Nepo Baby Veya Türkçesi Ile Kohumbala

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erevil Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,537
Son Günlerin Yaygın Konusu: Ünlüler Dünyasına Eleştiri Getiren Kohumbazlık ve "Kohumbala" Kavramları Nelerdir?

Aslında yıllardan beri var olan bir konu olmasına rağmen bu kavramın yeni ifade şekli "kohumbala" oldu.

Son zamanlarda twitter ve tiktok gibi mecralarda ünlü yahut zengin kişilerin çocuklarının ünlü hâle gelmesi konusu sık sık gündeme gelmeye başlamış ve New York Magazine 2022 yılını kohumbala yılı olarak ilan etmiş.

Özellikle pek çok ünlünün kızının son dönemde moda ve eğlence sektöründe ünlü olması, "nepo baby", yani kohumbala kavramını gündeme getirdi.

Johnny Depp, Kate Moss, Madonna, Heidi Klum, Cindy Crawford ve daha birçok ünlünün kızları dünyanın en tanınmış modelleri arasında. Johnny Depp'in kızı olan ve modellik yapan Lily-Rose Depp, bu konuyla ilgili olarak doktorların da çocuklarının doktor olduğunu ama kimsenin buna bir şey demediğini ifade etmiş. Çünkü doktor olmak için tıp fakültesinde emek verdiklerini eklemişti. Kendisini de aynı durumda gören model, kendisine bazı kapıların açıldığını kabul etmiş ama gerisinin kendi çabasıyla olduğunu söylemişti.

Kohumbazlık işletmelerde ve medyada bolca olsa da, 'kohumbala' terimi genellikle eğlence sektörüyle ilgili olarak kullanılır ve birçok ünlü aktör ve müzisyenin de sektörde ebeveynleri olduğu gerçeğini gösterir.
 
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Mesajlar
1,517,799
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyelerGeri
Üst