Tanışma Bölümü (Karavan)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vural Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,241
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 601,420

Etiketler
Ynt: Tanışma Bölümü (Karavan)

Merhabalar gezenbilir topluluğu,
Forumu uzun süredir takip etmeme rağmen burada kendimi tanıtmak bu güne nasip oldu. Ben Semih ÇAKIR, Kahramanmaraş 1974 doğumluyum. Ailem osmaniye'de yaşıyor. Askerim, aynı zamanda elektronik devre tasarımı yapan bir şirkette 7 yıldır proje bazlı çalışıyorum. Mesleğimden dolayı 1992 yılından bu yana her iki yılda bir yaşadığım ili değiştirmek zorunda kaldım. Yalnız yaşıyorum. 15 gündür de Kastamonu ilindeyim. Gezmek ve su avcılıgından, yeni yerler görmekten, yalnız yaşamaktan çok zevk alıyorum. 15 günde kastamonuda gitmedigim dağ tepe, avlanmadıgım gölet kalmadı. Bir hafta sonu beyler göletinde, başka hafta sonu ılgaz dağında uyanmak istiyorum ama ayılardanda korkuyorum :smiley:. Hayalim 12-15 metreküp bir fiat ducato yada iveco daily alıp çalışma masası ve wc-duşu olacak şekilde bir karavan dizayn etmek. Zaten bu güne kadar ya küçük daire kiraladım, yada 15-20 metrekare misafir odalarını 3 kişi ile paylaşarak yaşadım. Neden kendime ait yürüyen bir evim olmasın sorusunu ciddi anlamda kendime sormaya başladım. Zaten buzdolabım mini, laptopum 3g ile nete baglanıyor, televizyonum mini vs vs. Öyleyse neden evimde mobil olmasın ki diyorum. Tek kafama takılan konu enerji ve atık su sorunu. Bu iki sorunu aşabileceğime inandıgım anda düşüncemi gerçekleştireceğim. Düşüncemi hayata geçirmeye başladıgımda forumdaki bilgiler bana çok yardımcı olacak, bu forumda bilmedigim bir çok şeyi ögrendim. Emegi geçen, deneyim ve bilgilerini esirgemeyen tüm karavancılara teşekkürler.

Sayın "ferfecir";

Foruma üyeliğiniz epeyce eski; neredeyse iki yıla yaklaşmış. Sizde zaten karavancı ruhu varmış...; isteğinizi gerçekleştirin gitsin... ;)

Cavid Sezen

Semih bey hoş geldiniz aramıza dilerim en kısa zamanda arzunuza kavuşursunuz,sizin gibi çok gezen,yanlız yaşayan ve sürekli yer değiştiren biri olsaydım 5 dakika durmazdım,12 yada 15m3 bir araç alır içinde yaşardım,asker olduğunuzu söylüyorsunuz tüm ordu evleri ve misafirhaneleri sizin hizmetinizde zaten çokca ihtiyacınızı oradan karşılayabilirsiniz konakladığınız yerlerde seyyar kablo ile akülerinizi doldurur ve sisteminizi çalıştırırsınız araziye çıktınızmı zaten 2 gün size yetecek enerjinizde lacak sistemi ona göre dizayn edersiniz atık su dediğiniz zaten araç altında pissu deposu var yalnız olduğunuzdan çok çabuk dolmayacak ve dolduğunda sadece duş ve lavabo suyu olduğundan ister kova veya benzeri bir sistemle bir yere ister bir mazgala direk boşaltarak ihtiyacınızı giderbilirsiniz tuvalet dediğiniz zaten her taraf tesis wc dolu acil durumlarda kullandığınız portatif tuvaletide herhangi bir tuvalete dökebilirsiniz,gerisi size kalmış ;) :D

Yusuf bey aracınız zannedersem ducato kaç beygir gücünde ve kaç m3 yakıt durumunuz nedir. Büyük bir ihtimalle bende ducato alıcam araştıırıyorum.

karagozlers' Alıntı:
Yusuf bey aracınız zannedersem ducato kaç beygir gücünde ve kaç m3 yakıt durumunuz nedir. Büyük bir ihtimalle bende ducato alıcam araştıırıyorum.

Süreyya bey evet aracım 2004 12m3 ducato ve 127 beygir 2800 JTD yakıt olarak litre hesabı yapmadım ama zannedersem (+ - ) 350 lira bir ortalama yakıyor,Temel'e demişler benzine zam geldi Temel demişki benim için mahsuru yok ben hep 20 liralık alıyorum ;D

Sayın ''ferfecir'',aramıza hoşgeldiniz.Yazınızı okurken hemen aklıma Mersin'den Sebiha Hanım'ın aracı geldi. Hatta belki de bu yazdıklarımı bir şekilde okur sanırım. İrtibat kurarsanız her iki tarafın da yararına olur diye düşünüyorum.
Yusuf kardeşim ya da Cavit Hocam sözetmemişler, '' sahibinden. com '' da satılık karavanlarda gördüm.Yalnız bundan burada sözetmemin bir sakıncası var mıdır onu bilmiyorum,umarım yoktur.

Selamlar,sevgiler,kolaylıklar.

Teşekkür ederim hoşbulduk.

derindeniz1' Alıntı:
Sayın ''ferfecir'',aramıza hoşgeldiniz.Yazınızı okurken hemen aklıma Mersin'den Sebiha Hanım'ın aracı geldi. Hatta belki de bu yazdıklarımı bir şekilde okur sanırım. İrtibat kurarsanız her iki tarafın da yararına olur diye düşünüyorum.
Yusuf kardeşim ya da Cavit Hocam sözetmemişler, '' sahibinden. com '' da satılık karavanlarda gördüm.Yalnız bundan burada sözetmemin bir sakıncası var mıdır onu bilmiyorum,umarım yoktur.

Selamlar,sevgiler,kolaylıklar.
Sayın derindeniz1 ben sahibinden.com da Sebiha hanımın karavanını bir türlü bulamadım.
Forumda Satılık Vasıta Sitelerinde Gördüğümüz Karavanları Tartışalım bölümü var. Hem tartışılmış olur. Hemde ben aracı bulmuş olurum. Aracın sahibinden.com daki linkini http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=47168.660 buraya eklerseniz sakıncası olmaz. Teşekkür ederim.

Evet, ben de daha sonra gördüm.Sebiha Hanım aracını satmaktan vazgeçmediyse, enazından forumumuzdaki bir arkadaşımızın işine yararsa,karşılıklı konuşup bir de anlaşırlarsa.....,Yusuf kardeşim yardımcı olur sanırım bu konuda.

Arkadaşlar bugün Sebiha hanım ile telefonda uzun uzun konuştuk aracı satmaktan vazgeçmiş,arayanlar oldukca duygulandım satamayacağımı anladım dedi ve ayrılamayacağım vazgeçtim satmaktan dedi ;D

yaybek' Alıntı:
Arkadaşlar bugün Sebiha hanım ile telefonda uzun uzun konuştuk aracı satmaktan vazgeçmiş,arayanlar oldukca duygulandım satamayacağımı anladım dedi ve ayrılamayacağım vazgeçtim satmaktan dedi ;D
Sağol Yusuf abi, teşekkür ederim.

Merhabalar İstanbul da yaşıyorum 30 yaşındayım plastik imalatçıyım bir karavan sahibi olmayı çok istiyorum ama fazla bilgi sahibi değilim sizlerinde bilgilerinden yararlanarak bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum.Buradaki ortam gerçekten çok güzel bende bir parçası olmak isterim

Cemal Bey hoşgeldiniz. artık buradasınız. :smiley: Önerim sıkılmadan forumu incelemeniz acele etmemeniz sıkılmadan teknik konuları incelemeniz. Daha sonra nasıl bir karavan istediğinize karar verip tekrar forumu incelemenizdir.Üstadlar her zaman yardımcı oluyorlar.

Cemal bey aramıza hoş geldiniz,gelişinize sevindik zira bizlerin temiz ve kirli su depolarına ihtiyacımız var :D araç altında bozulmadan çürümeden kalabilecek madde plastikler ve her aracın altında aynı boş yer yok olan yerlerde şekilli herhangi bir kare bidon olmuyor siz bu konularda bize yardımcı olun bizde karavan sahibi olmanızda size ;) ;D nasıl pazarlık ama ;D
şaka bir yana karşılıklı faydamız olabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR