı olmadı, ambalajında duruyor. Yaşadığınız sorunlar araç elektrik sistemi kaynaklı sanırım, dolayısıyla her aküyü yıpratabilecek sorunlar, ben anlattığım "ansızın ölen Varta" maverasından sonra (ki daha önce akü olayına hiç böyle bakmamıştım) anladım ki akü konusunda en önemlisi "YAYGIN VE ETKİN HIZLI SERVİS VE GARANTİ DESTEĞİ" gerisi önemli değil yani o yüzden de yerli akü tavsiye ediyorum. Selamlar, saygılar.

baktıgım tür akülerde inci akünün listesinde 77 amper olanını bulamadım,278x175x190 ölçülerinde 72 amper var ccası ve amperi Exideye göre düşük,sizin buldugunuz hangi model?Exide özelliklerinde Bosch ve Varta bulmustum,hatta ccası cok az daha yüksekti ama 50 tl daha pahalıydı, fiyatından dolayı degilde Exide bana daha sıcak geldi o yuzden tercih ettim.
Bandırma da ki bir bayii telefondan bilgi ve fiyat vermişti.baya bi araştırma yaptığım için net hatırlamayabilirim ama 70 küsür bir amp değeri vardı

erhan_41 / Tuzla

Akünün markası EXIDE, henüz deneme imkanı olmadı, ambalajında duruyor. Yaşadığınız sorunlar araç elektrik sistemi kaynaklı sanırım, dolayısıyla her aküyü yıpratabilecek sorunlar, ben anlattığım "ansızın ölen Varta" maverasından sonra (ki daha önce akü olayına hiç böyle bakmamıştım) anladım ki akü konusunda en önemlisi "YAYGIN VE ETKİN HIZLI SERVİS VE GARANTİ DESTEĞİ" gerisi önemli değil yani o yüzden de yerli akü tavsiye ediyorum. Selamlar, saygılar.
Teşekkür ederim paylaştıgınız için bende Exide aldım ,aracımda elektriksel hic bi sorun yok yetkili servise göstermiştik. 2 aracımda tamamiyle orjinal,elektirik tesisatına hic bi müdahalede bulunulmamış,benim şahsi fikrim aracın içini detaylı temizledigim zamanlarda kapı ac kapat durumları fazla olunca lambalar uzun süre yanıyor kapıyı kapattıktan sonra tekrar diğer kapıyı actığım zaman haliyle tekrar lambalar yanıyor,titiz oldugum icinde iç temizlik uzun sürüyor ve oncedende az km yaptıgım icin akü zayıflıyor,zaten ayda 30,40km bazen yapıyorum bazen 10 km gibi cok az,o yuzden en iyi aküyü alsam iç aydınlatma 3,4 saat acık kalırsa ve kmde pek yapılmadıgı icin akü biter,son 3 yılda WJ jeepimin aküsü bitmedi cünkü her hafta aracı çalıstırıyorum bazen 2 haftada bir 4,5 km yapıyorum bu sekilde akü bazen zayıflıyordu ama takviyelik bi durum olmadı araç çalısıyordu,daha sonra aküyü akü sarj cihazımla sarj ediyordum.ZJ aracımda ise akü ömrünü tamamladıgı icin aynı sekilde az km yaptıgım icin aracı götüremedi.Selamlar Saygılar.

Teşekkür ederim paylaştıgınız için bende Exide aldım ,aracımda elektriksel hic bi sorun yok yetkili servise göstermiştik. 2 aracımda tamamiyle orjinal,elektirik tesisatına hic bi müdahalede bulunulmamış,benim şahsi fikrim aracın içini detaylı temizledigim zamanlarda kapı ac kapat durumları fazla olunca lambalar uzun süre yanıyor kapıyı kapattıktan sonra tekrar diğer kapıyı actığım zaman haliyle tekrar lambalar yanıyor,titiz oldugum icinde iç temizlik uzun sürüyor ve oncedende az km yaptıgım icin akü zayıflıyor,zaten ayda 30,40km bazen yapıyorum bazen 10 km gibi cok az,o yuzden en iyi aküyü alsam iç aydınlatma 3,4 saat acık kalırsa ve kmde pek yapılmadıgı icin akü biter,son 3 yılda WJ jeepimin aküsü bitmedi cünkü her hafta aracı çalıstırıyorum bazen 2 haftada bir 4,5 km yapıyorum bu sekilde akü bazen zayıflıyordu ama takviyelik bi durum olmadı araç çalısıyordu,daha sonra aküyü akü sarj cihazımla sarj ediyordum.ZJ aracımda ise akü ömrünü tamamladıgı icin aynı sekilde az km yaptıgım icin aracı götüremedi.Selamlar Saygılar.

Aracınız kapalı garajda kalıyorsa jeneratör için kullanılan aküyü sarjlı tutması için küçük boyutlu cihazlar var. Aracınıza bu sekilde bir besleme yapılabilir.

Aracınız kapalı garajda kalıyorsa jeneratör için kullanılan aküyü sarjlı tutması için küçük boyutlu cihazlar var. Aracınıza bu sekilde bir besleme yapılabilir.
Çoğunlukla kaldıgım evde kapalı garajda var fakat mustakil degil o yuzden orada elektrik prizi yok,diger evimde kendime ait müstakil garajım var,oraya gittigim zamanda bosch c5 model sarj cihazıyla sarj ediyorum akümü,,simdide zaten akü yeni 3,4 ayda bir aküyü sarj edince sorun cıkıcagını sanmıyorum,eski aküyü değiştirmekle en azından cok cabuk bitmesinden kurtuldum,bu arada wj katalogunda yanlıs hatırlamıyorsam aracınızı 17 günden daha fazla çalıştırmadan bırakmayın gibi bi acıklama vardı,bu araçlarda cok sayıda beyin elektronik sistem fazla oldugu icin beyni az olan araçlara nazaran aküyü daha az zamanda zayıflatabiliyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR