Katlanır Bot Taşıyıcı (Geliştirilmiş Porta Dolly)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan theta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,061
Ynt: Katlanır Bot Taşıyıcı (Geliştirilmiş Porta Dolly)

2003 den beri kullanıyorum ben bu kayığı.
kurulum ve geri katlama süresi 6 şar dakikadan az ve hiç bir portatif sistemle kıyas kabul etmiyor.
Gövdenin ağırlığı 26, oturaklar vb. 10-15kg, toplam en fazla 40kg (3.30m lik model)
Telerleklerle, motor karşı denge sağladığından pazar arabası kadar kolay çekiliyor.
5HP lik 4 zamanlı motorla 9.9hp lik botların hızına ulaşıyor; benzin sarfınız çok düşük (5HP ile "plane" yapabiliyorsunuz :smiley: )
Tamamen su dolsa bile batmıyor (motorsuz durumda denenmiştir; motoru riske atmadığımı itiraf edeyim)
Olumsuz görülebilecek tek şey PP malzemeden yapılmış gövdenin esnek olması nedeniyle ilk defa binenlerde bir tedirginlik yaratması bana göre; sonra alışıyorlar ;)
Fiyatı Amerika da 1600usd civarında diye biliyorum. Burada az bulunduğundan tamamen satıcısına bağlı. Sahibinden.com da bir ara 14 feetlik bir modele ikinci el 3500TL isteniyordu!

umarım yardımcı olabilmişimdir.

Etiketler

Bu forumda, ilk defa gördüğüm ve öğrendiğim birşey daha. İnanılmaz pratik gözüken bir bot.

theta' Alıntı:
2003 den beri kullanıyorum ben bu kayığı.
kurulum ve geri katlama süresi 6 şar dakikadan az ve hiç bir portatif sistemle kıyas kabul etmiyor.
Gövdenin ağırlığı 26, oturaklar vb. 10-15kg, toplam en fazla 40kg (3.30m lik model)
Telerleklerle, motor karşı denge sağladığından pazar arabası kadar kolay çekiliyor.
5HP lik 4 zamanlı motorla 9.9hp lik botların hızına ulaşıyor; benzin sarfınız çok düşük (5HP ile "plane" yapabiliyorsunuz :smiley: )
Tamamen su dolsa bile batmıyor (motorsuz durumda denenmiştir; motoru riske atmadığımı itiraf edeyim)
Olumsuz görülebilecek tek şey PP malzemeden yapılmış gövdenin esnek olması nedeniyle ilk defa binenlerde bir tedirginlik yaratması bana göre; sonra alışıyorlar ;)
Fiyatı Amerika da 1600usd civarında diye biliyorum. Burada az bulunduğundan tamamen satıcısına bağlı. Sahibinden.com da bir ara 14 feetlik bir modele ikinci el 3500TL isteniyordu!

umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Ancak türkiyede bu botu satan birini veya bir yeri bulamadım amerikadaki şirketin internet sitesine girip baktım ve oraya bir mail attım ama cevap gelmedi.
Sanırım ben bu botu bulamayacağım.
keşke bulabilsem ama peşin alma olayınada şuan giremem türkiyede bir firma bunu satsaydı ordan taksitle almayı düşünmüştüm.Fakat böyle kullanışlı ve böyle güzel bir ürünü kimse getirmemiş galiba yada daha önce getirmiş satmış ve devamını getirmemiş.
tekrar tekrar teşekkür ederim ilginiz için

Merhaba,
Arkadaşlar bende bu bottan almak istiyorum bu nedenle, Albatros başta olmak üzere bu botla ilgilenen arkadaşlara birlikte hareket etme teklifinde bulunuyorum. Anladığım kadarıyla bota talep var bu da en önemli nokta. Amerikadaki firmayla irtibata geçtim beni Hollandadaki bir bayisine yönlendirdi. Onlardan fiyat sordum. Ancak birlikte hareket ederek bazı maliyetleri düşürebiliriz. Cevaplarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar
Salih

sonder' Alıntı:
Merhaba,
Arkadaşlar bende bu bottan almak istiyorum bu nedenle, Albatros başta olmak üzere bu botla ilgilenen arkadaşlara birlikte hareket etme teklifinde bulunuyorum. Anladığım kadarıyla bota talep var bu da en önemli nokta. Amerikadaki firmayla irtibata geçtim beni Hollandadaki bir bayisine yönlendirdi. Onlardan fiyat sordum. Ancak birlikte hareket ederek bazı maliyetleri düşürebiliriz. Cevaplarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar
Salih
sonder bende amerikadaki firmayla görüşme içerisindeyim.
fiyat listesini falan aldım
ancak beni hollandadaki firmaya yönlerdirmediler.
birlikte tabiki hareket edebiliriz ama fiyatlar bana biraz fazla geldi

Cevabınız için teşekür ederim,
Fiyatları bu gün aldım amerika ile hollanda fiyatları arasında pek fark yok. Bu fiyatlar benim için de çok pahalı ama araştırmaya devam edelim. Birde talep toplarsak belki indirim yaptırırız.
Ben Ankaradayım Siz nerede ikamet ediyorsunuz?

sonder' Alıntı:
Cevabınız için teşekür ederim,
Fiyatları bu gün aldım amerika ile hollanda fiyatları arasında pek fark yok. Bu fiyatlar benim için de çok pahalı ama araştırmaya devam edelim. Birde talep toplarsak belki indirim yaptırırız.
Ben Ankaradayım Siz nerede ikamet ediyorsunuz?
bende ankaradayım bu çok iyi oldu aynı yerde olmamız.
botu almak için kaç kişi bulabilirizki?
20 adet ve 20 adetten fazlasına indirim var ama 20 tane alıcı nerden bulacağız??

Bence o kadar alıcı buluruz ama ne kadar indirim alırız o daha önemli. Bir de isterseniz bu konuyu PORTATİF BOT (PORTA BOTE) isimli yeni bir başlığa taşıyalım. oradan ilgilenenlere duyururz.

evet bu faydalı olabilir yeni bir sayfa işe yarayabilir
20 adet alınırsa fiyatta yaklaşık 400 $ fark oluyor
başka bir sayfada konuyu açarsanız banada haber verirsenin bende sizinle beraber ordan yardımcı olamaya çalışırım

Tamam ama bu başlığı hangi konunun altında açalım. Şuan karavan konu başlığı altında yazıyoruz. Baktım en uygunu su sporları altında olta balıkçılığı ne dersiniz

evet en uygunu o olur çünkü genelde olta balıkçılığı yapanların dikkatini çekecek bir konu

Ben şimdi orada bu konuyu açmaya çalışacağım. Bu arada firmadan gelen emaili salihonder@gmail.com email adresime forward edebilir misiniz?

Merhabalar,
fiyat konusunda mertebe nedir? Güncel durumu merak ettim...

salih bey size maili atacağım birazdan
salih bey birde siz bana mail atarsanız size gelen bilgileri sevinirim

serdar bey fiyat 3.85 m boyundaki 2047 $

Değerli Arkadaşlar,
Bu konuyu PORTATİF BOT (PORTA BOTE) isimli konu başlığı ile DOĞA SPORLARI - OUTDOOR SPORTS- SU SPORLARI - WATER SPORTS - DİĞER SU SPORLARI başlığı altındaki OLTA BALIKÇILIĞI altında açmış bulunmaktayım. Katkılarınız için şimiden teşekür ederim.

GEZENBİLİR
DOĞA SPORLARI - OUTDOOR SPORTS
SU SPORLARI - WATER SPORTS
DİĞER SU SPORLARI
OLTA BALIKÇILIĞI

Portatif Bot (Taşınabilir Bot)

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=70668.0

PORTATİF BOT (PORTA BOTE) isimli başlıkta görüşmek üzere..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.