Karavancının İstanbul Fotoğrafları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enverdede Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 103
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,113
Ynt: Karavancının İstanbul Fotoğrafları

Sayın Kemal bey ,Yusuf bey,Enverdede ve saygıdeğer dostlarselamlar .Emeklerinize ellerinize sağlık.İSTANBUL u çekmeye ne yıllar ne filmler yeter.Bu sitenin bu linki beni İSTANBUL a kavuşturuyor.Sizler yorulmadıkça ben hiç yorulmam.Tabiki Geldiğimde sizlerle tanışmaya geleceğim.İZMİR den SAYGI ve SEVGİLER.

Etiketler

Metin Bey,havalar biraz daha düzelsin, işlerimizi de ayarlayalım,bir İstanbul programı yapalım mı,ne dersin.Arkadaşlarla örneğin bir haftasonu programı olsa diyorum. Selamlar.

bir eski fotoğrafda benden gerçi İstanbul ile alakalı çok şey anlatmıyor ama bir zamanlar küçük Yusuf ;D ;D ;D

Yusuf eski foto

yaybek' Alıntı:
bir eski fotoğrafda benden gerçi İstanbul ile alakalı çok şey anlatmıyor ama bir zamanlar küçük Yusuf ;D ;D ;D
Yapma Yusufçuğum işte senin o yaşlarda İstanbulda olduğunun belgesi değilmi bu resim.Paylaşım için teşekkür ederim.
Yer neresi idi acaba?

Kemal abi Topkapı sarayı civarları bir yer ama neresi olduğunu hatırlamıyorum o zamanlar memlekette idik kısa bir iş gezisi için babam gelince benide getirmişdi o fotoğrafıda bir turist aile çekip adresi alarak göndermişdi.

yaybek' Alıntı:
Kemal abi Topkapı sarayı civarları bir yer ama neresi olduğunu hatırlamıyorum o zamanlar memlekette idik kısa bir iş gezisi için babam gelince benide getirmişdi o fotoğrafıda bir turist aile çekip adresi alarak göndermişdi.
Yusuf kardeş bulunduğunuz yer gülhane parkındaki arkeoloji müzesi önü eğer yanılmıyorsam. Açın ,açın çıkınları.(her nekadar bizim çıkınlar Tansu başbakanın anasının çıkını değilsede). Bu arada semaver misafirleri duyuncamı kondu avatar'a :D

Enver abi doğrusunuz,orası Gülhane parkı çünkü o gezide gülhanedeki hayvanat bahcesinide gezmişdik hayal meyal hatırlıyorum.
Abi bizim semaver ve kara çaydanlık herzaman hazır imkan dahilinde ikramsız göndermeyiz misafirlerimizi.

Yusuf kardeşimin bu resimle ilgili fazla bilgi vermemesi tahminen 32 - 33 yıl ileriye yani bizi o yerin bugünkü halini sorgulamaya götürdü.Nede olsa İstanbul aşkı ve İstanbul coğrafyası bilgi merakı benden hiç eksk olmadı fakat insanların bugünkü tutumu ve trafiği bendeki bu İstanbul aşkını artık nefrete dönüştürmüş durumda Allahtan şu son 10 -15 yıldır İstanbula kimselerin yapamadığı yapıldıda şehirde yaşam sürebiliyor aksi halde kalsaydı neyse aksi haldesini yazmaya dilim varmıyor.

Yusufçuğum işte senin küçükken resim çekildiğin yerin (arkeoloji müzesi bahçesi ) bugünkü hali. Ayıraca o tursti bu davranışından dolayı tebrik ediyorum işte vefa örneği.

[attachment=1]

Arkeoloji mzesi

Bu resmi 09 - 09 -2008 de Piyerloti'den ceptel ile çekmişim.

Karşıda görünen Haliç köprüsü,en sağda Eyüp Sultan camii ve aşağıdaki mezarlıkta rahmetli babamın kabri bulunuyor.

Görünen çelik teller ise Eyüp'ten Piyerloti'ye sefer yapan Telefirik hattıdır.

[attachment=1]

090920082985

Değerli dostlar,sayenizde belkide hiçbir yerde bulamayacağımız fotoğrafları görüyoruz. Hem de açıklamalı.Teşekkür ederim paylaşımlar için.

İstanbulda bahar,Fenerbahçe parkı[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4]

Photo 0109

Photo 0110

Photo 0111

Photo 0031

metin0035' Alıntı:
Sevgi ve saygılarımla .Herkese teşekkürler.Ellerinize sağlık.Selamlar. Merakla izliyorum.
Bahar konusunda ege de olmak daha büyük şans olmakla beraber,sizin doğa sevginiz güzel görmenizi sağlıyor izlediğiniz için biz teşekkür ediyoruz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,467
Kayıtlı Üye Sayımız
172,120
Kaydolan Son Üyemiz
ozgun5006

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR