L200 Güç Artırımı (chip tuning, powerbox vs)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Caspian Tiger Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 74,714

Etiketler
Ynt: L200 Güç Artırımı (chip tuning, powerbox vs)

Dün arkadaşın citroen c3 için verdiğimiz sipariş gelmiş UPS kargodan aradılar.Ürünümüz gümrüğe takılmış.500 TL gümrük masrafı çıkıyormuş.Telefonda bayanla kavga ettik.Daha önce L200 aracım için getirttim sorun olmamıştı dedim.Ama anlamadı bazen gümrüğe takılıyor dedi.

RACECHİP firmasının maili arkadaşlar alacak oılanlar bir kez daha düşünsün derim.

Merhaba Bülent bey,

malesef bu imkansiz. Cünkü paketui geri yollarsaniz bizim 2 kat gümrük
ödememiz gerekicek. Bu durumda biz paketi yok ettiriyoruz. Sizede paranizi
geri iade edemiyoruz.

Saygilarimla

Büsra Yildirim

> Ýyi çalýþmalar
>
> Firmanýzdan ALÝ GÜLCAN ismi ile Citroen C3 için aldýðým racechip UPS
> firmasý tarafýndan gümrüðe takýldýðý bildirilip 500 TL civarý gümrük
> masrafý çýktýðý bildirilmiþtir.Fakat ayný chip i Mitsubishi L200 aracým
> için 1 ay önce Bülent ÞEN adýyla satýn aldým ve herhangi bir problem
> olmadan teslim aldým.Ayný þekilde 5-6 arkadaþýmda aldý ve gümrüðe
> takýlmadý.
>
> Þu durumda paketimin Bedelinden fazla gümrük ödeyip almam söz konusu
> deðildir.Ups firmasýna da ayný þekilde paramýn iade bilgisini bildirdim.

Jeomad bilgilier için teşekkürler. Bu kış lastik ve janta çalışacağız demek anlaşıldı.
Bfg Mud Terrain +1.
Gürültüsü çok önemli değil. 16 jant..... hmmm biraz jantlara bakalım madem. Amortisör ile yükseltme hususunda tamamen hemfikirim.

Arkadaşlar benim chip Pro ve evet UPS ile her daim olmasa da görüldüğünde gümrüğe takılması konusu var.500-600 TLyi buluyor toplamda gümrük masrafı.Almanya adresi bulunarak elden getirilmesini tavsiye ediyorum.Neticede sigara paketi kadar bişi.Almanya adresi 2 gün içinde alıyor teslimatı.Buraya gelen herhangi bir kişi getirebilir.Gümrük mevzusu malesef böyle, zorla insana başka yollar aratıyorlar.

pncr nin uyarısı ve maili önemlidir.Aksi takdirde 1200-1300 tlye mal oluyor Pro modeli.

Chip tercih konusu kesinlikle kullanım amacı ve maddi yeterlilikle ilgili. Neticede "racechip" ve "racechip pro" arasında dağlar kadar güç ve tork farkı yok.

Paylaşımlar için teşekkürler & Selamlar

Merhabalar

Benimkide UPS Kargo ile gelirken gümrüğe takıldı. Şu an gümrük işlemleri ile uğraşıyorum. Bakalım kaç günde çözüme kavuşacak.

BURAK BAYRAKTAROĞLU' Alıntı:
Merhabalar

Benimkide UPS Kargo ile gelirken gümrüğe takıldı. Şu an gümrük işlemleri ile uğraşıyorum. Bakalım kaç günde çözüme kavuşacak.

2 günde çıkar, 550 TL gibi bir masraf çıkabilir. Takımdan sonra arttırmayı tek tek yapmakta fayda var.

Keyifli kullanımlar dilerim.

ben remap yaptıracağım için racechipimi satıyorum ilgilenenler pm atabilir... orjinal kutusunda hatta içinde hediye gelen jelibonuda dahil :smiley:

Tuck' Alıntı:
Jeomad bilgilier için teşekkürler. Bu kış lastik ve janta çalışacağız demek anlaşıldı.
Bfg Mud Terrain +1.
Gürültüsü çok önemli değil. 16 jant..... hmmm biraz jantlara bakalım madem. Amortisör ile yükseltme hususunda tamamen hemfikirim.

Arkadaşlar benim chip Pro ve evet UPS ile her daim olmasa da görüldüğünde gümrüğe takılması konusu var.500-600 TLyi buluyor toplamda gümrük masrafı.Almanya adresi bulunarak elden getirilmesini tavsiye ediyorum.Neticede sigara paketi kadar bişi.Almanya adresi 2 gün içinde alıyor teslimatı.Buraya gelen herhangi bir kişi getirebilir.Gümrük mevzusu malesef böyle, zorla insana başka yollar aratıyorlar.

pncr nin uyarısı ve maili önemlidir.Aksi takdirde 1200-1300 tlye mal oluyor Pro modeli.

Chip tercih konusu kesinlikle kullanım amacı ve maddi yeterlilikle ilgili. Neticede "racechip" ve "racechip pro" arasında dağlar kadar güç ve tork farkı yok.

Paylaşımlar için teşekkürler & Selamlar

Arkadaşım BFG MT yi mükünse 255/85/r16 al, araç ciddi yükseliyor.

Merhabalar

Recihip yaklaşık 1000 km den beri kullanıyorum. Oldukça memnunum. 1 pod 7 - 2 pod 7 de kullanan varmı ? Benimki şu an 1 pod 0 da - 2 pod 7 de. duruyor.
7 -7 olarak kullanmak hedefim. Bi sorun yaşarmıyım. Tecrübeli arkadaşların bilgisine ihtiyacım var. 2 pod un 7 de durması bana avantaj sağlarmı ?

Sevgiler Saygılar.

BURAK BAYRAKTAROĞLU' Alıntı:
Merhabalar

Recihip yaklaşık 1000 km den beri kullanıyorum. Oldukça memnunum. 1 pod 7 - 2 pod 7 de kullanan varmı ? Benimki şu an 1 pod 0 da - 2 pod 7 de. duruyor.
7 -7 olarak kullanmak hedefim. Bi sorun yaşarmıyım. Tecrübeli arkadaşların bilgisine ihtiyacım var. 2 pod un 7 de durması bana avantaj sağlarmı ?

Sevgiler Saygılar.

Şu an rakamları hatırlamıyorum. Anvcak 1. poda en yüksek 2. podda en düşük devir de kullanıyorum.

Araç pikap değil taksi oldu artık. Hiçbir sıkıntımda yok.
50 ile 5. nci vites e cıkıyor otomatik şanzuman.

vtecmaniac' Alıntı:
ben remap yaptıracağım için racechipimi satıyorum ilgilenenler pm atabilir... orjinal kutusunda hatta içinde hediye gelen jelibonuda dahil :smiley:

Remap yaptirmanin avantaji nedir?
Nerede yaptirmayi dusunuyorsunuz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR