mars dinamo sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cgdsylmzz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,145

cgdsylmzz

Yeni Üye
Iyi gunler duz dizel 2.5 110 sahibiyim.10 gundur 2 kere akumu takviye ettim sogukta calismadigi icin en son takviye etme sirasinda direksitonun altindan ufak bi duman geldi ve mars basmamaya basladi.vurdurarak calistirdik ve sanayiye goturduk araci ertesi gun usta dinamoyu komurleri degistirmis akutu sarj etmis olarak beni aradi devirsaatinide ayarlamis ve 250 tl masraf cikarmis bana fazla geldi ama normalmi sizce?

Etiketler
Ynt: mars dinamo sorunu

cgdsylmzz' Alıntı:
Iyi gunler duz dizel 2.5 110 sahibiyim.10 gundur 2 kere akumu takviye ettim sogukta calismadigi icin en son takviye etme sirasinda direksitonun altindan ufak bi duman geldi ve mars basmamaya basladi.vurdurarak calistirdik ve sanayiye goturduk araci ertesi gun usta dinamoyu komurleri degistirmis akutu sarj etmis olarak beni aradi devirsaatinide ayarlamis ve 250 tl masraf cikarmis bana fazla geldi ama normalmi sizce?
Geçmiş olsun.
başıma geldiği için soruyorum ilk denemenizde marş basıpta çalışmadımı yoksa marş basmadımı?

Kış şartlarının kendini gösterdiği bu günlerde aracımıza gerekli özeni göstermediğimizi bu şekilde sorunlar ortaya çıkınca anlıyoruz. Olan olmuş keşke Kızdırma bujilerini de söktürüp baksaydınız. Bir tek bujinin yanık olması fazla marş basmak demektir ki buda dinamonun aşırı zorlanmasına ve sonuçta arızalanmasına neden olacaktır...

2 yıllık aküm zayıfladı normalde şarjı da iyi voltajı da ancak iş kızdırmaya gelince yetersizliği ortaya çıkıyor bujiler sağlam ama akü emisyondan düştü mü değiştirmekten başka çare yok . Ben de bir kaç gündür takviye ile çalıştırıyorum . Şarj dinamosunu yeni yaptırdım kömür vs ... 90 tl ödedim. Marş dinamosunu da geçen yıl sanırım 125 tl civarında yapmıştı usta ...

marş dinamosunu tutan 3 adet civata vardır bunun sökümü 3-4 dk nızı alır ve 10 TL ye kömürlerini aldıgımızı farz edersek zam gelmedıyse yaz ayından buyana 5 TL akü şarjı devir saatininde fişi kablosu v.s. cıkmıstır muhtemelen. 235 TL işçilik bence cok para acıkcası marş akü şarjı 50 TL dır hakkı yınede devir saati konusunda ezberden konusmayayım..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.