Muğla'da Yaz Kampı 8-22 Ağustos

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 78
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,036
Ynt: Muğla'da Yaz Kampı 8-22 Ağustos

lazwegas' Alıntı:
Gökovada kamp yapacak arkadaşlara veya daha önce gitmemiş arkadaşlara küçük bilgi vermek isterim.Geçen yıl gökova akyakadaydım.kamp yerlerine baktım.kamp yerleri ideal sakin ve aile ortamında kamp yapılabilecek güzel bir yer.Ama denizi çok rüzgarlı.Eğer denize girmeyi seviyorsanız orayı tavsiye etmem.rüzgarsız bir gününe raslamadım.sadece sabahları denizi sakin oluyor.ama diğer yönüyle güzel bilginize

Hisarönü bu bakımdan daha iyi olacaktır sanırım. Tavsiye için teşekkürler

Etiketler

EKARAIS' Alıntı:
Hisarönü bu bakımdan daha iyi olacaktır sanırım. Tavsiye için teşekkürler

Efe bey ,Daha önce bahsettiğim Angora camping'in bulunduğu asıl Hisarönü koyu da aynı özelliğe sahip bir koy.Sabah 8 den sonra esinti başlar ve akşam saatlerine kadar devam eder.Bu arada deniz sürekli hafif dalgalı ve bulanıktır.Bu özelliği dolayısı ile koyda , sörfcülerin rağbet ettiği URCA adında bir tesis vardır.Ama koyun diğier tarafında yer alan orhaniye , kızkumu daha ileride selimiye gibi yerler ise hava olarak daha sakindir.

Hadi bakalım yine girdiniz yola iyi tatiller. (İllaki çok tuzlu Akdeniz'mi olacak ? ) Başka alternatif yokmu? ;)

08152009

mezeci_67' Alıntı:
Hadi bakalım yine girdiniz yola iyi tatiller. (İllaki çok tuzlu Akdeniz'mi olacak ? ) Başka alternatif yokmu? ;)

Seneye de Karadeniz yaparız Adnancım :smiley:

KAZAKJR' Alıntı:
Efe bey ,Daha önce bahsettiğim Angora camping'in bulunduğu asıl Hisarönü koyu da aynı özelliğe sahip bir koy.Sabah 8 den sonra esinti başlar ve akşam saatlerine kadar devam eder.Bu arada deniz sürekli hafif dalgalı ve bulanıktır.Bu özelliği dolayısı ile koyda , sörfcülerin rağbet ettiği URCA adında bir tesis vardır.Ama koyun diğier tarafında yer alan orhaniye , kızkumu daha ileride selimiye gibi yerler ise hava olarak daha sakindir.

Hakan beycim,

Rüzgar alan sahillerde bu suyun bulanması konusu ister istemez oluyor. İster koyiçi, isterse dış kayalıklarda yüzeye yakın bölgede bulanıklık hep var. Bu da dalış yapmak isteyen benim gibiler için dezavantaj. Datça' nın güney kıyıları bu açıdan daha iyi olur mu acaba? Çubucak ve Aktur dışında küçük bir kamp var mıdır?

Selamlar

Görüntülere bayıldım her ne kadar gezemezsemde olsun ..... elerineze sağlık

STLMS.DZMN' Alıntı:
Bir kamp yeri belirleyebildik mi? :smiley:

Yazışmalardan anlayacağın üzere henüz belirleyemedim. Fakat Datça'nın güneyi olabilir. Alternatifler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Birkaç güne kadar belirleriz.

EKARAIS' Alıntı:
Hakan beycim,

Rüzgar alan sahillerde bu suyun bulanması konusu ister istemez oluyor. İster koyiçi, isterse dış kayalıklarda yüzeye yakın bölgede bulanıklık hep var. Bu da dalış yapmak isteyen benim gibiler için dezavantaj. Datça' nın güney kıyıları bu açıdan daha iyi olur mu acaba? Çubucak ve Aktur dışında küçük bir kamp var mıdır?

Selamlar

Efe bey,çubucaktan sonra kara olu ile ulaşımı zor olan ve teknelerle gidilen 'Emel sayın' koyu adıyla bilinen küçük bir yer vardı .Şu anki durumunu bilmiyorum. Ama benim gezdiğim tarihlerde kampcılar bir yolunu bulup orada kamplarını kurabiliyorlardı.(kimbilir belki onlarında 4x4 leri vardı ;) ) Son derece berrak ve güzel bir koydu. Neticede Datça yarım adasında benim hatırladığım kadarıyla 850 tane 'Bük' tabir edilen koylar var.Bunlardan bir taneside Marmaris - Datça karayolunun yanılmıyorsam 25. kilometresinden sağa girip takribi 8 km. lerideki Amazon' dur. Eski bakanlardan Taner Güneş'e ait küçük ve doğal bir işletmesi vardı.Mavi turların uğrak yerlerinden biriydi.
Sonuçta 850 tane bük ün içinde bir yerlerde isteğinize uygun bir yerler olduğundan eminim.Ama bulmak için aramak gerekir bunada vaktiniz musait olmayabilir.
Palamutbükü ve balıkaşıran mevkiilerinde de çok güzel yerler var ama kamping varmı yokmu bilemiyorum.
Son olarak;Hisarnün'deki Angora kamp dan sonra evcan kamp a da uğrayıp görmenizde fayda var derim.Zira oranın denizi daha sakin ve berrak olup,kıyıya dik inen dağların yamacına yakın olduğu için su altı zenginliğide daha iyidir.Ayrıca kamp alanıda gayet düzgün ve derli topludur.

KAZAKJR' Alıntı:
Efe bey,çubucaktan sonra kara olu ile ulaşımı zor olan ve teknelerle gidilen 'Emel sayın' koyu adıyla bilinen küçük bir yer vardı .Şu anki durumunu bilmiyorum. Ama benim gezdiğim tarihlerde kampcılar bir yolunu bulup orada kamplarını kurabiliyorlardı.(kimbilir belki onlarında 4x4 leri vardı ;) ) Son derece berrak ve güzel bir koydu. Neticede Datça yarım adasında benim hatırladığım kadarıyla 850 tane 'Bük' tabir edilen koylar var.Bunlardan bir taneside Marmaris - Datça karayolunun yanılmıyorsam 25. kilometresinden sağa girip takribi 8 km. lerideki Amazon' dur. Eski bakanlardan Taner Güneş'e ait küçük ve doğal bir işletmesi vardı.Mavi turların uğrak yerlerinden biriydi.
Sonuçta 850 tane bük ün içinde bir yerlerde isteğinize uygun bir yerler olduğundan eminim.Ama bulmak için aramak gerekir bunada vaktiniz musait olmayabilir.
Palamutbükü ve balıkaşıran mevkiilerinde de çok güzel yerler var ama kamping varmı yokmu bilemiyorum.
Son olarak;Hisarnün'deki Angora kamp dan sonra evcan kamp a da uğrayıp görmenizde fayda var derim.Zira oranın denizi daha sakin ve berrak olup,kıyıya dik inen dağların yamacına yakın olduğu için su altı zenginliğide daha iyidir.Ayrıca kamp alanıda gayet düzgün ve derli topludur.

Haklısınız,

Anlaşıldığı kadarıyla vakitli yola çıkıp geze geze uygun kamp yerini tespit etmekte yarar var. Tekrar teşekkür ederim.

Sayın EKARAIS Bende sizin isteğiniz doğrultunuzdan yola çıkarak Çıralı diyorum. Hatta ben teknik bir hata sonucu uğrayamadığım size yine Çıralıya yakın olan Adrasanıda öneririm ve sizler için hazırladığım bol bol resimleri izleminize yolluyorum.
Keyifli ,mutlu ve güzel geziler dileklerimle.
Kemal

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=48581.1740

seyyah-34' Alıntı:
Sayın EKARAIS Bende sizin isteğiniz doğrultunuzdan yola çıkarak Çıralı diyorum. Hatta ben teknik bir hata sonucu uğrayamadığım size yine Çıralıya yakın olan Adrasanıda öneririm ve sizler için hazırladığım bol bol resimleri izleminize yolluyorum.
Keyifli ,mutlu ve güzel geziler dileklerimle.
Kemal

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=48581.1740

Kemal bey,

Teşekkür ederim. Adrasan' ı 2. hafta için düşünüyorum. Çıralı' yı bilmiyordum. Bunu da değerlendireceğim.

Selamlar

EKARAIS' Alıntı:
Seneye de Karadeniz yaparız Adnancım :smiley:

Efe bey seneye bekleriz bu hafta sonu ailecek termik santral olmaktan yöre halkı ve sivil toplum örgütleri sayesinde kurtulan küçük bir koy 'da piknik yaptık. (Köseağzı)

100 1849

100 1858

100 1864

100 1878

100 1880

Ciraliya muhakkak gidin derim,isterseniz deniz kenari 0 deniz kalablirsiniz,Milli Park'tir aksam toplanan agaclar bile yakilabilir.Gecen sene saat 6 civari Orman Bekcileri gelip
10 TL. alip bilet kesip gidiyorlardi.Ayrica devamli olarak 3/5 Motokaravan da kaliyor.Fakat yol uzeri olan kamplarda kalirsaniz su,wc.v.s. probleminiz olmaz.
Iyi tatiller.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,444
Kayıtlı Üye Sayımız
172,101
Kaydolan Son Üyemiz
knzy06

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR