PC gps

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan shark-09 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,050

shark-09

Yeni Üye
sayın reha bey ben amatör denizcilikle ugraşmaktayım masa üstü pc'mde gps kurup buradanda gezindiğim yerleri işaretleyip kaydetmek istiyorum bana bu konuda yardımcı olurmusunuz şimdiden emeginize saglık

Etiketler

Ynt: PC gps

shark-09' Alıntı:
sayın reha bey ben amatör denizcilikle ugraşmaktayım masa üstü pc'mde gps kurup buradanda gezindiğim yerleri işaretleyip kaydetmek istiyorum bana bu konuda yardımcı olurmusunuz şimdiden emeginize saglık

tcubuk@gmail.com işinizi görecektir.

reha' Alıntı:
Selamlar,
kullanmayı dusundugunuz GPS nedir ogrenebilir miyim? iyi gunler dilerim, reha

valla hiç bir fikrim yok masa üstü pc mde kullanabilecegim neler var onuda bilmiyorum
ben cep telefonumdan kaydediyorum o kaydettiklerimi evde pc ye işlemek istiyorum onun için bi gps programı arıyorum saygılar

shark-09' Alıntı:
degerli kardeşim işini görecektir demişsin fakat link falan yoktu ne işimi görür anlayamadım
Bundan maksat şu idi adresi verilen arkadaş bir bilgisayarcıdır.
El gps'lerini netbook ve notebooklara adapte eder.
Fiziki bağlantısını ve software uyumluluğunu sağlar. Kasıt bu idi.
Ya kendiniz yapacaksınız veya bir hardware'ciye yaptıracaksınız.
İhtiyacınızı kendiniz görebiliyorsanız ne ala. Yapamıyorsanız çevrenizdeki bir bilgisayarcıdan destek alabilirsiniz. Her hangi bir internet cafeden. Yok buralarda çözüm bulamazsanız verdiğim adres bir bilgisayar destek uzmanı email adresidir.

Kolay gelsin.
Saygılar.

Hocam pc ile navigasyon ve takip icin bir adet bluetooth`lu GPS alicisi alacaksiniz. Turkiye`de fiyatlari 100-150 TL civari. Yurt disinda ikinci elleri 10-20 TL, yenilerini ise 40-50 TL arasina alabilirsiniz. Bilgisayarinizada bir adet bluetooth alicisi alacaksiniz bu zaten ucuz bir USB aygiti. Sonrasinda amaciniza gore belli programlari yukleyerek kullanabilirsiniz. Bu programlari para ile satin alabileceginiz gibi, internetten deneme versiyonlarini yada tam surum ve yamalarini bularak kullanabilirsiniz.

Yani oncelikle eger elinizde yoksa bir adet GPS alicisi ve USB bluetooth alicisi almaniz gerekli.

melihbozkurt' Alıntı:
Hocam pc ile navigasyon ve takip icin bir adet bluetooth`lu GPS alicisi alacaksiniz. Turkiye`de fiyatlari 100-150 TL civari. Yurt disinda ikinci elleri 10-20 TL, yenilerini ise 40-50 TL arasina alabilirsiniz. Bilgisayarinizada bir adet bluetooth alicisi alacaksiniz bu zaten ucuz bir USB aygiti. Sonrasinda amaciniza gore belli programlari yukleyerek kullanabilirsiniz. Bu programlari para ile satin alabileceginiz gibi, internetten deneme versiyonlarini yada tam surum ve yamalarini bularak kullanabilirsiniz.

Yani oncelikle eger elinizde yoksa bir adet GPS alicisi ve USB bluetooth alicisi almaniz gerekli.

Önerim şudur;

"Nerede teşkilat, orada müşkilat."

Bu sebeple GPS sisteminin bilgisayar bağlantısını

ya USB ile gerçekleştirebiliyoruz (kablolu)
veya
BlueTooth ile (radyo sinyali, kablosuz).

Bu bağlantıların her ikisinde de

ActiveSync senkron programına veya Franco GpsGate (kapı) yazılımına ihtiyacımız var.
Yani GPS sinyalini kablolu veya kablosuz kapı gate tanımlama sorunumuz var.
Örneğin Kapı 2'den kalkan Gaziantep uçağı yerine kapı 3'den kalkan Samsun uçağı gibi.

Dolayısıyla teknoloji zaten karışık, bir de buna Mavi Diş BlueTooth'un azizliklerini eklersek kullanıcı olarak karıştırma olasılığımız artar.

Sonuç, şayet kablo sizi sıkmıyorsa ve kullanımınıza çapariz değilse (çakışma, terslik) o takdirde kablolu USB bağlantıyı öneririm.

Merhaba

Bence USB cihazlarin avantajlari ve dez avantajlari var. Avantaji genelde bu cihazlarin arka yuzunden kendinden bir miknatis vardir ve aracinizin disina yapistirmaniza izin verir. Bu sayede daha fazla sinyal yakalama sansiniz artar. Yanliz ez avantaji ise genelde kablolari 2m civarindadir. Yani araba icin yeterlidir belki ama teknelerde yeterli gemiyecek bir miktardir bu. Bluetooth cihazlar ise 10-15 m arasinda kablosuz olarak size hareket imkani saglar. Yani bilgisayarini teknenizin kamarasinda iken bluetooth aliciniz guvertede cebinizde durabilir. Tabiiki teknedeki duvar sayisi ve kalinlari ile baglantili olarak sinyal seviyesi dusebilir yada yeterli gelebilir. Bana sorarsaniz bluetooth cihazlar hareket kolayligi acisindan oldukca iyidir. Tabiiki butun bunlar kisisel goruslerim. Kimiside diyebilirki bluetooth ile ugrascagima USB alip ektra uzatma kablosu alirim istedigim kadar uzatirim. Dedigim gibi kisisel gorusler degisebilir.

shark-09' Alıntı:
valla hiç bir fikrim yok masa üstü pc mde kullanabilecegim neler var onuda bilmiyorum
ben cep telefonumdan kaydediyorum o kaydettiklerimi evde pc ye işlemek istiyorum onun için bi gps programı arıyorum saygılar

Selamlar,
aslında bu işte bir "gariplik" (!) var... Şaka bir yana, sizin mesajınızı çok iyi anlayamamışız.. izin verirseniz anladıklarımı tekrarlamak istiyorum..

1) bir GPS cihazı aramıyorsunuz. Zira, koordinat kayıt için cep telefonunuzu kullanıyorsunuz
2) Siz, bu kayıt ettiğiniz bilgileri görüntülemek (mesela google earth de) istiyorsunuz
3) PC'de önceden belirttiginiz bilgileri Cep telefonunuza aktarmak istiyorsunuz

acaba yukarıda yazdıklarım dogru mu? yoksa hala yanılmı mı soz konusu? iyi gunler dilerim,r eha

reha' Alıntı:
Selamlar,
aslında bu işte bir "gariplik" (!) var... Şaka bir yana, sizin mesajınızı çok iyi anlayamamışız.. izin verirseniz anladıklarımı tekrarlamak istiyorum..

1) bir GPS cihazı aramıyorsunuz. Zira, koordinat kayıt için cep telefonunuzu kullanıyorsunuz
2) Siz, bu kayıt ettiğiniz bilgileri görüntülemek (mesela google earth de) istiyorsunuz

acaba yukarıda yazdıklarım dogru mu? yoksa hala yanılmı mı soz konusu? iyi gunler dilerim,r eha

Alıntı mektuptan anladığım

GPS TrackMaker programı aranıyor.
İnternette aratınız. Free versiyonunu kullanınız.

reha' Alıntı:
Selamlar,

evet reha bey aynen dogru

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR