Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer - Bekir Kemal Ataman (TA2RX)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TA2RX Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 883
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 346,726
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer - Bekir Kemal Ataman (TA2RX)

Kayar kapı fikrini ben de sevdim aslında. Ama banyo 80x80 olduğu için kayar kapı için kalan açıklıktan bizim geçmemiz zor. Bu yüzden ben de vazgeçmek zorunda kaldım.

Etiketler

Abi mesai başladı galiba kolay gelsin...

Bu topik epeydir sessiz kalmıştı. Biraz hareketlendirelim.

Tatil dönüşünü, okul başlamazdan evvel biraz ısınma turları atıp buzdolabının araç içinde gezinmemesi için altına bir parça metal vidaladım. Bunu da yere vidaladım. Arka tarafı yükselince, ön tarafı da biraz yükseltmek gerekti.

DSC 0106

DSC 0107

DSC 0109

DSC 0108

Ekli dosyalar

• DSC_0105.JPG
    DSC_0105.JPG
    31.3 KB · Görüntüleme: 447

Kemal bey kapı altı basamak sabit gibi duruyor.Kullanımda sıkıntı olmazmı.Keşke sürgülü yapsaydınız.

seyyah54' Alıntı:
Kemal bey kapı altı basamak sabit gibi duruyor.Kullanımda sıkıntı olmazmı.Keşke sürgülü yapsaydınız.

Doğrudur, sabit. Toplam genişliği 14cm. Araçtan dışarı taşan kısmı 9 cm. Başlangıçta ben de aynı endişeyi taşıyordum. Dolmuş yapan minibüslerin birinde görünce kararımı verdim ve yaptırdım. Bir cetvel alıp 9 cm uzunluğu fiilen görün. Neden sorun etmediğimi anlayacaksınız.

Karar sizin ama bayanlar genelde taban basıyor.Yapmışken hareketli yaptırın derim.O kadar para verdikten sonra.

seyyah54' Alıntı:
Karar sizin ama bayanlar genelde taban basıyor.Yapmışken hareketli yaptırın derim.O kadar para verdikten sonra.

O kadar para? Sabit 75 TL. Hareketlisi (mekanik veya elektrikli oluşuna göre) 250 - 1000 küsur lira. ;)

TA2RX' Alıntı:
Doğrudur, sabit. Toplam genişliği 14cm. Araçtan dışarı taşan kısmı 9 cm. Başlangıçta ben de aynı endişeyi taşıyordum. Dolmuş yapan minibüslerin birinde görünce kararımı verdim ve yaptırdım. Bir cetvel alıp 9 cm uzunluğu fiilen görün. Neden sorun etmediğimi anlayacaksınız.
Kanımca dar olmuş,normal merdiven basamak genişliği 25cm olmalı.Balerin gibi parmak ucuna basılarak kullanılabilir.Ayak bileğine dikkat edilmeli,burkulma olabilir.
Kolay gelsin.

seyyah54' Alıntı:
Yakında; hazırladığım basamak modelini çogaltarak, ihtiyacı olan dostlara gönderebileceğim

yapılmış işin kötüsü olmaz^ derler elinize sağlık.çok güzel olmuş.valla sabırla yeni fotolar bekliyorum hocam kolay gelsin

TA2RX' Alıntı:
Sürme kapının fotoğraflarını aradım ama sizin topikte bulamadım. Yükler misiniz?

Bir de, sürme kapı ses yapmıyor mu?
Hocam biraz gecikmeyle banyo kapısının fotolarını yükledim, kapıda kesinlikle ses yok tavsiye ederim :smiley:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=65614.new#new

Bu bayramda İstanbul dönüşünü biraz gezerek yaptık. Güzergah Çorum-Amasya-Tokat üzerinden idi. Tokat'ı beğenmedik. Çorum güzelceydi. Ama Amasya muhteşemdi. Henüz gitmeyenler var ise şiddetle tavsiye olunur.

TA2RX' Alıntı:
Bu bayramda İstanbul dönüşünü biraz gezerek yaptık. Güzergah Çorum-Amasya-Tokat üzerinden idi. Tokat'ı beğenmedik. Çorum güzelceydi. Ama Amasya muhteşemdi. Henüz gitmeyenler var ise şiddetle tavsiye olunur.

Çorum fotoğrafları:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151154529133710.456928.610598709&type=1&l=bb6ca01cf7

Amasya fotoğrafları:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151154554548710.456932.610598709&type=1&l=1725401e55

TA2RX' Alıntı:
Kayar kapı altına yaptırdığım basamağı imalat sırasında başında durmadığım için (doğal olarak) kapıyı ortalayarak monte etmişler. Bir ara gidip ön tarafa almalarını sağlamam gerekecek. Muhtemelen bayramdan sonra.

Basamağı ön tarafa aldırdım.

DSC 0110

Adil05' Alıntı:
Bekir Bey,merdiven arabanın altına doğru gitmiyor mu,sabit mi?bende yaptırmayı düşünüyorum da.

Sabit. Bir kısmı aracın altında, birazı dışarıda. Önerim bölgenizde dolmuş yapan minibüsleri inceleyin. Hoşunuza giden bir model varsa nerede ve kaça yaptırdıklarını sorun. Ben öyle yaptım.

Burada işin püf noktası sanırım aracın tabanına yaptığınız ya da yapacağınız kaplamanın zemini ne kadar yükselttiği. Benim izolasyon malzemesi olarak kullandığım malzeme çok ince olduğu için zemin kaplaması çok yükselmedi. Bu yüzden basamak olmadan da araca fazla zorlanmadan inip çıkmak mümkün olabiliyor. Ama aile büyüklerinin ve kendi yaşlılık zamanlarımınız da hesabını yaparak (yani Allah yaşlılığımız dahil kesintisiz binmeyi nasip etsin :D ) işleri kolaylaştıracak bir basamak yaptırmakta fayda gördüm.

Tabanda örneğin cam yünü kullanarak izolasyon yapacak olursanız kaplamanın zeminden yüksekliği EN AZ 7 cm olacaktır. (Belki de 12 cm tam bilmiyorum. Kullananlara sormak gerek.) Bu durumda basamağın dişarıya doğru daha çok çıkmasını tercih edersiniz. Bu da sizi hareketli basamağa doğru götürür.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR