Karavanınızda ya da Camperinizde Olmazsa Olmazlarınız Nelerdir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karagozlers Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,348
Ynt: Karavanınızda ya da Camperinizde Olmazsa Olmazlarınız Nelerdir?

Ben önceki hayatimda susuzluktan olmüşüm galiba. O nedenle icme suyu bol bol olmazsa rahat etmem. Bir de isviçre bıçağı, bant,kontrol kalemi, voltmetre bir de beyzbol oynamak icin sopa :smiley:

Etiketler
Ynt: Karavanınızda Ya Da Camperinizde Olmazsa Olmazlarınız Nelerdir?

Olası yaralanmalarda dezenfekte ve pansuman için vişneli alkol...

benim için karavanda olmazsa olmazlar şöyle ;mazot,zaman ve kendim :D Bunlar tamamsa Bekir beyi gezi rotalarınıda izlerim (sende yoksa illa yandaki karavanda vardır :D

enverdede' Alıntı:
benim için karavanda olmazsa olmazlar şöyle ;mazot,zaman ve kendim :D Bunlar tamamsa Bekir beyi gezi rotalarınıda izlerim (sende yoksa illa yandaki karavanda vardır :D

Enver bey işin sırrını çabuk keşfetmiş. Bizim telsizci arkadaşlar aynı yöntemi izliyorlar. Ben varsam, rahatlar :D

Ynt: Karavanınızda ya da Camperinizde Olmazsa Olmazlarınız Nelerdir?

Bana göre teknik malzemeler önde geliyor.

Buzdolabı, webasto, inverter, redresör gibi standart karavan malzemelerinin zaten olduğunu ve asıl konunun bu olmadığını varsayarak;

Sağlam bir ilkyardım ve ilaç çantası,
Yedek piller, sigortalar ve ampuller
Sağlam bir takım çantası
Kablo, vida, pul, ip, tel, çivi, kanca, silikon, yapıştırıcı, hortum vs. bir sürü ıvır zıvır...
Bidon,
Çekme halatı,
Akü takviye kablosu,
Patinaj zinciri (yaz-kış)
Yedek piknik tüpü,
Balta, eldiven ve off-road küreği (bu sonuncusunu henüz edinemedim :smiley: )
El feneri,
Düdük (ıslık çalabiliyorsanız buna gerek yok. Ben çalamıyorum. :( )
Şarj adaptörleri ve jacklar,
Ateşli silah anlamında söylemiyorum; Caydırıcı ya da tehdit savuşturucu kişisel savunma gereçleri,
Yağmurluklar ve çizmeler,
Güneşten koruyucu losyon (yüksek irtifa için de gerekli)
Sivrisinek, böcek ve kene savar losyonlar
Kibrit (mümkünse ucu parafin kaplı olan outdoor tiplerinden) (Araçta plastik lpg çakmakları sürekli bulundurmak tehlikelidir. Kibrit yerine survival çakmak taşları da kullanılabilir)
(mümkünse) çamaşır kurutma askısı (kampinglerde sopalara, ağaç dallarına, çitlere tutturulmuş iplere asılan çamaşırlar çok kötü görünüyor)

Keyfi olanlara gelirsek;

Kitap,
Bira bardağı, rakı kadehi, ince belli çay bardağı,
Fotoğraf makinası,
Olta çantası, kamış ve makara,
Zıpkın,
Hamak (henüz bunu da edinemedim :smiley: hibe kabul edilir.)
Bol miktarda temiz yedek poşet (böğürtlen, kuşburnu, dağ çileği, çay üzümü, ahududu vs. doğal meyvalar ve yabani otları toplamak için)
Karavanınıda her daim hazır bulunacak kişisel temizlik gereçleri, pijama ve çamaşırlar (böylece geziye çıkarken her seferinde evden taşımak zorunda kalmazsınız)
Her çeşit baharat
Bol miktarda plastik ve kağıt bardak, tabak, çatal, kaşık, bıçak (sadece bulaşık yıkamanın çok zor olduğu özel durumlar için)
Kaliteli sızma zeytinyağı,
Müzik,
Ailem,
Dostlar ve sohbet...
Bunlarla karavana ne kadar yükleme yapmışsın... Kameraman Cevat Kelle vardı Levent Kırca nın komedi programında onun gibi olmuş.:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR