p38 satın aldım ancak !!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YARIMGEZEN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 117
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,256
Ynt: p38 satın aldım ancak !!!

Hiç bir sıkıntı yaratmaz çatır çatır geçersiniz,farlarınız,lastikleriniz,silecekleriniz(su atsın)el freni ve frenler,bir de motor nosu okunur vaziyet olsun sizinkisi yağ çubuğunun geçtiği borunun girdiği motor gövdesinindip tarafı

Adsz

Etiketler

MERHABA ARKADAŞLAR benimde 1998 model 4.0 bir range rover ım var . kızım adını EZİK diye koydu,fakat tüm ailece bize nekadar sorun çıkarsada kendisini severiz,gerçi nazar değmesin bu aralar pek sorun çıkarmıyor.
size kendisi ile olan tanışmamı anlatayım .Bundan yaklaşık 20.000 km önce bir ikindi vakti rastlaştık ilkin kendini pek beğenmememe rağmen orjinal oluşu ( fabrikasyon boya ) ve motorunun yeni yapıldığına körüklerin yeni değiştiğine kanarak tav oldum.niyetim audi allroad 2,7 t almaktı ( alçaltma yukseltme ve motor gücü nedeni ile) ama bu fiyata bu araba bu şartlarda bana cazip geldi.amma ilk 2.000 km sonunda kilitte arıza çıktı.bende
organize sanayide bir kilitçiye gittim, ustamız uzaktan kumandayı değiştirelim dedi ve sol kapıdaki beyni kurcaladı üstüne üstlük birde akünün kutup başını söktü ve tabiki bizimki kendini korumaya aldı.haydii çekici çağır doğru maslak sanayi burada kilit sistemini değişti şimdi imobilayzır devre dışı ama yeni kumanda çalışıyor.tabi bu arada ön defransiyelden bir ses gelmekte sağa sola dönüşlerde tel kırmış lastik gibi uğultu ayrıca 120 km civarında anormal bir titreme .ben bütün saflığımla bu sesleri eski lastiklere bağlayıp dördünüde değiştirdim.heyhad ne mümkün yine aynı sesler ama ben kararlıyım adım gibi yılmadım önce şaftları kontrol ettirdim,sonra ön takım ön takımda rotiller ve rot başları değişecek .ok reçeteyi elimize aldık malzemeleri aldık arabanın arkasında birde baktım marşa bas bas çalışmaz .benzin pompası arızası haydi birde pompa aldık doğru maslak neyse pompa değişti ön takım yapıldı lastikler yeni tamam diyecekken oda ne ön sol aksımızın dişleri ucundan kırık çıktı . haydi hurdacıya aksıda aldık.değiştik yola çıktık fakat hala istediğim sessiz bir sürüş konforunu almış değilim son olarak kovanı değiştireceğim bakalım ne olacak ha bu arada unutum yazmayı yeni motor yapıldı diye aldığım araca 3000 km cıvarında sıfır motor yaptırdım .şaka gibi ama gerçek

Range rover krk aks

yilmazmacit' Alıntı:
MERHABA ARKADAŞLAR benimde 1998 model 4.0 bir range rover ım var . kızım adını EZİK diye koydu,fakat tüm ailece bize nekadar sorun çıkarsada kendisini severiz,gerçi nazar değmesin bu aralar pek sorun çıkarmıyor.
size kendisi ile olan tanışmamı anlatayım .Bundan yaklaşık 20.000 km önce bir ikindi vakti rastlaştık ilkin kendini pek beğenmememe rağmen orjinal oluşu ( fabrikasyon boya ) ve motorunun yeni yapıldığına körüklerin yeni değiştiğine kanarak tav oldum.niyetim audi allroad 2,7 t almaktı ( alçaltma yukseltme ve motor gücü nedeni ile) ama bu fiyata bu araba bu şartlarda bana cazip geldi.amma ilk 2.000 km sonunda kilitte arıza çıktı.bende
organize sanayide bir kilitçiye gittim, ustamız uzaktan kumandayı değiştirelim dedi ve sol kapıdaki beyni kurcaladı üstüne üstlük birde akünün kutup başını söktü ve tabiki bizimki kendini korumaya aldı.haydii çekici çağır doğru maslak sanayi burada kilit sistemini değişti şimdi imobilayzır devre dışı ama yeni kumanda çalışıyor.tabi bu arada ön defransiyelden bir ses gelmekte sağa sola dönüşlerde tel kırmış lastik gibi uğultu ayrıca 120 km civarında anormal bir titreme .ben bütün saflığımla bu sesleri eski lastiklere bağlayıp dördünüde değiştirdim.heyhad ne mümkün yine aynı sesler ama ben kararlıyım adım gibi yılmadım önce şaftları kontrol ettirdim,sonra ön takım ön takımda rotiller ve rot başları değişecek .ok reçeteyi elimize aldık malzemeleri aldık arabanın arkasında birde baktım marşa bas bas çalışmaz .benzin pompası arızası haydi birde pompa aldık doğru maslak neyse pompa değişti ön takım yapıldı lastikler yeni tamam diyecekken oda ne ön sol aksımızın dişleri ucundan kırık çıktı . haydi hurdacıya aksıda aldık.değiştik yola çıktık fakat hala istediğim sessiz bir sürüş konforunu almış değilim son olarak kovanı değiştireceğim bakalım ne olacak ha bu arada unutum yazmayı yeni motor yapıldı diye aldığım araca 3000 km cıvarında sıfır motor yaptırdım .şaka gibi ama gerçek

Allah her tamirciye sizin gibi müşteri versin .bunların hepsini yaptırdı iseniz helal olsun..

Yılmaz bey başınıza gelenler bir çok p38 kullanıcısının başına gelen olaylar bunun için fazla kafaya takmayın P38RANGE ROVER asla sorunlu bir araç değildir sadece sevgili sahipleri her şeyini sanayide yaptığı veya bazıları hem kötü kullanıp hem de bakmayınca aracına sonuç bu oluyor...aracı aldıktan sonra nası bir masraf çıktı?

benim aracımda da geçen eas ışıklar bir anda hepsi yanmaya başladı bir an ter boşaldı üstümden ama eve kadar geldim arkasından 2 hafta kadar yattıktan sonra çalıştırdım eas sorunsuz olarak çalıştı aklıma sensörler geldi bazen nem ve yağmurlu havalarda bu sensörler sağlıklı çalışmıyor ve eas sistemi çöktü olarak uyarı veriyor benden tavsiye hemen korkmayın aracı dinlendirin ve belli bir süre sonra çalıştırın :smiley:
uğultu ve lastik sesi bendede var ama şu an o kadarda sorunlu bir ses çıkarmıyor lastikleri değiştirmeden de bunu anlamak mümkün değil işin kötü yanı.

Bu arada bu aralar mecidiyeköy , şişli , beşiktaş , kadıköy , erenköy , ataşehir de p 38 ler cayır cayır geziyor. Ben iş için clio kullanıyorum akşam gelip p 38 ime bakıyorum her akşam bakmadan uyumuyorum. :smiley: gönülden bağlıyım .ufak tefek sorunlar çıkartıyor ama allahtan büyük sorunu olmadı olmazda inşallah yeni muayeneden geçirdim. allaha şükür tek seferde geçti .tüv deki uzman gördüğüm en iyi p38 di dedi bunun üstüne p38 imi öptüm beni mahcup etmediği için :smiley:

SLM ARKADAŞLAR
KIŞIN ORTASINDA 2000 MODEL P38 İMİN KALORİFERİ HİÇ SICAK ÜFLEMİYOR
DAHA ÖNCE KALORİFER SORUNU YAŞAYAN OLDUMU ARANIZDA
YA DA BİR BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIM EDEBİLİRSE SEVİNECEĞİM
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

kantin' Alıntı:
SLM ARKADAŞLAR
KIŞIN ORTASINDA 2000 MODEL P38 İMİN KALORİFERİ HİÇ SICAK ÜFLEMİYOR
DAHA ÖNCE KALORİFER SORUNU YAŞAYAN OLDUMU ARANIZDA
YA DA BİR BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIM EDEBİLİRSE SEVİNECEĞİM
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Hava yapmis olabilir en yakin surede bir ustaya gosterin.

havadan değildir sanırım
daha dün antifriz koydurdum
başka neden yapar acaba??

Eğer hararet normale yükseldiği (ortaya) halde sıcak üflemiyor ise ; hava karışım (sıcak ile soğuğu karıştıran) motorları arıza yapmıştır.Üçlü set olarak satılır.değişmesi için ön göğüslüğün sökülmesi gerekir.Size maliyeti 1000 tl den fazla olabilir... (işçilik dahil).

1270

aynen söylediğiniz gibi hararet ortadayken bile hiç sıcaklık yok elektrikci ön konsolun oraları biraz söküp görmeye çalıştı ama o da tam olarak anlamadı sonra kalorifer peteği tıkanmış olabilir ön konsolun komple sökülmesi gerektiğini söyledi ben de hemen söktürmedim toparladık hala öyle devam ediyorum ama direksiyonun o aradan bakıldığında sıcak soğuk ayarı yaptığımızda oradaki motor ileri geri çalışıyordu hareket ediyordu acaba dediğiniz gibi diğerleri mi çalışmıyor onları göremedim çünkü? bir de bü 3lü olarak uygun bulabileceğim bir yer varmı tavsiye edebileceğiniz şimdiden teşekkür eder tüm land rover sahiplerine sabırlar dilerim

bir de motor bölümünden kalorifer peteği giriş ve çıkış hortumlarındaki sıcaklık aynen yani su dönüyor ama araba buz gibi

Yani söylemek istediğim iki adet motor yönlendirici olarak biri de hava karışım motoru olarak geçer.Sizin gördüğünüz acaba hangisi.Direkt şunu söyleyeyim.Land rover diagnoz cihazı ile arıza kaydı okudunuzmu klima kontrol ünitesinden direk arıza verecektir eğer karışım motorları ise.Yoksa odur budur çok uğraşırsınız.İzmir'e yolunuz düşerse yardımcı olayım.(Özayrancı Otomotiv.)

diagnoz cihazıyla bakıldı serviste ama klima beyniyle bağlantı kurulamadı eas hatası vardı onu düzeltti servis ama kalorifer için birşey yapamadık fazla zamanınm olmadığı için

landscape' Alıntı:
Yani söylemek istediğim iki adet motor yönlendirici olarak biri de hava karışım motoru olarak geçer.Sizin gördüğünüz acaba hangisi.Direkt şunu söyleyeyim.Land rover diagnoz cihazı ile arıza kaydı okudunuzmu klima kontrol ünitesinden direk arıza verecektir eğer karışım motorları ise.Yoksa odur budur çok uğraşırsınız.İzmir'e yolunuz düşerse yardımcı olayım.(Özayrancı Otomotiv.)

Sizin söylediğiniz klima kompresör motoru mu ?

slm
benim kalorifer sorununu hala çözemedim
landscape kardeş bu 3 lü satılan motorların fiyatı ne acaba ya da çıkmasını bulabilirmiyiz sizin bir bilginiz varmı yardımcı olabileceğiniz??şimdiden teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,097
Kaydolan Son Üyemiz
nakturk25

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR