Lr Discovery Almak İstiyorum Yardım Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gokdogan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 88
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,959

Etiketler
Ynt: Lr Discovery Almak İstiyorum Yardım Lütfen

Discoveryler d1,d2 diye ayrılıyor deneyimli arkadaşların
Bilgilerinden anladığıma göre. D2 lerde 2003ve2004 model ve öncekiler diye ikiye ayrılıyor bu ayırım nerden geliyor,hangi özellikler bu ayırımı teşkil ediyor.avantaj dez avantajları nelerdir. Önerilen araç varmı

Üretim yılına göre ayrılıyormuş: http://en.wikipedia.org/wiki/Land_Rover_Discovery (tercüme lazımsa google chrome indirin direk soruyor Türkçe'ye çevrilsin mi diye)

Ne icin alicaksin disco yu ? Kamp mi hafif arazi mi agir offroad mu asfaltmi karli zeminde mi yazlik kar yagmayan biryerde mi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

sakyüz Ve oğuzhan bey. İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Disco alma sebebim tek nedene bağlı değil. Arazi dé olmak benim için bir nefes almaktır. Bunu da en iyi 4x4 le yapıyorum. Daha önceki aracım aracım suzuki idi. Şimdi karda yağmurda çamurdan yokuşta beni bırakmayacak,birazda suzuki ye göre geniş olacak bir araç,bu ihtiyacıma en güncel cevabı. Disco da gördüğümü düşünüyorum.fakat almaya cesaret edemiyorum. Formda okuduğuma göre 2003 ve2004 d2 lerde hatadan daha arımış diyorlar. 2000,2001,2002 d2 lerde 2003 ve 2004lere oranla kusur. Ve hata çıkıyormuş daha çok şayet varmış gibi anladım. Fiyatlarına bakınca bu ayırım fark ediliyor gibi.

İnternete Cepten Giriyorum.bu nedenle cümleler düşük, harfler eksik çıkıyor.Disco alırsam şimdilik modifiye etmeden. Bineceğim daha sonra yükseltme, vinç Tampon vb düşünüyorum

Disco 2 bulabilirseniz 300td bir araba isinizi fazlasiyla gorecektir.motorun onu kapalidir cok modifiyeye musait degildir gerci gerekte yok ilerisi icin diyorum.yok param var en iyisi diosaniz td5 bakin modifiyeye aciktir biraz daha elektroniktir.asfaltta da isinizi gorur arazidedr fazla abartmadikca iyidir.anladigim kadari ile zaten offroad yapmicaksiniz.guzel bi kamp araci olacaktir sizin icin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

OFF Road özellikle yapmayacağım fakat önüme bir engel çıktığı zaman Aşabileceğim her türlü arazi şartlarında iyi performans alabileceğim bi araç olarak d2 gibi geliyor.td5 Nasipse
Yakın zamanda yükseltme ve lastik işinede girmeyi düşünüyorum

disco 2 td5 motorlarin ve aracin genelinde makyajla yapilan 189 adet iyileştirme olduğunu biliyorum ama bunlar neler derseniz madde madde bilmiyorum ama bildiğim kranklari bile farkliymis bir servisten edindiğim bilgi bu yöndeydi ve ben 2004 td5 aldim bilginize

Iyi akşamlar kıvanç bey bende buna benzer manada bilgiler okumuştum formda fakat net bir bilgi yoktu. Ayrıca sizdende duyunca doğru yönde ilerlediğimi fark ettim 2003 ve 2004 arası dar bir yelpaze olacak seçim için.diğer husus bu model aralığında ki td 5 lere 150 000 - 250 000 arası olanlara ne kadar fiyat vermeliyim
Servisten alacağım expertiz raporuna kanaat mı etmeliyim
Ayrıca neye dikkat etmeliyim
. Son olarak aracınızı alırken aracınızı tercih etme aşamasında hangi kritere göre karar verdiniz.
cesarete ihtiyacım var

tekrar selam
oncelikle aracin motor km ile kıyas yapilmasi benim acimdan yanlis nedeni ise benim aracim 230 bin km de idi ve motor yapilmamisti (yenilenmemişti) ama araç hepimizin yakindan tanidigi bir sanatcinin araci olmasi ve ilk sahibinden almam benim sansimdi diyebiliriz cunki 2004 - 2009 yillari arasi yetkili servis sonrasinda ise her 10bin km de motokar da yapilmis tum bakimlari değişmesi gereken ne var ise ben aldigim tarihe kadar adim adim degismis ve bende Antalya da yasamama rağmen Ankara Gaye otomotiv akrabam olduğundan tum bakimlarini ve gereken tum işlemleri orada yaptırıyorum almamdaki en buyuk kriter ilk sahibi ve sonrasinda ise tum bakimlarinin kayit altinda olmasi benim aldigim donem de 2002 model bir araçla 25.bin TL pazarlık ettik telefonda hatta işimi gucumu birakip konya nin bir ilçesine gittim
sonuç hüsran araci görünce arabayi kullanmak yerine tecavüz edilmiş olarak hissettim ama saticiya sorsaniz canavar gibi gidiyor daga tasa cikiyor hic bir sorunu yok 2003 yada 2004 model bir araç alacaksiniz nihayetinde 10 yada 11 yasinda olacak mutlak masraf etmeniz gerekecek orasi burasi calismiyor olabilir ama bence en önemli konu yürüyenine iyi bakmis olsunlar

en önemli kisim ayirdiginiz bütçe bence ne kadar ucuza alayim derseniz o kadar kotusunu alabiliyorsunuz maalesef piyasa kosullarina gore ayirdiginiz bütçe nedir özel değilse paylasirsaniz belki yardimci olabiliriz

söylediklerinize katılmamak mümkün değil. gerçektende şanslıymışsınız Allah güle güle kullanmayı nasıp etsin.
doğru arabayı bulduğuma emin olabilirsem bütçemi zorlarım. 40 bin ve civarı bir bütçe oluştura bilirim gibi geliyor.
aşağıda linklerini verdiğim 2003- 2004 d2 ler var bunlar nasıl acabahala ilanda olmalarını satılamamış olmalarının bir anlamı varmı yoksa bizimi bekliyor. bir de bu formda şimdi adını hatırlayamadığım bir arkadaş 2004 modeli 38.500 e aldım yazmış internette fiyatlar biraz yüksek galiba. selamlar
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-2004-model-discovery-179088237/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-2003-land-rover-discovery-td5-hse-paket-169412426/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-s-g-motors-2003-land-rover-discovery-td5-hse-paket-186712201/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-degisiklik-yapilmamis-temiz-2004-td5-araryanlara-187544294/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-gercek-hse______emsalsiz_____td5________5337174343-187745492/detay

bu isler tamamen göreceli ben olsam bütçemi zorlayarak bu araçlara yönelmem nedenine gelince daha once söylediğim uzere 10-11 yasinda araç aliyorsunuz bu arabalari alir almaz masraf yapacaginizi unutmayınız min. cebinizde 5-6 bin tl gibi bir rakam daha olsun ki uzulmeyin

38500 tl ye araç hemde TD5 maalesef kalmadi 2. el piyasasi OTV zammından sonra ve nedense ozellikle 4x4 lerin son donemde rağbet görmesi üzerine yükseldi tamamen sahsi gorus olup 40bin tl zorlanan bir bütçe ile 2003 -2004 temiz bir td5 bulunmasi imkansiza yakin gibi geliyor bana ki daha yapacaginiz ilk masfraflar hariç
saygilar

Anladım yeni araç. Alınca masrafı olur ayrıca. İlandaki araçlar nasıldır genel olarak vakit ayırdığın. İçin şimdiden teşekkür ederim

İnternete. Cepten girdiğim için yazmak zor oluyor

Selam gökdoğan,

Öncelikle şahsi fikirlerimdir diyeyim.

Discovery çok acaip bi araba sevmeden alınmaz.önce fiyatı ve hali durumu
Aklına yatanı git bi gör kullan tart,sonra bu arabayı kokusundan anlayan birkaç adam var onlara götür sor soruştur.
Fiyatı yakışı diye çok hesap kitap yapıcaksan başka bir araba bak. Her disco sorun çıkaracak diye birşey yok ama oldumu seni sıkıştırıp maddi yönden zorlamasın şahin doğan değil bu abi.

40 yaşımdayım 12-13 araba almışım 3 tanesi sıfır,bu kadar keyif aldığım sevdiğim olmadı inan.
Discovery 2 almak istiyorsan tavsiye edilen 2003-2004.bende forumdan bildiğimi söylüyorum mantıken de öyle bu serinin son sürümü diye düşünürsek evet daha donanım ve kusurlarından ayrılmış oluyor galiba.
Temiz araç biraz zor, kıvanç arkadaşım şanslı düzgün bi araç buldu, ben bir sene aradım belki 10 tane experti yaptırdım ustaya götürdüm her seferinde 150-200 para verdim ama değdi.

Fiyat olarak benim gördüğüm 45 bin aşağısı temiz bulamazsın gibi,dağ aslanı yol kaplanı arazi canavarı laflarına bakma götür bi ustaya o söyler aslanmı kedimi...

Son olarak aracı şiddetle tavsiye ederim ama ucu ucuna bütçeyle ve yakıt hesabıyla girme.
Ne yakıyor dersen ortalama 350 tl full depo 800 km...

Saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR