Karavan 220 V Elektrik Girişi Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kepirlikerem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,223

kepirlikerem

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar. Nasipse çarşamba günü bir çekme karavan alarak aranıza katılacağım. Karavanda güneş paneli yok, ilk etapta kamp alanlarından elektrik alacağım. Ancak karavanda görselini aşağıya eklediğim gibi bir giriş yapmışlar. Benim internette gördüklerim 3 pinli topraklaması olan çıkışlardı. Bu şekilde bir çıkış beni biraz endişelendirdi. Kullanırken bir sıkıntı çıkarır mı ? Değerli yorumlarınızı bekliyorum

Screenshot 2023 07 03 12 10 37 444 comwhatsapp

Etiketler
karavanda
Ucuz olsun diye her ne kadar ev tipi malzeme kullansalar da karavan çıkışını erkek fiş yapacak kadar "profesyonel ve düşünceli" :rolleyes: davranmışlar. Bu açıdan tebrik ediyorum üreticisini.

Sorunuza gelecek olursak; fişin ortasındaki sarı bölge topraklama hattıdır. Tabii içerde de tesisatın bu topraklama hattına bağlanması gerekir. Ayrıca yine bu toprak hattının karavanın şasesine de temas ettirilmesi iyi olur. Avrupa karavanlarda bu şekilde.

1688384213875

İlave olarak, içeriye ilk girişe bir adet kaçak akım rölesi koyarsanız garanti olur. Cihazları değil, sizi korur bu röle. Legrand marka olması şart değil, aramada ilk bu çıktı diye paylaşıyorum: LİNK

Ucuz olsun diye her ne kadar ev tipi malzeme kullansalar da karavan çıkışını erkek fiş yapacak kadar "profesyonel ve düşünceli" :rolleyes: davranmışlar. Bu açıdan tebrik ediyorum üreticisini.

Sorunuza gelecek olursak; fişin ortasındaki sarı bölge topraklama hattıdır. Tabii içerde de tesisatın bu topraklama hattına bağlanması gerekir. Ayrıca yine bu toprak hattının karavanın şasesine de temas ettirilmesi iyi olur. Avrupa karavanlarda bu şekilde.

Ekli dosyayı görüntüle 642205

İlave olarak, içeriye ilk girişe bir adet kaçak akım rölesi koyarsanız garanti olur. Cihazları değil, sizi korur bu röle. Legrand marka olması şart değil, aramada ilk bu çıktı diye paylaşıyorum: LİNK
Teşekkürler değerli cevabınız için. İlk fırsatta kendim 3 pinli alıp değiştireceğim. Karavanı alır almaz direk kamp yapmayı planlıyorum. Bu şekilde uzatma kablosu ile kamp alanlarından sorunsuz elektrik alabilir miyim ? Benim ilk aklıma gelen ani bi yağmurda sıkıntı çıkarır mı oldu

Teşekkürler değerli cevabınız için. İlk fırsatta kendim 3 pinli alıp değiştireceğim. Karavanı alır almaz direk kamp yapmayı planlıyorum. Bu şekilde uzatma kablosu ile kamp alanlarından sorunsuz elektrik alabilir miyim ? Benim ilk aklıma gelen ani bi yağmurda sıkıntı çıkarır mı oldu
O karavandan çıkan fiş daha fazla dışarı doğru uzayabiliyorsa birleşimi karavanın altında yaparsanız sorun olmaz yağmurda. Eğer uzamıyorsa, birleşme yerine naylon poşet geçirirsiniz, uçlarını da paket lastiğiyle sıkarsınız yağmurdan korumak için. Naylonun da altında delik olsun ki içinde su birikmesin. Yoksa fayda sağlayalım derken daha beter olur.

O karavandan çıkan fiş daha fazla dışarı doğru uzayabiliyorsa birleşimi karavanın altında yaparsanız sorun olmaz yağmurda. Eğer uzamıyorsa, birleşme yerine naylon poşet geçirirsiniz, uçlarını da paket lastiğiyle sıkarsınız yağmurdan korumak için. Naylonun da altında delik olsun ki içinde su birikmesin. Yoksa fayda sağlayalım derken daha beter olur.
Evet benim de aklıma karavanın altına atmak geldi. Bi metre varmış sanırım. Yine forumdan baktığıma göre karavan elektrik çıkışı erkek olduğu sürece çok problem olmuyormuş, dişi olmaması önemliymiş. Yukarıda da yazmış hocam zaten çıkışı erkek fiş yaparak profosyonel davranmışlar diye :smiley:

Merhabalar arkadaşlar. Nasipse çarşamba günü bir çekme karavan alarak aranıza katılacağım. Karavanda güneş paneli yok, ilk etapta kamp alanlarından elektrik alacağım. Ancak karavanda görselini aşağıya eklediğim gibi bir giriş yapmışlar. Benim internette gördüklerim 3 pinli topraklaması olan çıkışlardı. Bu şekilde bir çıkış beni biraz endişelendirdi. Kullanırken bir sıkıntı çıkarır mı ? Değerli yorumlarınızı bekliyorum

Ekli dosyayı görüntüle 642204
Bu fiş dışarda kalmıyor değil mi? Priz yuvasının içine sokulabiliyorsa sorun yok. Dışarıda kalıyorsa, yağmurdan zarar görecektir hatta yolda ıslandıktan sonra fişe takılırsa, çarpılma, kısa devre veya ark oluşması riski oluşur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR