Lada Niva Kupa Değişimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KIZILIM Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,137

Etiketler
Ynt: Lada Niva Kupa Değişimi

Türkiyede kanunlardan dolayı kupa değiştirmek yasak diye biliyorum mazallah change yaptınız diye içeri atılmayasınız iyice bi araştırın derim !!!

valla ilk defa duydum kupadan dolayı içeri atılan ama yinede yanlış yapmayayım araştırayım sağol kardeşim

valla bende 2 yıldır niva için kupa arıyorum daha bulamadım onun için aracı satmaya çalışıyorum

ne istiyosun nivandan birde aracın durumu ne bilgi verirmisin. ben iki araçtan bir arac çıkarabilirmiyim bakayım

KIZILIM' Alıntı:
ne istiyosun nivandan birde aracın durumu ne bilgi verirmisin. ben iki araçtan bir arac çıkarabilirmiyim bakayım
ben aracı ilk başlarda toplamayı düşünmüştüm sonra vazgeçip 2005 model niva aldım.. iki araçtan çıkarman çok zor banada kupa lazım sanada araç ile ilgili
http://www.sahibinden.com/satilik_1989WQQaXQQ11349982WQQpXQQdisplayitem

KIZILIM' Alıntı:
aracı gördüm benimkine beş çeker uygun bir şey dersen düşünecem
bu aracı şuan ben kullanıyorum herşeyi çalışır durumda ama kaporta kötü
valla bu fiyattan aşağıyada vermeyi düşünmüyorum satamassamda kendim yapacam. eğer satarsamda yeni araca ofset cant vinç filan alacam...

Jeep34' Alıntı:
Ruhsata şase ve motor numarası kayıtlı. Kupa için seri numarası var mı ?
kupanın üstünde seri numarası yazıyor benim eski nivada akünün hemen üstünde yenisinde ise akünün ön tarafında çamurluğun ütünde

Lada niva araçlarda ladder chassis ( ray şasi ) bulunmadığından kupa olarak adlandırdığınız karoser, hem şasi, hem kupadır. :smiley:
Bu durumda kupa dediğimiz şey tam tamına bir Lada Niva kaportası. bunun değişimi motor numarası ile şasi numarasının tutmamasına sebep olur.

Bu tip araçlarda eğrilme ve burulmalar aracın tüm karoserisi tarafından absorve edilir, yani tüm araç kaportası aracın dayanımını sağlar. Binek araçlarda ve son model SUV'larda olduğu gibi.

Sağlamlık ve dayanınıklılık gerektiren koşullarda ray şasi + gövde uygulamaları tercih edilir.

Kupa genelde şasi üstüne oturan kabinli araçlarda bulunuyor. Land Rover Defender, Pick-up'lar, kamyonlar, Cj'ler gibi...

KIZILIM' Alıntı:
aracı görmüş olsam yakından çek ile anlaşma şansımız olurmu?
yakından bir sürü resimi var ve her çektiğimide ekliyorum ama alt tarafların resimi yok
zaten araç dün conta yaktı onu yaptıracam iki üç gün içinde.
http://emreozk.110mb.com/res/index.php bu link te bir sürü resimi var.
şu contayı yaptırayım alt tarafının her yerinin resimini çekecem.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR