Karavan - Kamp Taşıtı Trafik Sigortası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 689
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 325,730
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Karavan - Kamp Taşıtı Trafik Sigortası

Değerli dostlarım 15 günden beri bu konuyu sanal alemimiz Facebook ta paylaştım ve bu zaman kadar da 10 dan fazla arkadaşımı Ali kardeşime yönlendirdim ve sigortalarını yaptırdık halen bazı arkadaşlarımızın kafasında soruları çözmüş değilim ben dahi 650 TL olan sigortamı 240TL yaptırdım 2 gün sonrada az bir kesintiyle geri aldım Not sigortam 27 günlük kem iptal ettirttim bu biz Karavancılar için süper bir fırsat doğmuş oldu ha geç kalınmadı mı kalındı ama yapacak bir şey yok tu onun için de bur dan Ali Gündoğdu kardeşime teşekkür ederim

Etiketler

Ak Sigorta kısmi iptalden dolayı kredi kartıma 436 TL yüklemiş. Böylece hem 161 TL karım oldu hem de Haziran 2015 de bitecek olan sigortamı 5 ay ötelemiş oldum. Seneye haziran ayında fiyat ne olur bilinmez şimdiden yaptırdığım iyi oldu.

Arkadaşlar , dostlar change.org ' da trafik sigorta primlerinin makul seviyelerde olmasına yönelik bir imza kampanyası mevcuttur...
Bilgilerinize , İlgilerinize sunulur...
Selamlar , sevgiler

https://www.change.org/p/t%C3%BCrkiye-sigorta-reasurans-ve-emeklilik-%C5%9Firketleri-birli%C4%9Fi-motokaravanlar%C4%B1n-zorunlu-trafik-mali-mesuliyet-sigortas%C4%B1-primleri-makul-fiyatlara-indirilsin

sevgili arkadaşlar sitenizi ziyaret ettiğimde karavan sigortasıyla alakalı problemleriniz olduğunu farkettim.Bizde bununla alakalı çalışma yaptık sitenizde üye olan birkaç arkadaşınızın karavan trafik sigortasını yaptık.Bununla ilgili olarak irtibata geçmek isterseniz yardımcı olurum.
Whatsapp üzerinden 0539 3413024 nolu telefondan ulaşabilirsiniz..
kamilbayram28@hotmail.com

Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ederim.Sigortamın bitimine üç ay var.Ankara sigorta ile görüşüp sigortamı yenilemeyi düşünüyorum.
Ömer Aktaş

Güzel haber için teşekkürler, bugün sigortacımı aradım iptal için ancak bana araç satışı yapılmaadan eski sigortanın iptal edilmeyeceğini söyledi. İptal nasıl olacak bilgi verirseniz sevinirim.

Ilgili dost, arkadas ve yoneticilerimizden rica etsek birde yurtdisi yesil sigorta icin yardimci olsalar..Orada da karavan sigorta primleri cok yuksek...Ornegin otomobil yillik 300 euro oderken biz ozel amacli tasit gorundugumuzden 700 euro oduyoruz..Kamyonet bile 600 euro..

Ankara Sigorta'nın şu basamak fiyatlarını incelerken dikkatimi çekti. 4.5.6. ve 7. basamaklar için prim fiyatı belirlemişler. 1.2.3 basamaklar için fiyat yok. Yani kazaya karışanın durumu meçhul :smiley: Kazaya karışana bu özel indirimi uygulamayıp özel amaçlı taşıtlara uyguladığı 1300 TL civarında ki liste fiyata bir de sürprimi ekleyerek fiyat teklifi verebilir. O yüzden karavan sahiplari araçlarını dikkatli kullanmasında fayda var :smiley: Ufak tefek kazalarda sigortasını deldirmeyip anlaşma yoluna gidip cebinden karşılarsa daha avantajlı olabilir.

Sigorta fiyatlarını düşürmek için mücedele edenlerin başarılarını kutlamak lazım. Türkiye´ de trafik sigortasındaki şartlar Almanya’daki duruma yaklaşıyor gibi geliyor bana. Yeşilkart konusunda Almanya´ dan bir örnek vereyim. Burada yeşilkart sigortanın içinde. Süresi bittikçe telefonla süresi uzatılmış yeni kartı isteriz. Yeşilkart Avrupa ve Akdeniz kıyılarındaki 46 ülkede geçerli. Türkiye‘ de dahil. Almanya plakalı araçlar için sorun sigortanın kasko bölümü. Bir çok sigortada kasko sadece Trakya için geçerli. Anadolu için ayrıca yaptırmak gerekiyor.

Hüseyin bey acaba biz Yeşil sigortayı Almanya'dan yaptırabilir miyiz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mustafa Bey,

Yeşilkart , aracımızın yabancı ülkelerde sigortalı olduğunu gösteren belge olduğu için, aracın ruhsatının/plakasının verildiği ülkedeki bir sigortadan alınması gerekir sanıyorum.
Yoksa her gittiğimiz ülkede aracımızı sigorta ettirmemiz gerekir. Yeşilkartta olmayan ülkelerde yaptırdığımız gibi.

Firkat' Alıntı:
Güzel haber için teşekkürler, bugün sigortacımı aradım iptal için ancak bana araç satışı yapılmaadan eski sigortanın iptal edilmeyeceğini söyledi. İptal nasıl olacak bilgi verirseniz sevinirim.
Mehmet Bey sorunuza kimsenin cevap vermediğini farkettim. Aracınızın trafik sigortasını Ankara veya yine uygun fiyat veren bir sigorta şirketinden yeniden yaptırın ve eski sigortanızı mükerrer sigortadan dolayı iptal ettirin. Bunu iptali yapmak ve ilk sigortanızdan kalan günlerin karşılığı ücreti iade etmek zorundalar.

Erdoğan bey formül için teşekkürler Pazartesi deneyeceğim.
Bu arada diğer arkadaşlar nasıl bir formül uyguladı merak ediyorum.

Firkat' Alıntı:
iyi gunler mehmet bey sigortamizin iptali 2. Bir policeyi kestirdigimiz zaman mumkun oluyor mesala sizin sigortanizi ankars sigorta dan keser ve diger firmadan kedilen policeyi iptal edebilirler ayrintili bilgi icin 0535 635 98 75 gundogduali@mynet.com

KAMİL BAYRAM SİGORTA' Alıntı:
sevgili arkadaşlar sitenizi ziyaret ettiğimde karavan sigortasıyla alakalı problemleriniz olduğunu farkettim.Bizde bununla alakalı çalışma yaptık sitenizde üye olan birkaç arkadaşınızın karavan trafik sigortasını yaptık.Bununla ilgili olarak irtibata geçmek isterseniz yardımcı olurum.
Whatsapp üzerinden 0539 3413024 nolu telefondan ulaşabilirsiniz..
kamilbayram28@hotmail.com
Kemail bey şu anda yapılan Ankara sigortanın altında yapıyorsanız bildirin şu an Ankara sigorta Sağ olsun gereken yardımı yaptı ben ce bir sigorta şirketinde buluşmak ta fayda var derim fazla kafamız karışmadan şu an her şey iyi gidiyor gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR