Tanışma Bölümü (Karavan)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vural Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,241
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 611,752

Etiketler
Ynt: Tanışma Bölümü (Karavan)

Herkese merhabalar, ben Abbas.

Ben 21 yaşında bir genç üniversite öğrencisiyim.

Önümüzdeki 6-7 ay yurtdışında okuyacağım, lakin döndüğümde kendime bir motokaravan alma konusunda bir hayli hevesliyim. Işin ilginc yanı -size göre doğal da sayılabilir ki bu muhteşem bir haz- ben bu araçta yaşamak istiyorum. Hem evim, hem arabam olsun. Yalnız başıma okul kampüsüne park edip sabah kalkıp dersliklerin yolunu tutmak istiyorum.

Edinmek istedigim arac buyuk karavanlardan degil, muhtemelen volkswagen in camper larindan (T3 ebatlari fiyatta cok makul). Lakin aklimi kurcalayan, benim basima gelecek seyler. Guzel seyleri dusunuyor ve onlarin gaziyla bu araci istiyorum ama karavanda yaşamanın (seyehat değil, uzun kamp değil) nasil birsey oldugunu bilmiyorum. Bir kullanici yillardir tırda yasiyorum yazmis, onunki tır, yaşanacak kadar büyük. Ama bu denli bir aracta yaşanır mı ki?

Şimdilik bu düzeydeyim. Ileride daha hoş katkilar yapmak isteklerimle.

Abbas bey,güzel heveslerinizle hoşgeldiniz.
eğitim şart. :smiley: bu gazla eğitiminize devam edeceksiniz.başarı ile yurtdışı bölümünü tamamlayacaksınız.içinizdeki karavan ateşi hala devam ediyorsa imkanlar dahilinde bir karavan edinirsiniz.
yaz tatil dönemlerinde uzun kamp karavan deneyimleri yaşarsınız.bu tecrübelerden sonra karavanda yaşayabilirmisin kendin karar vereceksin.
herşey gönlünce olsun

Tesekkur ederim Rifat Bey, bu surecte bu platformdan kapabildigim kadar sey kapmaya bakacagim, vesselam.

iyi yolculuklar..

Abbas kardeş aramıza hoş geldin.

Hele yurt dışı okul işini hallet bu aradada forumuza katılıma devam et döndüğünde zaten kafanda ihtiyacın olan karavan şekillenecektir bizde buradan yardımcı olmaya gayret ederiz.

SAYIN; Cavid,Rıfat,Themanfromatlantis,Lukman,derindeniz1,Levent,Kenan,Yusuf,Ertan,Cennet&Yücel,Cem ve Ümit beyler.Gösterdiğiniz sıcak ve yakın ilginize teşekkür ederim. Hoşbuldum ...hemde ne hoş.Benim bütün akrabalarım,mesai ,çocukluk,mahalle arkadaşlarım ve komşularım buradaymış da haberim yokmuş.Bir karavan alıp bu siteye üye oldum,sanki Türkiye'e dağılmış dost ve akrabalarımı bir anda karşımda görmüş gibi oldum.Sağolun tekrar teşekkür eder sizlerinde yolunuzun açık olmasını dilerim.sevgi ve saygılarımla.

Abbas Bey hoşgeldiniz. Forum sayfalarımızda, okudukça, birçok sorunuza yanıt bulacağınıza inanıyorum.

Cavid Sezen

osmanberkan' Alıntı:
SAYIN; Cavid,Rıfat,Themanfromatlantis,Lukman,derindeniz1,Levent,Kenan,Yusuf,Ertan,Cennet&Yücel,Cem ve Ümit beyler.Gösterdiğiniz sıcak ve yakın ilginize teşekkür ederim. Hoşbuldum ...hemde ne hoş.Benim bütün akrabalarım,mesai ,çocukluk,mahalle arkadaşlarım ve komşularım buradaymış da haberim yokmuş.Bir karavan alıp bu siteye üye oldum,sanki Türkiye'e dağılmış dost ve akrabalarımı bir anda karşımda görmüş gibi oldum.Sağolun tekrar teşekkür eder sizlerinde yolunuzun açık olmasını dilerim.sevgi ve saygılarımla.
Osman bey aramıza hoş geldiniz, dostlar arasında olacak, yeni dostluklar kuracaksınız. Sizin de her konuda paylaşımlarınız renk katacaktır. :smiley: :smiley: :smiley:

abbaskywalker' Alıntı:
Herkese merhabalar, ben Abbas.

Ben 21 yaşında bir genç üniversite öğrencisiyim.

Önümüzdeki 6-7 ay yurtdışında okuyacağım, lakin döndüğümde kendime bir motokaravan alma konusunda bir hayli hevesliyim. Işin ilginc yanı -size göre doğal da sayılabilir ki bu muhteşem bir haz- ben bu araçta yaşamak istiyorum. Hem evim, hem arabam olsun. Yalnız başıma okul kampüsüne park edip sabah kalkıp dersliklerin yolunu tutmak istiyorum.

Edinmek istedigim arac buyuk karavanlardan degil, muhtemelen volkswagen in camper larindan (T3 ebatlari fiyatta cok makul). Lakin aklimi kurcalayan, benim basima gelecek seyler. Guzel seyleri dusunuyor ve onlarin gaziyla bu araci istiyorum ama karavanda yaşamanın (seyehat değil, uzun kamp değil) nasil birsey oldugunu bilmiyorum. Bir kullanici yillardir tırda yasiyorum yazmis, onunki tır, yaşanacak kadar büyük. Ama bu denli bir aracta yaşanır mı ki?

Şimdilik bu düzeydeyim. Ileride daha hoş katkilar yapmak isteklerimle.
Abbas kardeş armıza hoş geldin. Çok güzel hayallerin var. Umarım gerçekleştirirsin. Yurt dışından dönüşte planladığın karavan alımını bizlere danışmadan yapma. Daha önceleri de sizin gibi düşünenler oldu ve bizler konu hakkında düşüncelerimizi paylaştık. Size de yardımcı olacağımızdan emin olun :smiley: :smiley: :smiley:

karavanı olmayan karavancı olarak selamlar ahali yeni gelenler hoş gelmiş diyelim iyi karavan muhabetleri gecen maltepe buluşma gurubu arkadaşlarada selamlar en uygun zamanda görüşmek dileğiyle.

Haşmet kardeşim teşekkür ederim.Aynı zevkleri ,kültürü ve heyecanı yaşayan insanların bir arada olması kadar mutlu olunacak ,başka bir ortam ve topluluk düşünemiyorum. sevgilerimle..

Merhaba karavancı Dostlar. İsmim Celal Yalçın, eşimle birlikte yola devam ediyoruz. Antalya'lıyız. Emekli öğretmeniz. Epey eski karavancıyız ama sizlerle anca tanışma fırsatı bulduk. Zira; teknlojiye bağlanıp saplanmayı istemediğimden hep uzak durdum. Dalgıç, Orsaoba,Taiga gibi dostları tanıyınca sizlerden uzak kalamadık. İlk çadır, sonra sağı solu düzenlenmiş minibüs,taksi bağajında uyku tulumu vs derken Başoğlu alkovenli DUKATO . Zamanla ISUZU EM23'ü seçtim. Kendim projelendirdim, Antalya'da yaptırdım. Kendim işin bizzat içinde olarak. Yani; karavan yapımının bütün aşamalarını yaşadım. Malzemeleri kendim temin ettim. İhtiyacı olanlara bilgi aktarabilirim. Şuanda Mudanya'dayız. Uğrayabilen dostlarla birlikte olmaktan, tanışmaktan,hiç olmazsa bir kahve içmekten zevk duyarız.Bulunduğumuz bölge çerçevesinde kısa veya uzun süreli kamp proğramlarınıza tekliflerinizi bekliyoruz. Hoşca ve dostca kalın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR