l200 vinç montajı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pncr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,478

pncr

Ana Kamp
Yer
Manisa
Arkadaşlar araca vinç monte ettim resimleri ekliyorum.Resimler gece çekildi kusura bakmayın artık.
24pmfyx.jpg

2lto67n.jpg

2l9i538.jpg

333hc1v.jpg

dgnswl.jpg

344v69u.jpg

wkme6h.jpg

Etiketler

Ynt: l200 vinç montajı

Aracın şasesine bağlı yuvarlak demiri kesmek istemedim.Üst noktayı o demiri referans alarak işe başladım.Soldaki intercooler radyatorü 5 cm kadar yukarı kalktı.Sağdaki yağ soğutucu radyatörü sökülüp yan olarak montajlandı.Bağlantı boruları basınç hortumu ile yapıldı.Vincin kumanda kutusunu aracın içine aldım.Böylece sudan etkilenmeyecek.Vinç su altında çalışabilir.Yapmak isteyenlere referans olsun.

Maliyetine gelince

6mm sac 16x150cm bükme dahil...30 TL
Kaportacı tanıdık ne verirsen dedi....
Tamirci tanıdık.............................30 TL
Elektrik kabloları...........................45 TL

Geri kalan elektrik kaynak işçilik tarafımdan yapıldı.

pancarmotorcu' Alıntı:
vites değlde ,boşa alan bir kol var onu kast etmiş arkadaşımız

Aynen öyle.

O kol viteste ve boşta olmak üzere 2 kademe çalışıyor.

Kol içeride kaldığına göre devamlı vitestemi kullanacaksınız acaba ?

pncr' Alıntı:
Doğru sürekli viteste kullanacağım.

Bu işlem size çok zaman hacatacak, çünkü vitesi boşa aldığınızda makara çekilerek işlem daha hızlı oluyor. Yaklaşma açınız dik tırmanışlarda canınızı sıkacak ve vinç zarar görecek

selamlar vinç gerek duyulduğuna göre bence ilk önce alt muhafazayı güçlendirmekle başlamalıydınız...
çalışma güzel fakat radyatörü neredeyse hava alamaz hale getirmişsiniz... ilerleyen zamanlarda aracınızın hararet göstergesindeki eski hali ve vinçli hali arasındaki farkıda bize bilgi verirseniz gerçekten çok faydalı olur...
güle güle kullanın allah kaza bela vermesin aşağıdan alınacak darbelerde radyatör va soğutucularınız inşallah zarar görmez saygılar...
;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR