Land Rover Defender'e Otomatik Şanzuman Nasıl Uygulanabilir ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dablaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,771

dablaya

Ana Kamp
Yer
kayseri
bir satış sitesinde defender 90 gördüm resimleriyle birlikte 300 tdi orjinal land motorlu ve otomatik şanzumanlı nasıl uyguladıgını sordugumda discovery şanzumanı oldugunu vve direk uygulandıgını söyledi kişiyle telefonda görüştüğümde discovery ve defenderi ikisinide kulanan arkadaş varsa şanzumanların otomatik ve manuel oluşu dışında şanzuman balantılarına kadar aynı oldugu dogrumu ve 2.5 defende110 a da otomatik şanzuman uygulayacak olsak hangi şanzumanı uygulayabiliriz (bahsediğim araç aşagıdaki resimlerdeki 1988 mod defender 90)

D

De

Def

Etiketler
Ynt: Land Rover Defender'e Otomatik Şanzuman Nasıl Uygulanabilir ?

Merhaba,

Araç sahibi foruma üye olan değerli bir ustamız. ilandaki araç da kendi aracı. eğer Defender'ınızı otomatik vites ile kullanmak istiyorsanız; kendisi ile tekrar görüşmenizi ve eğer İstanbul'da iseniz kendisine yaptırmanızı tavsiye ederim. TR'de uygulaması pek sık yapılan bir iş değil.

kolay gelsin.

kendisiyle şifayen telefonda görüştüm ama yazdıklarım haricindede bişey soramadım ve kafamdada soru işareti oldugundan dolayı sormuştum nasıl oldugunu ve belirtiğim gibi bu araç resimdeki 90lık ben 2.5 motor 110 uygulama hakkında bilgi sahibi olmak isyiorum sordugum ondan dolayıdır

dablaya' Alıntı:
kendisiyle şifayen telefonda görüştüm ama yazdıklarım haricindede bişey soramadım ve kafamdada soru işareti oldugundan dolayı sormuştum nasıl oldugunu ve belirtiğim gibi bu araç resimdeki 90lık ben 2.5 motor 110 uygulama hakkında bilgi sahibi olmak isyiorum sordugum ondan dolayıdır

Defender 90 ve 110 nun aks mesafeleri dışında yürür aksam, motor ve şanzımanında bir değişiklik yok. Defender 90'a yapılan uygulama aynı şekilde 110'a da uygulanabilir.

Bu D90 300Tdi AT Hüseyin ustanın aracı ve çok güzel bir D90.

Eğer kendi D110'unuz için otomatik şanzıman uygulaması düşünüyorsanız mutlaka iyi ve tecrübesi olan bir ustaya yaptırın.

merhabalar bu otomatik şanzıman puma motorlu defender'a uygulanabilirmi ? merak ettim ayrı bi konfor kimilerine göre

bu ilginçmiş. arazi performansında fark yaratmıyorsa düşünülebilir. büyük rahatlık.

emrahmarti' Alıntı:
Defender 90 ve 110 nun aks mesafeleri dışında yürür aksam, motor ve şanzımanında bir değişiklik yok. Defender 90'a yapılan uygulama aynı şekilde 110'a da uygulanabilir.

Otomatik şanzıman uygulaması açısından fark yaratmasa da bir bilgiyi paylaşmak isterim.(defender90-110 - disco ve RRC aynı alt yapıya sahip yorumu çok sık geliyor, dasıl orarak 110 un arka diferansiyeli hariç aynı alt yapı var denilebilinir (HI oranları vs hariç tabi)
Defender 110 un arka diferansiyeli diğerlerinden farklı. (sailsbury diferansiyel)
Defender 90 - Discovery - Range Rover lar arkada önde olduğu gibi Rover Diferansiyel kullanıyorlar.

gakyildiz' Alıntı:
Otomatik şanzıman uygulaması açısından fark yaratmasa da bir bilgiyi paylaşmak isterim.(defender90-110 - disco ve RRC aynı alt yapıya sahip yorumu çok sık geliyor, dasıl orarak 110 un arka diferansiyeli hariç aynı alt yapı var denilebilinir (HI oranları vs hariç tabi)
Defender 110 un arka diferansiyeli diğerlerinden farklı. (sailsbury diferansiyel)
Defender 90 - Discovery - Range Rover lar arkada önde olduğu gibi Rover Diferansiyel kullanıyorlar.

Salisbury diferansiyelin daha sağlam olduğunu söylüyorlar doğru mudur birde hangileri 10 hangileri 24 freze oluyor standard olarak bilginiz var mı?

salisbury difransiyel kesinlikle çok sağlam hatta kırılamaz a yakın. ama şöyle bir durum var ki büyük. Örneğin bir 110 Defender arazide 33 lasitkle önü geçirip arka difransiyeli takıp kalırken, RRC yada disco 1 aynı yerdne 33 le difransiyeli oturtmadan geçiyor difransiyelleri daha ufak olduğu için. Bu yüzden def 110 un arka difransiyelini söküp RRC takmayı düşünen bir deli biliyorum :smiley:

turkogluturker' Alıntı:
merhabalar bu otomatik şanzıman puma motorlu defender'a uygulanabilirmi ? merak ettim ayrı bi konfor kimilerine göre

Merhaba, bu konuda bir herhangi bir uygulama yada yapılan bir araç var mı? maliyetleri konusunda bilgi verebilir mi yapan değerli üyeler?

konuyu hortlatmak gibi olacak ama yabancı forumlarda baya değişim olan araç var yapılan işlemler de çok karmaşık gözükmüyor

kullanılan şanzıman ZF marka kullanılıyor motor versiyonlarına göre ZF4 serisinin farklı versiyonları kullanılıyor

araç 4 vites oluyor arazide nasıl performans verir 4 vites ona bakmak lazım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

SON KONULAR

Geri