Romantische Straße Rotasında 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ebru Yetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,495
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 162,768
Ynt: Romantische Straße Rotasında 2012

İNDEKS

ADAPAZARI İPSALA 1-10
ALEXADROUPOLİS 10-16
ASPROVOLTA 16-18
İĞOUMENİTSA 18-19

FERİBOT-VENEDİK 19-27
VENEDİK FÜSSEN 27-29
FÜSSEN 29-32
HOHENSCHWANGAU 32-38
NUESCHWANSTEİN 38-42
HOHENFURCH-SCHONGAU 42-44
PEİTİNG-ROTTENBUCH 44-47
LANDSBERG AM LECH 47-52
SULZEMOOS-AUGSBURG 52-60
LEGOLAND 60-69
DONAUWÖRT-NÖRDLİNGEN 69-71
HEİLBRONN 71-75
ROTHENBURG OB TER TAUBER 75-80
DİNKELSBHÜL 80-85
WÜRZBURG 85-87
HEİDELBERG 87-93
ETTENHEİM 93-95
COLMAR 93-101
KOENİGSBOURG SELESTAT 101-102
STRASBOURG 102-104
EUROPARK 104-110
LOCARNO-LAGO Dİ MAGGİORE 110-117
VENEDİK-MURANO-BURANO 117-130
FERİBOT METEORA 130-134
KAVALA 134-138
THASSOS 138-143

Etiketler

Gezi boyunca keşke yapmasaydık dediklerimiz.

Her zaman navigasyona uymayın bazende hislerinize güvenin.Bizim gibi çıkmaz bir sokağa Yunanlı yaşlı bir teyzenin el kol sallayarak uyarmasına rağmen girip te karavanı arabadan ayırmak zorunda kalmayın.

Kampingler'de size gösterilen alanı plan üzerinde iyice belleyip yerleşin, bizim gibi yerleşip on dakika sonra pılıyı pırtıyı toplayıp doğru parsele gitmeyin.

Gündüz güneşlide olsa gece yatarken karavanın tentesini toplayın.Gece fırtına tentenin ayaklarını söküp karavanın üstüne attığında bizim gibi tavandan toplamak zorunda kalmayın.

İğoumentisa liman park alanında bizim gibi uyanıklık yaparak liman sahasında gecelemeye kalkıp,gecenin bir vakti uyandırılarak polise dert anlatmak zorunda kalmayın.

Rota planlarken günlük limitleri fazla zorlamayın hele hele bizim gibi iki küçük çocuk ile.Tek seferde uzun gidin tek günü harcayın.Kısa kilometre yapıp öğleyin kampa girip iki günü heder etmeyin.

Venedik Rialto kampingin mümkün ise yanından dahi geçmeyin.

Venedik San Marko meydanındaki canlı müzik olan kafelerde bir şeyler içip kazıklanmayın.İnsanın başına ne gelir ise meraktan gelir.Hoş bizimkisi bile bile oldu ya her ne ise...

Karavan markete girdiniz mi sağa sola saldırmayın çıkarken biraz yürüyüşünüz değişiyor bizden söylemesi.

Orta Avrupa'nın sabah güneşine aldırmayın tedbirli olun.

Almanya'da termal havuz demek kamp sakinlerinin torlak ortalıkta dolaşması demek.Biz unuttuk siz unutmayın...

Yunanistan otobanlarında hanıma inat benzin deposunun dibini görmeyin.

Rota üzerindeki her şehre illaki uğranılacak diye bir havaya girmeyin,kendinizi gereksiz yere şartlayıp zorlamayın,kasmayın.

Eğlence parklarına girip te az para harcayacağım diye bir hayale kapılmayın.Bir şekilde cüzdanınızı hafifletiyorlar.

Almanya'da mümkün olduğunca döner dükkanlarına uğramayın.Bir şekilde uğrarsanız da tam porsiyon söylemeyin.

Thassos adasına giderseniz benim gibi mıkırlık yapıp 80€ feribot bileti çok deyip adada sefil bir arabaya 60€ vermeyin.Kıyın paranıza paşalar gibi kendi arabanızla gezin.
Bu karavan'a,karavan'ı koyacak bahçeye,çekecek arabaya verdiğiniz paralarla dört başı mamur bir daire alırsınız diyen çevremizi ve büyüklerimizi dinlemedik.....

BİZ ETTİK SİZ ETMEYİN

İyiki yapmışız iyiki görmüşüz dediklerimiz....

İpsala İgoumenitsa otobanına karavan ile ayak basma, teker değdirme keyfini, bunu da başardım demenin hazzını yaşayın.

Alexadroupolis sahiline Frape için fenerin altında gezinip ege denizinin havasını koklayın.

Kavala sahilinde Zafira Panos restorantında kabak kızartması ve kalamar tadın.Yemek sonrası kahve üstüne Kavala kurabiyesini de unutmayın.

Asprovolta'da mutlaka ızgara sardalyanın tadına varın.

Thassos adasında bizim giremeyip uzaktan seyrettiğimiz güzel sahillerden birinde bizim için denize girin.

Meteora'yı gündüz gezip Kalambaka'nın gecesini görün.

Venedik feribotunda akşam güneşini batırın.

Karavancılık ömrü hayatınızda bir kere Venedik'e feribotla gidin bu keyfi tadın.

Venedik İnscburg arasındaki otobanda göz ucuyla manzara seyrederken direksiyon sallayın.

Almanya'da bir kere dahi olsa kaliteli Adac kampinglerinden birinde konaklayın.

Hohenschwangau ve Nuescvhwanstein şatolarının terasında muhteşem manzarayı seyredin

Avrupa'nın en büyük karavan marketini Sulzemoos'u bir kere gezin.

Legoland ve Europark'ı çocuklarınız olmasa dahi görün.

Locarno gölünün etrafını gezerek doğanın nasıl korunduğunu görün.

Rothenburg Ob Ter Tauber'i gezmeden Almanya'yı gördüm

Würzburg Presidans sarayının bahçesini görmeden cenneti gördüm

Colmar'ı görmeden eski'yi gördüm

Heidelberg'i görmeden kaliteyi gördüm demeyin.

Temmuz ortasından beri sürdürdüğümüz bu yazı dizisini, bu son değerlendirme cümleleri ile yeni yıla girmemize saatler kala bitirmiş bulunuyoruz.Yaklaşık altı aydan beri süren bizim için keyifli birlikteliğimizde yazdıklarımızda, yorumlarımızda verdiğimiz, unutupta veremediğimiz cevaplarda bizi takip eden arkadaşlarımızdan herhangi birini üzdü isek özür dileriz haklarını helal etsinler.Sürçü lisan etti isek affola.

2013 YILININ TÜM ARKADAŞLARA SAĞLIK,ESENLİK VE MUTLULUK GETİRMESİ DİLEĞİ İLE ESEN KALIN.

Bir bayan karavancı gözüyle....

Karavanlı gezilerimiz hakkında görüşlerimi gezi yazılarımız boyunca yeri geldikçe ifade etmeye çalıştım .Öncelikle karavanımız olmasaydı iki çocuğumuzla böylesi uzun süreli bir Avrupa tatilini gerek maddi gerekse manevi olarak gerçekleştirmemiz zor olurdu .Kendi yiyeceğimiz yapabilme imkanı ,iki üç günde bir valiz topla valiz dağıt derdinin olmaması ,kaldığımız kampinglerin sağladığı kişisel ihtiyaç ve bakım hizmetlerinin yanında doğa ile içiçe olabilmemiz ....Bunlar zaman zaman dile getirdiğim artılar .bunun yanında turla da ,kendimiz araba kiralayarakta gezdik .Esas büyük fark ise Mustafa'nın da temas ettiği gibi daha insan odaklı bir tatil gerçekleştirebilme imkanı .Zira insanlarla daha yakın olup ,paylaşımları da üst seviyede yaşayabiliyorsunuz .Hayatınıza yeni renkler katabilmenin en keyifli yollarından biri bu olsa gerek ...

Gezmekten zor olan,yazmaktır....Zor olanı da bitirdiniz...TEŞEKKÜR EDERİZ...Daha şimdiden 2013 rotaları ve gezilerini de bekliyoruz...Tarihe not düştünüz...Tebrikler...Allah nazarlardan saklasın...

abucam' Alıntı:
Gezmekten zor olan,yazmaktır....Zor olanı da bitirdiniz...TEŞEKKÜR EDERİZ...Daha şimdiden 2013 rotaları ve gezilerini de bekliyoruz...Tarihe not düştünüz...Tebrikler...Allah nazarlardan saklasın...
Çok teşekkür ederiz biz elimizden geldiği kadarıyla paylaşmaya çalıştık taktir sizlerin sağolun var olun....

Tesekkürler Yetim Ailesi, Sayenizde bizde dolastik,Emeginize saglik.Bir önceki yazinizda da dediginiz gibi Insanin Rengi,Dini,Milliyeti Fark etmez.Insan gezip gördükce cok seyler ögreniyor.Insani, Insan oldugu icin sevmeyi,Yaradanda ötürü.
Hersey gönlünüzce olsun.

Saglikli ve Güzel geziler dilegiyle.

Yurtdışı gezi yazıları başlığı altında yaklaşık 6 aydır sürdürdüğünüz yazı dizinizin bugün sonuna geldiniz. Almanya ve Fransa’ya kadar yaptığınız yolculuğu kapsayan bu yazı dizisinin en çok sayfa adedi ve bunun karşılığı aldığı tıklanma sayısıyla hak ettiği yere geldiği görülüyor.
Gezmek kolay, esas maharet onu görselleriyle birlikte aktarabilmek, bunun da ne kadar zaman alıcı ve zor bir uğraş olduğunu biliyorum. O nedenle sana ve Ebru’ya ne kadar teşekkür etsek azdır.
Ayrıca bu gezinizin benim için ayrı bir önemi var. Yaklaşık 4 yıldır internet ve telefonla sürdürdüğümüz dostlumuzda hiç karşılaşmamıştık. İki gezgin olarak ilk karşılaşmamız yine yurtdışında Yunanistan’da oldu ki bizim için hoş bir anı.
Yeni gezilere ve yeni anılara, sağlık ve mutlulukla.

gezgör' Alıntı:
Tesekkürler Yetim Ailesi, Sayenizde bizde dolastik,Emeginize saglik.Bir önceki yazinizda da dediginiz gibi Insanin Rengi,Dini,Milliyeti Fark etmez.Insan gezip gördükce cok seyler ögreniyor.Insani, Insan oldugu icin sevmeyi,Yaradanda ötürü.
Hersey gönlünüzce olsun.

Saglikli ve Güzel geziler dilegiyle.
Ercan bey sizinde değindiğiniz gibi insan kimliği ne olursa olsun önce insan.Gezince farklı coğrafyalarda dolaşınca daha iyi anlaşılıyor.
Çok teşekkürler sağolun var olun.İsviç'reye selamlar.

Tifa' Alıntı:
Yurtdışı gezi yazıları başlığı altında yaklaşık 6 aydır sürdürdüğünüz yazı dizinizin bugün sonuna geldiniz. Almanya ve Fransa’ya kadar yaptığınız yolculuğu kapsayan bu yazı dizisinin en çok sayfa adedi ve bunun karşılığı aldığı tıklanma sayısıyla hak ettiği yere geldiği görülüyor.
Gezmek kolay, esas maharet onu görselleriyle birlikte aktarabilmek, bunun da ne kadar zaman alıcı ve zor bir uğraş olduğunu biliyorum. O nedenle sana ve Ebru’ya ne kadar teşekkür etsek azdır.
Ayrıca bu gezinizin benim için ayrı bir önemi var. Yaklaşık 4 yıldır internet ve telefonla sürdürdüğümüz dostlumuzda hiç karşılaşmamıştık. İki gezgin olarak ilk karşılaşmamız yine yurtdışında Yunanistan’da oldu ki bizim için hoş bir anı.
Yeni gezilere ve yeni anılara, sağlık ve mutlulukla.
Sevgili Fatih abi:seninde belirttiğin gibi yaklaşık 6 ay süren bu yazı dizisi boyunca verdiğin moral destek için Ebru ile beraber sana çok müteşekkiriz.Motivasyonumuzun azaldığı dönemlerde hep yanımızda oldun ne kadar teşekkür etsek azdır.İyi ki varsın abi.......

abucam' Alıntı:

Bu üçüncü gezi yazımızda diğerlerinden farklı olarak dönüşte bir yazı yazacağımızı biliyorduk ve çevremize bu gözle de baktık .Ne anlatalım ,nasıl anlatalım ,ne kadar anlatalı mı daha ayaklarımız o topraklarda iken ,her adımda aklımızın bir yerinde tuttuk.Bu da pamuk eller klavyeye gittiğinde bize kolaylık sağladı .Okuduğumuz güzel yorumlarınızl ayırdığımız zamana değdi diyorum .Emeğin beğenilmesi takdir edilmesi kadar hoş birşey yok .

Bu yazı dizisinde çocuklarınız da içinde olmak üzere, dördünüzün de emeği, hem de büyük emeği var; teşekkürler!.. :smiley: :smiley:

Genelde gezmenin, özelde karavancılığın, halkların dostluğuna, dolayısıyla dünya barışına katkısına, yazılarınızda siz de değindiniz çok zaman. Satranç ve briç, nasıl kafamızdaki kireçlenmeleri kırıyorsa, gezmek de düşmanlıkları yok ediyor... :smiley: ;)

Cavid Sezen

Ebru Hanım, Mustafa Bey, ellerinize sağlık. :smiley:
Rehber niteliğinde, ayrıntılı bir gezi yazısı oldu, çok teşekkür ediyoruz. :smiley:

Aşağıdaki iki başlıkta bir eklenti veya ilave edecekleriniz varmı? ::smiley:
mustafayetim' Alıntı:
İyiki yapmışız iyiki görmüşüz dediklerimiz....
mustafayetim' Alıntı:
Gezi boyunca keşke yapmadaydık dediklerimiz....

Ebru&Mustafa ve yakışıklı gençler teşekkürler,

Tüm detaylarıyla paylaştığınız gezi ve anılarınızın mutlaka arayanlara cesaret ve ilham kaynağı olacağına inanıyorum.
Sonlardaki duygusal anlar halklar ile politikacılar arasındaki uçuruma güzel bir örnek,elinize ve emeğinize sağlık.

Sevgi ve Selamlar

gezmen' Alıntı:
Bu yazı dizisinde çocuklarınız da içinde olmak üzere, dördünüzün de emeği, hem de büyük emeği var; teşekkürler!.. :smiley: :smiley:

Genelde gezmenin, özelde karavancılığın, halkların dostluğuna, dolayısıyla dünya barışına katkısına, yazılarınızda siz de değindiniz çok zaman. Satranç ve briç, nasıl kafamızdaki kireçlenmeleri kırıyorsa, gezmek de düşmanlıkları yok ediyor... :smiley: ;)

Cavid Sezen

Cavit abi:seninde belittiğin gibi gezmek farklı kültürlerin içine girmek var olan ön yargıları kırmanın en iyi ilacı.Ayrıca yazı dizimiz boyunca yaptığınız katkılar içinde teşekkürlerimizi gönderiyoruz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,496
Kayıtlı Üye Sayımız
172,159
Kaydolan Son Üyemiz
Fatih avcı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR