Selam Arkadaşlar, Ben Birol

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan U_B Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,291

U_B

Ana Kamp
Bu Off Road ile hiç mi hiç alakam yok aslında, sadece tatlı su balıkçısıyım. Ama göl kenarlarına gittiğimde Off Road dan aşağı yollardan geçmiyor değilim. Aracım Niva 89 Mod. İlk sahibinden aldım ve hiç yolda bırakmadı. Genelde soğuk havalarda balığa gittiğimden ötürü ve de çadırda da kalmak çok zor olduğundan, karavana işlerine merakım sardı. Malüm Nivalar çok küçük, aklımdan geçen ise, şöyle küçük ve hafif bişey. Arazide beni fazla zorlamasın. BURADAN gittiğim yerlerin fotolarına ve BURADAN da gittiğim yerlerin videolarına baka bilirsiniz.
İsmim Birol. 1972 Sinop/Boyabat Doğumlu ve 20 Senedir de istanbulda ikamet ediyorum. Herkesler selamlar

Etiketler
Ynt: Selam Arkadaşlar, Ben Birol

Birkaç çözüm düşünülebilir . Ufak Caretta karavanla var ama arazide nasıl sonuç veriri kestirmek zor . Sonuçta bu iş için yapılmamışlar .

Bu konud asıl önemli nokta ısınma bence . O karavan nasıl ısınacak ? Yada onu taşımaya yetecek kadar ısı farkı sağlayacak mı ? Bence soğuk zamanlar için iyi bir uyku tulumu ve çok büyük olmayan 4-5 mevsim bir çadır daha hesaplı ve heryere giden bir çözüm sunar .

Başka bir çözümde webasto türü ısıtıcılar kullanmak ki hem yabancılar hem yerlileri mevcut . Hayli kompakt olanları da var . Nivaya yada karavana konsa çok çok iyi ısı sağlayacaktır .

Aracınız ve resimleriniz çok güzel ,araca baktığınız sürecede sizi yarı yolda bırakmayacaktır.Karavan ile ilgili tecrube sahibi kişilerde size bilgilerini paylaşacaktır.İyi forumlar

kaneruslu' Alıntı:
Aracınız ve resimleriniz çok güzel ,araca baktığınız sürecede sizi yarı yolda bırakmayacaktır.Karavan ile ilgili tecrube sahibi kişilerde size bilgilerini paylaşacaktır.İyi forumlar

Teşekkür ederim arkadaşım, elimden geldiği kadar bakıyorum ki, beni yarı yolda bırakmadı şükürler

ssbman' Alıntı:
Birkaç çözüm düşünülebilir . Ufak Caretta karavanla var ama arazide nasıl sonuç veriri kestirmek zor . Sonuçta bu iş için yapılmamışlar .

Bu konud asıl önemli nokta ısınma bence . O karavan nasıl ısınacak ? Yada onu taşımaya yetecek kadar ısı farkı sağlayacak mı ? Bence soğuk zamanlar için iyi bir uyku tulumu ve çok büyük olmayan 4-5 mevsim bir çadır daha hesaplı ve heryere giden bir çözüm sunar .

Başka bir çözümde webasto türü ısıtıcılar kullanmak ki hem yabancılar hem yerlileri mevcut . Hayli kompakt olanları da var . Nivaya yada karavana konsa çok çok iyi ısı sağlayacaktır .

Çadır ve diğer malzemeler bende mevcut zaten. Uyku tulumu, mat battaniye ve daha fazlası. Ama çadırda yatmak, özellikle kışları biraz tehlikeli oluyor. Bir kaç kez çadırıma çakal girmeye çalıştı. Ekmek yada yemek kokusuna gelmiş muhtemelen. Aşırı rüzgarlardada çadır pek iş yapmıyor. Karavan ise bu durumlarda çok iyi diye düşünüyorum. Isınma derdi benim için pek önemli değil. Zaten alışığım ve gerekli tertibatlarım var. Artık birazda rahat olmak için ideal. Ben biraz daha araştırma yapayım olmasa, ilgi için çok teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR