Suzuki Jimny Otomatik Şanzıman Arıza

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Apnoia Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 205

Apnoia

Yeni Üye
Mesajlar
1
Tepkime Puanı
0
Tüm forum ekibine iyi bayramlar. (2024 ramazan bayramı)
Yakın zamanda yaşadığım ve devam eden bir sıkıntıyı anlatmak varsa çözümünü bilmek isterim.
Aracım 2016 model otomatik şanzıman jimny,
km 82000 gibi.
Genellikle soğuk havalarda aracı İlk çalıştırmada önce ESP arıza işareti ardından, Motor arıza işareti yanıyor; motor rölantide ısınmadan, aracı yürütmek istersem ilk D- vites ya da ilk R-vites geçişinde sanki arkadan bir araç vurmuş gibi TAK diye güçlü bir ses ve vuruntu oluyor.
Yetkili servis dahil bir kaç servise gösterdim; OBD cihazı ile belirgin bir sorun görmediler (?!)
Şanzıman yağını değiştirmeyi bile ben önerdim, değişti... Fakat söz ettiğim sorunu hemen hemen her soğuk havada ilk çalıştırmada yeniden yaşıyorum, öneri ve çözümünü bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Mesajlar
1,518,533
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst