Lr Series 3 109 Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan giosué Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,808
Ynt: Lr Series 3 109 Hakkında

uzun süre kullanınca yağın tozdan balçığa dönüştüğünü görürsünüz.
benim araçta bant yoktu gayet iyiydi
ama bazı arabalarda yarı yarıya bant gördüm
arabayı ayarlatırken ustayla karar verirsiniz gidişine göre

Etiketler

elimde motor yağı yok suan fıltreye koayabılecegım normal aycıcek yağı vs bısey koysam aynı gorevı gorurmu acaba bırazdan aracın yanına gıdıcem hava fıltresıne aracın rolantısıne gore ayar tutturmaya calısıcam

karbüratör ayarı yapıldı mı? rölanti ve karışım ayarı, avans ve sübap ayarları bunları yaptıktan sonra performans alamazsanız yaparsanız daha mantıklı.

ayçiçek yağının motor içindeki ısıyla tepkisi ne olur bilemedim. bitkisel yağ çabuk yanabilir. tehlikeli bence

Sentinel' Alıntı:
karbüratör ayarı yapıldı mı? rölanti ve karışım ayarı, avans ve sübap ayarları bunları yaptıktan sonra performans alamazsanız yaparsanız daha mantıklı.

ayçiçek yağının motor içindeki ısıyla tepkisi ne olur bilemedim. bitkisel yağ çabuk yanabilir. tehlikeli bence

Aracın hava filtresinin içinde kalan yağ bıraz vardı suzdum ayırdım dıbındekı tortuyu ıyıce temızledım kuruttum yagı ıcıne bosalttım yanında kalan hazneye de cıcek yağı bosalttım bıraz zaten fazla da koymadım sonra fıltre kutusunu guzelce kapatıp eskı bantlı halıne gerı getırdım arac yıne gazdan cekınce stop edıyordu bantlanan yerlere delık acarak en uygun calısma seklıne gore ayarladım suan gercekten cok ıyı calısyor fıltre yagını da ılk fırsatta yenılıycem ılgınıze tesekkur ederım

Aracın makaslarının dıbınde sallanan kayışlar gordum arkada ıkı tekerın orda onlar nedır anlayamadım şaseye vıdalılar ama kayışlar kopuk sallanıyorlar

- Abiler bu aracın anti stall özelliği varmıdır defender dakı gıbı nasıl kullanılır

- 4 L agır vitesinin orta konumu yanı notr konumunda arka yada on dıff ten arac dururken guc alınabılıceğını gormustum su motoru vs çalıstırmak ıcın traktorlerdekı gıbı bu konuda kı bılgılerınızı öğrenmek ısterım

- Araç 4 L agır devırdeyken kaçıncı vıtes le gıtmek sağlıklıdır 1, vites sakıncalı dıye bılıyorum dogrumudur

anti stall yok herhalde benimki baya stop ediyordu çok dik yokuşta bayılınca... :smiley:

PTO ya bağlanan şaft ile çeşitli aletler çalıştırılabiliyor...

http://members.iinet.net.au/~ac000386@a1.com.au/html/pto.htm

yukardaki linkte epey bilgi var...

seri3'ümü özledim sanırım...

Ağır devir 1. vites sakıncalı değil ama gazı yumuşak kullanmak lazım ani bas çek yaparsanız vuruntu olur.

bir de seri3 low 1 çok yavaş ve ıslak yokuşta patinaja düşmeye sebebiyet verebiliyor
low 1 le çıkamadığım bir sürü yeri low 2 - 3 ile çıkmışlığım var.

Teşekkür ederim cvplarınız ıcın

Anti stall derken su defenderlarda olan aracın kendı kendıne ılerleme olayından bahsedıyorum , calıstırma anahtarının dıreksıyonun solunda olması bu yuzden degılmıydı kolay mudahale ıcın

pto yavru sanzıman sanırım da bunları baglıcak aparat vs nasıl olucak

Abiler aracın 1 .vites geçmemeye basladı sebepleri neler olabılır yardımlarınızı beklıyorum

Makaslardan sallanan kayışlar şase ile dingili birbirine bağlıyor, tekerler fazla açmasın diye, sökünce artikülasyon biraz artıyor ama çok açılırsa geri kapanırken makas küpesinin ters dönme ihtimali var, normal kullanımda olmuyor ama bende bi defa oldu

ozcour' Alıntı:
Makaslardan sallanan kayışlar şase ile dingili birbirine bağlıyor, tekerler fazla açmasın diye, sökünce artikülasyon biraz artıyor ama çok açılırsa geri kapanırken makas küpesinin ters dönme ihtimali var, normal kullanımda olmuyor ama bende bi defa oldu
Benim tektaraf duruyor diğer taraf kopmuş ::smiley:

Cevaplarınız için Teşekkürler msjları ilk attığımdan beri araçla ilgili tecrübem oldukça arttı sağlam cıkma bır sanzımanı bir günde değiştirdik o arada baskı balatada yenilendi türk sanayi ustalarımızın becerisiyle :smiley: ön şaft sürekli çalısıyordu şimdi durdurmayı basardım araç rahatladı yakıtta ona göre biraz daha düsecektir hızda biraz artacaktır belkı

- 4 amortisör patlak 109 tip olanlar irice orjınal baktım kayalardan ama stokta yok gözüküyor ancak belkı uydurulan herhangi bir model olabılır

- Bir de yeni fark ettim ilk çalıştırmada biraz beyaz duman cıkararak çalışıyor rolantıde cıkarmıyor bıraz beklıyrsun gaz verınce cıkarıyor sonra kesılıyor gazdan cekınce beklıyınce tekrar gaz ve tekrar duman çok yoğun değil ama gözle görülüyor
eksoz yenı değişmişti birde yağ eksilme var zaten acaba contadan mı su mu kaçıyor araç lpg de çalısıyor sureklı

bu iki konudakı tavsiyelerinizi rica edicem

Neyse kendi işimizi kendimiz öğrenicez bişekilde bütün sorularımı geri aldım bidaha da bu foruma giren jeepci olsun ::smiley: kalın sağlıcakla...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR