MotoPlus 2009

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mericte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,643

mericte

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Web
katotopark.deviantart.com
Konuyla ilgili bir başlık bulamadım. Eminim herkesin haberi vardır ama ben yinede söyliyeyim :D 2009 motorsiklet fuarı sonunda geldi çattı ;) Bu sene fuarda çeşitli eğitimlerede yer verilecek. Fuara katılacak markalar ve eğitim programları için ayrıntılı bilgi ;

http://www.motoshow09.com/

Etiketler

Ynt: MotoPlus 2009

Motosikletle akrobaside dünyanın bir numarası Chrıs Pfeıffer Castrol ile Türkiye’de…

Tanitim prom chris pfeiffer 375x351

Dünyanın ilk Kapalı Alan Serbest Stil Motosiklet Dünya Şampiyonu Chris Pfeiffer, Castrol’ün davetlisi olarak MotoPlus Motosiklet Fuarı için Türkiye’ye geliyor.

Akrobasi ustası, 38 yaşındaki Alman sporcu Chris Pfeiffer, 4 - 8 Şubat tarihlerinde Yeşilköy’deki CNR Expo’da düzenlenecek MotoPlus Fuarı’nda Castrol gösteri alanında unutulmaz bir gösteri sunacak.
Motosikletle akrobasi, serbest stil motosiklet, trial ve enduro dallarında uzman olan Chris Pfeiffer, imkansız gibi görünen dönüş ve atlama hareketlerinden oluşan kombinasyonlarıyla izleyenleri büyüleyecek. Castrol Power 1’in konuğu olarak katılacağı MotoPlus Fuarı’nda, şimdiye kadar görülmemiş bir şova imza atacak.

1997 yılında yerde yan yana yatan 33 kişinin üzerinden rampasız uzun atlama rekoru ile tarihe geçen Chris Pfeiffer, 2000’de 30 saniyede 15 defa ön teker havada daire çizme ve 2004’de 115 derece açıyla ön teker havada kalma (overhanging-wheelie) rekorlarının sahibi oldu.
1985 yılından bu yana katıldığı pek çok Avrupa ve dünya şampiyonluklarında bir numara olduğunu kanıtlayan Chris Pfeiffer, son olarak 2007 ve 2008 yılları Avrupa ve Dünya Motosiklet Dublör Şampiyonu unvanını kazandı.
Dünya motosiklet devi BMW, Chris Pfeiffer adına F 800 R serisini üretti; Pfeiffer halen kendisi için üretilen bu motosikleti kullanıyor.
MotoPlus Fuarı’nda Castrol Power 1 gösteri alanında şovunu gerçekleştirecek olan Chris Pfeiffer, Türkiye’deki motosiklet tutkunlarıyla tanışacağı için çok heyecanlı olduğunu belirtti.

CHRIS PFEIFFER KİMDİR ?
Profesyonel olduğu disiplinler :
Motorbike Stuntriding (motosikletle akrobasi ve dublörlük), Motorbike Freestyle (serbest stil motosiklet), trial, enduro
Doğum tarihi :
1970, Almanya

Kariyeri :
İlk motorsikletine 5 yaşındayken sahip oldu
1980 - 1992 : Amatör trial
1993 - .... : Serbest stil motosiklet ve trial gösterileri
1996 - .... : Profesyonellik
2000 - .... : Stuntriding (motosikletle akrobasi ve dublörlük)

Bazı Başarıları :
1985 - Almanya Junior Trial Şampiyonluğu
1988 - Almanya Ulusal Trial Şampiyonluğu
1996 - International Offroad Challenge Şampiyonluğu
1996 - Red Bull Hare Scramble (Erzberg) Şampiyonluğu
1997 - Red Bull Hare Scramble (Erzberg) Şampiyonluğu
2000 - Red Bull Hare Scramble (Erzberg) Şampiyonluğu
2003 - Dünya Motosiklet Dublör Şampiyonluğu
2004 - Red Bull Hare Scramble (Erzberg) Şampiyonluğu
2004 - Avrupa Motosiklet Dublör Şampiyonluğu
2006 - Avrupa Motosiklet Dublör Şampiyonluğu
2006 - Stuntwars (FL, USA) Şampiyonluğu
2007 - Dünya Motosiklet Dublör Şampiyonluğu
2007 - Avrupa Motosiklet Dublör Şampiyonluğu
2008 - Avrupa Motosiklet Dublör Şampiyonluğu
2008 - Dünya Motosiklet Dublör Şampiyonluğu

Rekorları :
2004 - 115 derecelik overhanging-wheelie (ön teker havada kalma)
2000 - 30 saniyede 15 defa ön teker havada daire çizme
1997 - Yerde yan yana yatan 33 kişinin üzerinden rampasız uzun atlama

Motosikletleri :
BMW F 800 R, BMW G 450 X, Beta Trial 4T 300
BMW 2008 yılında ilk defa bir sürücü için özel seri üretti. ‘BMW Chris Pfeiffer F 800R serisi’

CHRIS PFEIFFER GÖSTERİ SAATLERİ
5 Şubat 2009 Perşembe
11.30 ; 14:00 ; 16:00
6 Şubat 2009 Cuma
7 Şubat 2009 Cumartesi

Bence de fuar vesilesiyle siteden arkadaşlarla görüşmek güzel olur...

Mehmet
0532 448 34 72

Eğitimlerin neredeyse hepsine girdim, gösterileride izledim, bence tüm etkinlikler takip edilirse fuar fena olmuyor. 3 gün geçirdim fuarda, zaman nasıl aktı anlamadım bile. Önceki fuarlarda sadece sergi ve dans eden kızlardan başka pek bir şey olmadığını düşünürsek bu fuarın daha dolu geçtiğini düşünüyorum. Sadece stand gezdiyseniz tabiki pek keyif alamazsınız zira standların, markaların ve diğer firmaların dağılımı ile iç etkinlikleri pek etkileyici değildi.
Yinede motoplus fuarcıları tebrik etmek lazım. aktivite ve eğitimleri iyi düşünmüşler. belki motoshow 2009 ekibide biraz feyz almıştır. sadece kuru kalabalık ve yüzlerce motor sergilemek artık göz doldurmayacak. Birde motor fuarcılarına/markalarına eleştirim var: mankenleri artık motorlardan uzak tutun, ille bir manken koyacaksanız lütfen insanlara yardımcı olan diyaloğa giren iletişimi güçlü mankenleri koyun. son derece güzel ve çekici olan motorların üstüne koyduğunuz suratsız mankenler görsel bir meta olmaktan daha öteye gitmiyor. Hatta bazı motorların güzelliğine gölge düşürüyor.

Kısıtlı bir zamanda gezebildim fuarı.

Esasen yazın yapacağım karadeniz turu için aksesuar bakmak için gitmiştim.

TİTRE GARADENUZ EN ENDUROCULAR KELİYİ :smiley:

Fiyat kalite açısından orantılı malzemede bulamadım.Foto çekmekle yetindim.

SL270034

SL270035

SL270033

SL270036

Bu ATV lerde oldukça ilgimi çekiyor.Acaba motorsikletin verdiği hazzı verebilir mi? Yoksa arazi aracı gibimi düşünmek lazım.

Kros motor sevmemdeki esas sebep motor beni taşıdığı gibi gerektiğinde benim de onu taşıabilmemdir.Sanırım bu sebepten ATV daha bekliyecek.

SL270044 1

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR