L 200 göreve hazır (6 cm yüksetme)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ibrahimozlen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 76
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,777
Ynt: L 200 göreve hazır (6 cm yüksetme)

Yükseltme işi gireceğiniz arazi ile direk alakalıdır.

Benim aracı yaklaşık 15 cm yükseltmiştik 35 lastik takınca yetersiz kaldı 5 cm daha yükselttik tam oldu.

Dediğim gibi ne tip araziye girecekseniz aracınızı ona göre yükseltin.

Etiketler

Fantastic Light' Alıntı:
Yükseltme işi gireceğiniz arazi ile direk alakalıdır.

Benim aracı yaklaşık 15 cm yükseltmiştik 35 lastik takınca yetersiz kaldı 5 cm daha yükselttik tam oldu.

Dediğim gibi ne tip araziye girecekseniz aracınızı ona göre yükseltin.

siz de kabaca 7 inch yükseltmişsiniz yani..?
ne gibi sıkıntılar cektınız ..? uygulama yapılırken ve yapıldıktan sonra ..?

Yapılırkende yapıldıktan sonrada hiçbir sıkıntı çekmedim.

Ne anlamda sıkıntıdan bahsediyorsunuz ?

Fantastic Light' Alıntı:
Yapılırkende yapıldıktan sonrada hiçbir sıkıntı çekmedim.

Ne anlamda sıkıntıdan bahsediyorsunuz ?

oncelıkle yukseltme kıtınızı sız sanayı de mı yaptırdınız yoksa bır urun mu getırtıp uygulama yaptırdınız ..?
yukseltme yapıldıgında hıdrolık ya da yakıt ya da bunun gıbı sıvıların kullanıldıgı borular ıcın uzatılma yapıldı mı..?
varsa resımlerını gorebılırmıyım

Yükseltme işlemi, ön ve arka amortisörlerin değişimi ile gerçekleşti. (Gazlı ve 10 cm daha yüksekleri takıldı)

Hidrolik boruları vs. uzatıldı.

Resim çekmedim ama İstanbul da iseniz isterseniz size aracımı gösterebilirim. (İstediğiniz gibi inceleyebilirsiniz.)

Fantastic Light' Alıntı:
Yükseltme işlemi, ön ve arka amortisörlerin değişimi ile gerçekleşti. (Gazlı ve 10 cm daha yüksekleri takıldı)

Resim çekmedim ama İstanbul da iseniz isterseniz size aracımı gösterebilirim. (İstediğiniz gibi inceleyebilirsiniz.)

gercekten cok ıyı olur ozelden ırtabatlayalım :smiley:

boeing737' Alıntı:
mtisubishi L200 triton için 7 inch yükseltme kiti hakkında tayland taki bir üretici firmayla yazıştık
Bu mailin sonucunda 7 inch yükseltme kiti 1179 dolar , troque arm ise 214 US$ olarak bildirildi
sorum şu olacak değerli arkadaşlarıma ; 7 inchlik yükseltme kitini taktğımızda aracın üzerinde bulunan yakıt,hidrolik gibi akışkanların bulunduğu boruları , hortumları değiştirmemiz gerekecek mi..? daha önce böyle işlmeler yapan arkadaşlarım varsa bilgilendirebilir mi..?
aşağıda bulunan linkte yapılmış olan L200 leri görebilirsiniz

iyi günler bu konu bu sitede başk forumlarda tartışıldı özellikle mert beyin çok güzel paylaşımları oldu

benim fikrim aracınız 4x2 olduğunda bu kiti kullanın 4x4 araçlarda akıslara verilen açı bayağı artacağından sorun yaşarsınız

ayrıca bu kit uygulandığında hiçbir boruyla sorun yaşamazsınız ( abs) kabloları hariç

O zaman su sonucu mu cıkarmamız gerekıyor 4x4 L200 lerde yukseltme kıtı gereksız , cunku akslara bınen yuk cok fazla oluyor
ancak tayland da L200 ler triton olarak anılıyor ve cok fazla yaygın , adamların yaptıkları modıfıkasyonları gorsenız sasırırsınız
pekı bu ınsanlar yukseltme kıtını kullandıklarında aks lara bınen yuku nasıl azaltıyorlar ..?
amacım sadece bu konuda bilgi toplayabılmek
bu konuyla ılgılı tum arkadasların destegını beklıyorum

cevap veren ve verecek tum arkadaslara tesekkurler

cenk bey söyledikleriniz sanki biraz alay edergibi olmuş mu ne ? ben inş yanlış anlamışımdır diyerek yazıyorum

benim anlatmak istediğim resimlerini verdiğiniz linkteki parçalarla yükseltmenin hatalı oloabileceğiydi yoksa siz isterseninz aracın altına biriket koyun .:smiley: ama ben aracımı bu şekilde yükseltmem (iş burada aracı çok fazla zorlamalarda direksiyonu fazla çevirmeyin pirensibine ters hale getiriyor akslar buna bir yere kadar dayanıcaktır)

almayı düşündüğünüz parçalar az parada değil hani ön difransiyelide şaseden aşağı sarkıtan bir kit oldğunda ilk alacaklardan biride benim emini body lift e göre ekenomık ve takılması pratik olurdu

iyi geceler

st' Alıntı:
cenk bey söyledikleriniz sanki biraz alay edergibi olmuş mu ne ? ben inş yanlış anlamışımdır diyerek yazıyorum

benim anlatmak istediğim resimlerini verdiğiniz linkteki parçalarla yükseltmenin hatalı oloabileceğiydi yoksa siz isterseninz aracın altına biriket koyun .:smiley: ama ben aracımı bu şekilde yükseltmem (iş burada aracı çok fazla zorlamalarda direksiyonu fazla çevirmeyin pirensibine ters hale getiriyor akslar buna bir yere kadar dayanıcaktır)

almayı düşündüğünüz parçalar az parada değil hani ön difransiyelide şaseden aşağı sarkıtan bir kit oldğunda ilk alacaklardan biride benim emini body lift e göre ekenomık ve takılması pratik olurdu
iyi geceler
sanal ortamlarda boyle konumlarla sık karsılastıgımız ıcın genelde pek onemsemıyorum boyle alınganlıkları
verdıgınız bılgıler benım ıcın cok onemlı ,su asamada en dogru seyı nasıl yapabılırız onun hesabındayım ,yanlıs hesap bagdattan donmesın sonra .
yoksa bılgı paylasılan ortamlarda amac paylasımdır ve paylaştıgım bılgı benım ıcın altın degerındedır
ben sadece tayland dakı ınsanların bu ısı nasıl becerdıklerını ,bızım yaptıklarımızda bır hata veya eksık mı var onu ogrenmek ıstedım
cunku adamlar bu konuda seri uretım yapıyorlar
bılgsız oldugum bır konuda ben den daha fazla bılgısı olan arkadaslarım tarafından bılgılendırılmek ıstıyorum hepsı bu...
ancak yıne de sızı bılmeden kırdıysam kusura bakmayın ..alınganlıklar herzaman olur sanal ortamda ben pek takılmam
saygılar CENK

boeing737' Alıntı:
sanal ortamlarda boyle konumlarla sık karsılastıgımız ıcın genelde pek onemsemıyorum boyle alınganlıkları
verdıgınız bılgıler benım ıcın cok onemlı ,su asamada en dogru seyı nasıl yapabılırız onun hesabındayım ,yanlıs hesap bagdattan donmesın sonra .
yoksa bılgı paylasılan ortamlarda amac paylasımdır ve paylaştıgım bılgı benım ıcın altın degerındedır
ben sadece tayland dakı ınsanların bu ısı nasıl becerdıklerını ,bızım yaptıklarımızda bır hata veya eksık mı var onu ogrenmek ıstedım
cunku adamlar bu konuda seri uretım yapıyorlar
bılgsız oldugum bır konuda ben den daha fazla bılgısı olan arkadaslarım tarafından bılgılendırılmek ıstıyorum hepsı bu...
ancak yıne de sızı bılmeden kırdıysam kusura bakmayın ..alınganlıklar herzaman olur sanal ortamda ben pek takılmam
saygılar CENK

Cenk bey size aracımın ne kadar yükseldiğini ve ne şekilde yükseldiğini söyledim.

Hatta aracımı gidip incelemeniz için size durduğu yeride söyledim.

Aracım haftalardır sert denebilecek offroad a maruz kalıyor ve 35'lik extreme lastiklere rağmen çok şükür halen tık yok.

Kit vs. ile fazla uğraşmayın size alt takımın yerden en yüksek olacağı en sağlam ve sağlıklı yöntem ile yükseltilme şeklini söyledim ben.

Fantastic Light' Alıntı:
Cenk bey size aracımın ne kadar yükseldiğini ve ne şekilde yükseldiğini söyledim.

Hatta aracımı gidip incelemeniz için size durduğu yeride söyledim.

Aracım haftalardır sert denebilecek offroad a maruz kalıyor ve 35'lik extreme lastiklere rağmen çok şükür halen tık yok.

Kit vs. ile fazla uğraşmayın size alt takımın yerden en yüksek olacağı en sağlam ve sağlıklı yöntem ile yükseltilme şeklini söyledim ben.
ok Turgay Bey en kısa zamanda ilgileneceğim , su sıralar ucuslar cok yogun malum .. 7 subattan sonra ılk fırsatta oradayım . yardımlarınız ıcın tesekkurler . yıne de bazı sorularım olabılır , gordukten sonra haberlesırız .. saygılar

ProntoBasso' Alıntı:
güzel ve alışılagelmişin dışında bir çalışma olmuş teşekkürler paylaştığınuız için, yalnız sormak istediğim birşey var,
Ben önlere 4 cm lik parça yaptırmama rağmen 9 cm lik bir yükseklik farkı yaşadım, sizinki niye 6 cm yükseldi.

aynı sorunu ben de yasadıgım icin parcayı kullanacagım lastige de uygun olarak 2,5-3 cmye kadar düşürmüstüm.

Fantastic Light' Alıntı:

merhaba,
20cm yükseltilmiş aracı bizde görmek isteriz.

Turgay hocam bi fotoğraf çekip koysan yau herkes merak ediyor senin 20 cm yüksek L200ü, 35 lerle canavar olmuştur şimdi o.
Bekliyoruz fotoları kırma bizi :D :D

İbrahim bey aracınız çok güzel olmuş, güle güle kullanın.
tekerleklere spacer uygulamayı düşünüyormusunuz?
2. sayfadaki 0079 nolu fotodaki önden görünüş sanki yapılsa iyi olurmuş gibi duruyor.
şöyle bir 4&5 cm dışa açılsa lastikler canavar gibi görünüz araç.
nacizane fikrimdir.
saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR