Lada Nekadar KOnforludur,ne kadar çabuk çürür

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pharmasist Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,551

pharmasist

Yeni Üye
Yer
Konya
Selam arkadaşlar. Konya yaşıyorum.Eczacıyım. Balık ve kara avı tutkularım var. Binek aracım var ancak binek araçla her istediğim yere gönül rahatlığı ile gidemiyorum. Epeyden beridir siteyi takip ediyorum ve gerçekten çok bilgilendim. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür edrim.
Gün geliyor tamam niva düyorum. Gün geliyor vitara. Benim boyum biraz uzun(195cm). İçine aracın kafam değmeden sığmak istiyorum. Önceleri 5 kapılı araçları düşünüyordum. Ama iş arazi olunca 3 kapılılara yöneldim. Açıkçası bir aracıda sade olarak kullnmayı seviyorum. Demiş olduğum gibi siteden çok şey öğrendim. Ama tekrar sormak ve tanışmak istiyorum. Eksikliklerim de varsa uyarırsanız sevinirim.
Lada Niva çok mu konforsuzdur. Şahin araçtan daha konforlu olduğunu okumuştum siteden, acaba arkadaşlarım kıyas yapabilirlermi(Binek araçlara göre)200-300km lik yollara gidemez miyim.
Lada Niva çok mu çabuk çürür. Ben kendim bu çinko spreylerle pitüt spreylerle mum spreylerle falan (uğreşmayı da severim) bakımını yapsam yine de bu çürümenin önüne geçemezmiyim. Bu bakımın periyodu nedir. Maliyeti nedir.
Bir de sanayici ile kanki olurmuyum. Yedek parçalara baktıım çok ucuz. Ben aracı fazla hor kullanmam. Orijhinal parçaların dayanımı nasıldır. Veya farklı araçların veya markaların parçasını taksam uyumluluk olarak nasıl olur.
Arkadaşlar bir niva alıp aranıza katılmak istiyorum.Gönlümde niva var. Ama dediğim şeylerden dolayı tedirginim. Bu hususlarda ustalarım yazarsa sevinirim.Sürçü lisan ettiysek affola.Saygılarımla.

Etiketler
Ynt: Lada Nekadar KOnforludur,ne kadar çabuk çürür

Arkadaşlar bir de yine siteyi takip ederken gördüğüm resimlerden, bu şanzuman çok basit bir saç ile gövdeye tutturulmuş. Bu bana kopuverecekmiş gibi geldi. gerçekten orijinalinde de öyle midir yoksa bu çürümeden dolayı usta kafasına göremi birçey yapmıştırr. Biz ladalara şasi takamazmıyız. Hiç deneyen olmuşmudur. Saygılarımla...

şanzuman bağlantıları sizi hiç kuşkuya düşürmesin yeterki aracın tablası çürük olmasın bende öyle bir araç vardıki giderken aracın altı görünüyordu şanzuman bağlantısı çürük yerlerden 1 kulak kopmuştu lama demiri ile üst alt besleyip 1 yıl daha bindim aracı tabii sonunda topladık

şaşi takmak zahmetli ve maliyeti büyük olur uğraş ister zaman ister emek ister. isterde ister bence lada orjinal hali bir çok arazi aracının yapamayacağını yapar
aracı av için kullanacaksanız orjinal bir niva işinizi görür ama ofroad yapacaksanız o zaman herşeyyi maddiyata dayanıyor sonu gelmiyor :smiley:

pharmasist' Alıntı:
Selam arkadaşlar. Konya yaşıyorum.Eczacıyım. Balık ve kara avı tutkularım var. Binek aracım var ancak binek araçla her istediğim yere gönül rahatlığı ile gidemiyorum. Epeyden beridir siteyi takip ediyorum ve gerçekten çok bilgilendim. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür edrim.
Gün geliyor tamam niva düyorum. Gün geliyor vitara. Benim boyum biraz uzun(195cm). İçine aracın kafam değmeden sığmak istiyorum. Önceleri 5 kapılı araçları düşünüyordum. Ama iş arazi olunca 3 kapılılara yöneldim. Açıkçası bir aracıda sade olarak kullnmayı seviyorum. Demiş olduğum gibi siteden çok şey öğrendim. Ama tekrar sormak ve tanışmak istiyorum. Eksikliklerim de varsa uyarırsanız sevinirim.
Lada Niva çok mu konforsuzdur. Şahin araçtan daha konforlu olduğunu okumuştum siteden, acaba arkadaşlarım kıyas yapabilirlermi(Binek araçlara göre)200-300km lik yollara gidemez miyim.
Lada Niva çok mu çabuk çürür. Ben kendim bu çinko spreylerle pitüt spreylerle mum spreylerle falan (uğreşmayı da severim) bakımını yapsam yine de bu çürümenin önüne geçemezmiyim. Bu bakımın periyodu nedir. Maliyeti nedir.
Bir de sanayici ile kanki olurmuyum. Yedek parçalara baktıım çok ucuz. Ben aracı fazla hor kullanmam. Orijhinal parçaların dayanımı nasıldır. Veya farklı araçların veya markaların parçasını taksam uyumluluk olarak nasıl olur.
Arkadaşlar bir niva alıp aranıza katılmak istiyorum.Gönlümde niva var. Ama dediğim şeylerden dolayı tedirginim. Bu hususlarda ustalarım yazarsa sevinirim.Sürçü lisan ettiysek affola.Saygılarımla.

Aslında sorularının çoğuna ceva vermişsin.bakarsan ilgilenirsen çok da sorun olmayacağını söyleyebilirim.ehh daha da zormlamam diyorsunn.al sen bunu..konformuu??ilk bi kaç gün bleki rahatsız edebilir.ama daha sonra frene basmadan dağda bayırda gezmenin tadını alırsınn.kul yapısı sonuçta bozulabilirde ..olsunn.yaptırısın.inan diğerleri kadar üzmez senii
al sen niva al...

bence suzukı alın asfaltta rahat arazide güzel masrafta çıkarmıyor modifiyesi kolay

öncelikle merhaba;
lada nivamı yeni aldım yaklaşık 1 ay oldu daha öncelerden suzuki jimny vardı...konfora sıra geline nivamı ankaradan aldım ANKARA-TRABZON arası 760 km. normal bir otomobil gibi 100-120 km hızla geldim ve hiçbir yorgunluk belirtisi yoktu bende...arazi aracı içersinde farklı ,enteresan bir güce sahip olan tek araç....karadeniz nemli oldugu için nivamı alırken kuru iklimi ve nemi az olan illeri tercih etmeye çalıştım çünkü karadeniz malum nemli ve araçlar erken çürüyor...ve arazide nivayı görünce işte bu diyorum...internettten de niva videolarını belkide defalarca seyretmişizdir hepimiz ve her seferinde bir daha aşık olur insan NİVA sına karar sizin ....saygılar

niva ve suzuki arasındaki en büyük fark yedek parçalarının ucuz ve kolay bulunabilmesidir bir tofaş servisinin bulunduğu her yerde aracınızı tamir ettirebilirsiniz...
ha öyleyse niva çok arıza yapar anlamında söylemiyorum şayet araziye girip arıza yapmıyan araç yoktur önemli olan araziden çıkıldığında orda yaşadığınız zevklerin size kaça mal olduğu yada olabileceğidir...
ilk arazi aracım nivaydı sonrakide niva ve şuan l200 aldım
ben ilk arazi aracı deneyiminde hep nivayı tavsiye etmişimdir çünki niva usta bir öğretici gibidir offroadın hocasıdır diyebilirim....
niva alırken ilk başta şasenin çürük olup olmadığına bakın sonrası teferruattır...
saygılar... ;)

suzuki 1300 motordu ve arazide kesilmeler yapıyordu ama şu an nivaya bakıyorum da canavar..tüpte bile arazide keçi

Av için ve de 2. araç olacaksa kesinlikle temiz bir niva derim...

Niva bir aşktır. Niva bir hastalıktır. Niva bir tutkudur.Niva çamurun belalısı doğanın sevgilisidir. Almadan önce bir kez bol çamurda sürün kararı siz verin. Sözkonusu NİVAise gerisi teferruattır. :D

Arkadaşlar, hepinize ayrı ayrı teşekkür edrim. Lada aşkı demişiniz. Ben lada sahibi olmadan sadece resim ve videolardan aşık oldum ise, alırsam nasıl olur bilemiyorum. Yorumlarınız lada niva tercihimi iyicce kuvvetlendirdi. İnşaallah temiz bir lada bulursam en kısa zamanda alacağım. Sağlıcakla kalın. Saygılarımla..

Yanlız şunu da belirteyim 4 yıl 93 model karbüratörlü ve gazlı niva kullandım. Son 5 yıldır da 2004 model çift enjeksiyonlu gaz taktırmadan benzinli olarak niva kullanıyorum aralarında güç olarak çok fark var eğer imkanınız varsa mutlaka çift enjeksiyonlu niva almaya çalışın. Niva olur veya olmaz Allah gönlünüze göre versin Saygılarımla.

bence tek araç olarak kullanacaksanız suzuki vitara daha doğru bir seçim olacaktır. çünkü asvaltta daha konforludur, daha sessizdir, arazide sizi üzmez, parçası kolay bulunur, ama ikinci araç olarak av için kullanacaksanız lada niva'yı öneririm. vitara'ya göre tek eksiği konfordur onun haricinde standart haliyle bile birçok arazi aracının yapamayacağını yapabilir :smiley: ayrıca birçok parçası tofaş ile aynıdır ;)

Aracı sürmeden almayın.
Ben 10 yıldır nivayı tek araç olarak kullanıyorum. Şuan değiştirmeyi düşünüyorum 5 kapı grand vitara alayım dedim lpg ile uyum sağlamıyormuş.
disco1, L200 bakıyorum benim araçtan çok yakıyorlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.