Kim Nerede?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan selsun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,495
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 538,431
Ynt: Kim Nerede?

" Bir kaç tanınmış politikacıyla karşılaştık. Tek başlarına yürüyorlardı. "

" ... Avukat ve mahkeme masraflarını „hukuksal koruma sigortası“ karşıladığı için davanın bana maddi bir yükü yok. "

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?action=post;msg=1387089;topic=64514.2340#ixzz3VbLy0VV7

Yani koruma yok, makam arabası yok. Üstelik yürüyorlar hem de hukukunuzu korumak için sigortanız var.

Aramızdaki mesafe 3000 km. filan olsa gerek, uçakla 3 saat çeker, karavanla da 3 günde gelirim ama karavanla zamanda yolculuk yapamam ki. Asır farkı var.

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=64514.2340#ixzz3VbJZo9SV

Etiketler

Burası neresi mi ?

https://www.youtube.com/watch?v=_l1rGYQqMlw

FRANKFURT ! (18.03.2015)

Yukardaki videoya şahsen bir anlam veremedim.
Almanya' da bir grup emeklinin kurallar içerisinde kalarak yaptığı benimde aktif olarak katıldığım protestodan izlenimlerimi anlattım. Almanya‘ da her protesto böyle olur demedim. Ayrıca konu sadece protesto da değildi. Yanlış anlaşıldığımı düşünerek konuya devam edilmemesini temenni ediyorum.

Mesut Bey, protestolar her zaman Hüseyin Beyin içinde olduğu kadar sakin olmayabiliyor demiş kanımca.
Ben hala kendi adıma, o klipte bile, ülkemdekiyle arasında ciddi bir fark olduğunu gözlemleyebildim.
Ancak konuyu getiren Hüseyin Bey'in ve Gezenbilir'in de bu tür sohbetlerin yapılmaması isteğine saygı duyarak bir daha konuya dönmeyeceğim.

Sevgiyle kalın...

Sanırım bende istenmeden yanlış anlaşılıyorum. :-\
Video, Hüseyin'e ve resimlerine değil !
Üstelik hassas ve siyasi bir konu olan Türkiye ile karşılaştırmayı yapan, başlatan ve bu algıya burada cevap vermek isteyen de değilim. Konu sadece Almanya'nın kendisi ile ilgili. Dikkati çekmek istediğim ülkeler için istemeden bile yapılsa, bilmem doğru mu düşünüyorum, refleksi ve toptancı izlenimi verebilen yaklaşımların bizleri gerçeğe yakınlaştırmada sorunlu olabileceği idi. Galiba öz eleştiri olarak, bu konuda yeteri kadar yaptığım yine kendi menfi tecrübelerimden malesef sayısız örnekler verebilirim. :-\
Değişik toplum, kişi ve ülkeler üzerine en fazla tecrübe imkanına sahip karavancıların düşünceleri de bu yönde değil mi ?
Gerçek aslında gri olmalı ?

Bende konuya devam etmeme isteğine saygı duysam da, uykusuz bir geceden sonra ve töhmet altında kalmanın yarattığı gerilimle yazdıklarım umarım saygısızlık katagorisinde algılanmaz ?

Aslında kişisel bir ileti ile aydınlatılabilecek böyle bir durumun platforma yansıması ise talihsizlik olmalı ? ;)

Sevgili Mesut, ben de uykusuz bir gece geçirdim. Benim sorunum videonun içeriği değildi. 19 Mart günü gazeteleri takibedenler Frankfurt‘ ta olanları zaten biliyorlardır.
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/28483784.asp

Videonun, anlatmak istediğim (haklarını arayan emekliler meclis ve mahkeme önünde) konusunu politik bir tartışmaya sürükleme potansiyeline sahip olduğunu gördüğüm için, konunun devamını arzu etmedim. Belki başka kelimeler seçebilirdim. Benzer durumlarda cevap yazmadan 24 saat bekleme prensibime bu defa uymadığım için kendime ayrıca kızıyorum.

Istersen konuyu burada kapatalım.

Selamlar.

Bölümün adı " kim nerede "...

Ben şu an Amasra'dayım hava ılık ve sakin bir yağmur var.

IMG 20150328 134831

Hafta sonu İznik'teydik, karavansız. Dostlarımın karavanları olmayınca :smiley:
Bu arada öğrendim ki internetten bulduğum 2012 Mayısında açıldığı duyurulmuş olan İznik gölü kıyısındaki karavan kampı geçen yıl kapanmış. İlgi azlığından sürdüremediklerini söylediler telefonda.

IMG 3708

IMG 3682

Sevgili Kampci Dostlar,2015 Kamp sezonunu acmis bulunmaktayiz.Haziran sonu canim Turkiyemize yolculuk var.Bundan bir sene evvel Sariyer/Gumusdere koyunde bir kamping yapilacagi haberi verilmis ve hatta resimler v.s. de yayinlanmisti.Bu konuda malumati olan kampci arkadaslardan bir heber bekliyorum.Hepinize saglikli ve kazasiz bir yaz kamp sezonu temennisi ile,hosca kaliniz.

IMG 3827

Ercument Ozbek' Alıntı:
Sevgili Kampci Dostlar,2015 Kamp sezonunu acmis bulunmaktayiz.Haziran sonu canim Turkiyemize yolculuk var.Bundan bir sene evvel Sariyer/Gumusdere koyunde bir kamping yapilacagi haberi verilmis ve hatta resimler v.s. de yayinlanmisti.Bu konuda malumati olan kampci arkadaslardan bir heber bekliyorum.Hepinize saglikli ve kazasiz bir yaz kamp sezonu temennisi ile,hosca kaliniz.

sevgili ercument bende bu sene karavanla cikicam yola nasipse siz birkac gun onden cikacaksiniz giderseniz aciksa aman bana da habaer ederseniz bende ugrarim .

Ercument Ozbek' Alıntı:

Hoşgeliyorsunuz...

Ben Gümüşdere'ye yakınım. Konunun linki varsa, verebilirseniz nereye bakacağımı bilir, kontrol etmeye çalışırım.

Merhabalar; Bu konu eski Karavan/Kamp sitesinde ele alinmisti.Hatta alt yapinin bittigi ve 2014 senesi yazinda acilacagi yazilmisti.Aradan 7/8 ay gibi bir zaman gecti,eski Karavan sitesi de kapandi,bu konuda hic bir haber alamadim,arastirirsaniz sevinirim.Biz zaten Milletce bazen atip-savurmayi severiz.Bu kamp haricinde Istanbulda Tophane Sali Pazarinda da bir kamp yeri yapilacagi yazilmisti,haber yok.Alakaniza tesekkurler.

Merhaba,
Bugün sözümü tutup, Gümüşdere ve Kısırkaya taraflarına gittim, oğlanı sabah okula bıraktıktan sonra.
Bana da değişiklik oldu der bitirirdim ama sinirlerim de bozulmadı değil. O taraflarda insanın yolu sürekli 3.köprü güzergahı ile kesişiyor yada yakınından geçiyor, kelleşen orman arazisi insanın içini burkuyor.

Kısırkaya sahilinde de dünyanın tüm hayvanlarını alacakmışcasına inşa edilmiş bir "İstanbul Belediyesine" ait Hayvan Barınağı ile karşılaştım. Onda biri ya kullanılıyor ya kullanılmıyor olan bu yeri de bu sayede görmüş oldum. Ne hikmetse, alt ve üst yapısı tamamlanmış kullanılmayan bir sürü barınak binası, hayvanlar birbirlerini görsünler diye aman efendim bir aydınlatma, bizim sokaklarda öylesi yok. Hayvanlara da, haklarına da asla karşı değilim ama keşke kullanılsaydı yada ihtiyaç duyulduğu kadar yapılsaydı.
Önce anlamadım ne olduğunu (ilk resim), uzaklardayken sordum halktan birine, "Hayvan Barınağı" dedi, yüzümdeki ifadeyi görünce devam etti, "bugün için, yarın hangi otel olur bilmem!"
Kalktım yakınına kadar gittim. 1,5 KM yola cephesi olan bir yarımada... Kullanılan ve atıl duran barınaklar ve Karadenize nazır olan konumu (sonraki resimler).

001

002

003

004

005

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,098
Kaydolan Son Üyemiz
mesut44dg

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR