Kendi Karavanını Yapanlar İveco 15.6 (Adil05)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Adil05 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,147
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 208,501
Aka' Alıntı:
Adil hocam, Alıntıya cevap verirken yazılarına resimde gösterdiğim yerden başlarsan, senin yazdıklarınla alıntı birbirine karışmaz.

Teşekkürler Kemal Bey arada uyarılarınızı bekliyorum.Adem ustayı aradım bana pencerelere 200+200+174 havalandırmalara 300+300 gibi bir hesap çıkardı .Sizin fiatlara uyuyor mu?Selamlar.

Etiketler
TUGAY58' Alıntı:
Adil hocam ikinci baharın takibindeyiz dileriz en kısa zamanda yollarda görmek dileği ile maketler güzel olmuşda birde araç icinde deneme olanağınız olsa daha iyi olur kanısındayım müdayim abilerin dostların kesin kesin önerileri

Tugay Bey teşekkürler.Benim göremediğim yerler varsa ki vardır .O kısımlara dikkatimi çekerseniz sevinirim.Bu hafta buzdolabı kutularıyla söylediğinizi uygulayacağım.Selamlar.

Cam fiyatları tamamdır, fakat havalandırmalar uçuk biraz, havalandırmaları istediğiniz ölçülere göre piyasadan temin edebilirsiniz, nette var, ister cam ister metal kapak, kullanım olarak aralarında bana göre fark yok, illa cam olması gerekmiyor.
Bende piyasadan edinmişitm. + camlarıda koyu yaptırın derim.

Aka' Alıntı:
Cam fiyatları tamamdır, fakat havalandırmalar uçuk biraz, havalandırmaları istediğiniz ölçülere göre piyasadan temin edebilirsiniz, nette var, ister cam ister metal kapak, kullanım olarak aralarında bana göre fark yok, illa cam olması gerekmiyor.
Bende piyasadan edinmişitm. + camlarıda koyu yaptırın derim.
[/

camlar tamam,havalandırmaları nete bakayım,uygun olanını yaptırırım.Renk sanırım içrinin serin kalmasıyla ilgili.Bencede uygun.Trafikte de bir sakınca görmüyorlar.Teşekkürler.Selamlar.Yeni ihtiyaç listeme de bir göz atarsanız sevinirim.

Adil05' Alıntı:
Gel gör ki karavan donatmak, başlı başına bir sanat.Bu konuda da ne kadar cahil olduğumu benim etrafımda dolanan pazarlamacılardan anlamış bulunuyorum.Tüm arkadaşların dikkatine :Beni bilgilerinizle donatın ki beni yolmasınlar.Uyanık bir tüketici olduğumu sanıyordum.Düşüncemden vaz geçtim.Tam yolunmaya hazır bir kaz gibiyim.Hepinize sevgiler.]

Beni bilgilerinizle donatın ki beni yolmasınlar.

Malzeme fiyatlarını biraz daha araştırırsan yolunmayı azaltabilirsin.
Selamlar,başarılar.

Adil bey, iki sayfa önceki mesajlaşmada aracımın markasını sormuştunuz.

Ben sizden çoook gerilerdeyim. Şimdilik her şey fikir. Ama aracım muhtemelen ya Ducado olacak veya Transit 1350. Atilla beyin açıklamaları ve fikir ve deneyimleri ducado almamı söylüyor.

Zaten her şey bir fikirle başlar. ;D

Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar İveco 15.6 (Adil05)

Bügün dağlara mantar toplamaya gittik.

SAM 4381

Sepetteki mantarlar, sanırım çam mantarı-çintar-melki ... gibi adlarla anılan mantar olmalı. Geçen hafta pazarda (Akhisar çarşamba pazarı), sözünü ettiğim mantarı sormuştum, "Simav'dan geldi" demişlerdi.

Mantarı, Simav güneyindeki dağlardan (Simav Dağları) mı topladınız?

Yarasın. :smiley:

Cavid Sezen

Adil hocam ilk sayfalarda yazmıştım. Bu motokaravan dünyasında ( Sağlık nedenlerimizden dolayı )1,5 yıl gecirdik araştırmalarımız, yapılanları,n takibi sağolsun ziyaretimize gelen karavancı dostlardan edindiğim bilgiler sonucu eğer yılın uzun bir zamanını karavanda gecirmeyi düşünen,ler icin karavanın yaşam alanı,nın geniş olması ve buzdolabının büyük olması kanısı uyandı İlhan abi ( berkcan ) sanırım bu kış buzdolabını büyütecek yatak bölümünüz eni 130cm sanırım ( bu 130cm bir alanda yatmayı deneyin lütfen ) ben cok denedim,de aracınız uygun gelin onu 140cm cıkarın ve benim icin en önemlisi gardolabın boyunu kısaltın arac ici herşeyi tabi banyo hariç 90cm uyarlayın, akşam yattığınızda aracın her 3 kapısının rahatlıkla görünmesi acısından.Tabiki bu işin ustaları daha iyi fikir verirler nacizane bir görüş işte tekrar kolay gelsin..Kemal abinin renkli cam olayıda akılcı bir fikir..

gezmen' Alıntı:
Sepetteki mantarlar, sanırım çam mantarı-çintar-melki ... gibi adlarla anılan mantar olmalı. Geçen hafta pazarda (Akhisar çarşamba pazarı), sözünü ettiğim mantarı sormuştum, "Simav'dan geldi" demişlerdi.

Mantarı, Simav güneyindeki dağlardan (Simav Dağları) mı topladınız?

Yarasın. :smiley:

Cavid Sezen

Cavid Hocam, sesininizi duymak çok hoş.Aman beni unutmayın,Sakın ha.Doğru tahmin ettiniz.Elimdeki mantarın adı melki.Simavda espid diyorlar.Simav' ın güneyindeki Akdağın eteklerinden toladım.Ben onu kurutup çayını içiyorum."raiche" diye internette ararsanız ne kadar önemli olduğunu anlarsınız.Biz hanımla beraber biraz otçuyuz da.Selamlar.

TUGAY58' Alıntı:
Adil hocam ilk sayfalarda yazmıştım. Bu motokaravan dünyasında ( Sağlık nedenlerimizden dolayı )1,5 yıl gecirdik araştırmalarımız, yapılanları,n takibi sağolsun ziyaretimize gelen karavancı dostlardan edindiğim bilgiler sonucu eğer yılın uzun bir zamanını karavanda gecirmeyi düşünen,ler icin karavanın yaşam alanı,nın geniş olması ve buzdolabının büyük olması kanısı uyandı İlhan abi ( berkcan ) sanırım bu kış buzdolabını büyütecek yatak bölümünüz eni 130cm sanırım ( bu 130cm bir alanda yatmayı deneyin lütfen ) ben cok denedim,de aracınız uygun gelin onu 140cm cıkarın ve benim icin en önemlisi gardolabın boyunu kısaltın arac ici herşeyi tabi banyo hariç 90cm uyarlayın, akşam yattığınızda aracın her 3 kapısının rahatlıkla görünmesi acısından.Tabiki bu işin ustaları daha iyi fikir verirler nacizane bir görüş işte tekrar kolay gelsin..Kemal abinin renkli cam olayıda akılcı bir fikir..

Tugay Bey,camların renkli olmasını ben de istiyorum.Cam piyasalarını araştırdım,en küçük cam "piyasada"200 lira,karavancılarda 543 euro+kdv.Bugün tesadüf hurdacıya gittim ,sürgülü 100x60 üç adet camı 20liraya "yirmi" aldım.Üzerine renkli filim çekeceğim.Yatağımızı ilk planda 140 cm yapmıştık..Ozaman duş ve oturma grubu küçülüyor.130cm de karar kıldık.diğer eşyalar ,buzdolabını geri çekebilmek için altına 35 cm bir dolapla beraber 120cm, dolp boyu 85 cm,gardolap 120cm,tezgah 90cm komidin 100cm oturma grubu 50cm+arkalık yüksekliği,masa 75cm.Hemen hemen sizin önerinize uyuyor.Çalışmalarımı takip edip eleştirilerinizi her konuda beklyorum.Size ve eşinize,eşim ve ben selamlarımızı gönderiyoruz.

Yusuf Aybek' Alıntı:
Adil hocam ikinci bahar hayırlı olsun Allah tamamlayıp güzel günlerde kullanmayı nasip etsin.

SevgiliYusuf, nerede güzel bir söz duysam ,yanıbaşımda seni görüyorum.Senin gibi güzel yürekliler bu siteye çok hoş bir tat veriyor.İyiki varsın.Teşekkürler.Selamlar.

Adil05' Alıntı:
Doğru tahmin ettiniz.Elimdeki mantarın adı melki.Simavda espid diyorlar.Simav' ın güneyindeki Akdağın eteklerinden toladım.Ben onu kurutup çayını içiyorum."raiche" diye internette ararsanız ne kadar önemli olduğunu anlarsınız.Biz hanımla beraber biraz otçuyuz da.Selamlar.

Kurutup çay olarak tüketmeyi ilk kez duydum. :eek: Kurutup deneyeceğim; çok sağolun. :smiley:

"raiche" olarak nette arattım ama ilk anda net bir sonuç elde edemedim... :-\

Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

SON KONULAR

Geri