Motorunuz Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan moremiles Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,252
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 367,379

Etiketler

Ynt: Motorunuz Nedir?

Selamlar,
Adım Ümit '75 doğumluyum, ilk motorum olan '97 F650 BMW mi alalı 3 sene oldu
ve aldıgımdan beri her sene 3 er sezon binmeye calıstım kısaca acemilik atıyorum..
Bu sitede bahsi gecen organizasyonlardan hemen hemen hiç birini yapma fırsatım olmadı
ama maddi imkansızlık ama arkadaş çevresi ama cesaret bilmiyorum sonuçta burdayım
bakalım neler yapabileceğim
[attachment=1]
[attachment=2]

200707141211 00020

200707141213 00021

Selamlar.

Ben de 8 yıldır Motosiklet kullanıyorum. Şu an AfricaTwin ve EXC450'm var. AT'yi feda edip bir camper edinmeyi düşünüyoru. Siteyide bu düşüncem doğrultusunda araştırma yaparken keşfettim. EnduroCu ile çok kamp yapmışlığımız vardır.

DSCF1289

1003187jd2

eskiden büyük makinacıydık :D

küçük makinaya düştük ama genede yollar kazan biz kepçe :D
devamlı kızımla beraber geziyoruz :D

presto 125A küçük olduğuna bakmayın :D

gitmediğimiz yer kalmadı 13.000 km yaptık :D
büyük makinayla 25.000 km yol tecrübeliyiz yani :D:D

Merhabalar;
Benim motorsikletim YAMAHA MAJESTY YP 400, genelde hep uzun yolda kullandım. İşim gereği ancak hafta sonları ancak binebiliyorum.

Öncelikle selamlar herkese.Bu sitede yeniyim.NURSEN-İM nickli canımdan çok sevdiğim arkadaşım sayesinde buldum.Bayan olarak başlangıç motorum cbf 150'di.Onu sattım şimdi R1 de artçı olarak devam ediyorum.Ama bahara 250lik bir tane düşünüyorum.

Bu da benimki.[attachment=1]
Mobylette'in teknik özellikleri

Motor Tipi Tek silindirli, İki zamanlı Ön Süspansiyon Mekanik,teleskopik çatal
Silindir Hacmi 49,9 cc Arka süspansiyon Hidrolik, oynar kol
Çap x Strok 39 x 41.8 Ön fren 80mm Tambur, çelik kapak
Kompresyon oranı 1:8.8 Arka fren 80mm Tambur, çelik kapak
Maks. güç 3,3 HP 6500 devirde Ön lastik 2,25" x 17"
Maks. tork 0,4 Kg/m 4500 devirde Arka lastik 2,50" x 17"
Ateşleme Elektronik CDI Jantlar Telli - kormajlı
Aydınlatma 12V 35W Uzunluk 1800 mm
İlk Çalıştırma Pedal tahrikli Genişlik 685 mm
Benzin deposu 5 Lt Yükseklik 1060 mm
Şanzıman V kayışlı otomatik Sele yüksekliği 840 mm
Aks arası mesafe 1170 mm
Yerden yükseklik 160 mm
Ağırlık 58 kg
Aksesuar Çift ayna, yolcu ayaklığı, kromajlı gidon

www.mobyletteboy.com
2007 (v1)

DSC 0092

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR