Tanışma Köşesi (Off-Road)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KML Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,291
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 579,741
Ynt: Tanışma Köşesi (Off-Road)

Merhabalar, ismim Tarık
Iğdır' da oturuyorum
3-4 aylık Bir süredir GezenBilir'i takip etmekteyim.
1989 model 2.5 Dizel Defender kullanmaktayım

Etiketler

Arkadaşlar herkese merhaba, itiraf edeyim oka zevkli bir siteki bu bir konuya dalınca yazılanları okumakdan diğer konuları esgeçebiliyorum.Yaklaşık iki aydan beri içinizdeyim ama tanışma köşesini yeni gördüm. Neyse fazla uzattım kusura bakmayın;
Mesut Köse-Ziraat Müh.- Ankara -ivoksan'da işyerim var.(imalat sektörü diyelim), yaş 38, evli ve 2 çocuk sahibiyim. Henüz bir 4x4 yok ama eli kulağında inş. Eski Ankara bölgesi yarış hakemlerindenim. İzcilik,kampçılık, avcılık kısacası şehirden uzak olan uğraşlar benim için vazgeçilmezlerden (jeepler bunun başıında tabiki)

Selam arkadaşlar
Beyaz Toyota Land Cruiser FJ 60 iki hafta önce aldım.
Bakkalköy de şuan üzerinde restorantlar bulunan yerde yarışlara gidip kapı takipçiliği yapıyordum.1989 dan beri kamp lardayım. Doğayı çok seviyorum bu yüzden hayalim olan arabaya kavuştuğum için çok mutluyum.

Herkeze Merhaba,
Bende aranıza Ankaradan katılıyorum ismim Murat Dilmen 1964 Nevşehir doğumluyum Özel bir şirkette satış yöneticisi olarak calışıyorum evliyim 2 oğlum var Burak 15 , Deniz 9 yaşında onlarda babalarının yolunda ilerliyorlar özellikle Land Rover 110 hastasıyım aracım yok ama bir tane edineceğim , doğa ile ilgili herşeye ilgimi ceker , alabalık avcılığı ,zıpkınla balık avlama , akvaryum özel meraklarım arasındadır. Son derece güzel bir paylaşım sitesi aranızda olmaktan son derece mutluyum.
:D

selam ben ahmet aranızdaolmaktan çok mutluyum teşekkürler

arkdaşlar merhaba ben IBRAHIM1 ,anladığınız üzere adım İbrahim 45 yaşındayım işim müşavirlik , bir oğlum var, 15 seneye yakındır arazi araçları kullanıyorum bu süre de farklı markaları deneme fırsatı buldum son 4 senedir sırasıyla wrangler sahara ve rubicon crd tek kapı kullandım .Bu araçlardan aldığım keyfi başka hiç bir araçımdan almadım ( 2006 benzinli saharam bence daha özeldi )Wrangler kullanmama rağmen pek fazla aramımı zorladığımı söyleyemem , buraya kendimle yazabileceğim son şey geçen sene ailece scuba dalış yapma şansını bulduğumuz ( 5mtye) ve bundan çok zevk aldığımız kısmet olursa bu senede denemek istiyoruz herkese selamlar, saygılar.

Herkese selam,
Ankara'dan Ahmet, bankacıyım, hazlihazırda Mercedes G 230 kullanıcısıyım... Ankara yakınlarındaki etkinliklere katılmayı düşünüyorum...
Görüşmek üzere...

Merhaba arkadaşlar tesadüf eseri internette dolaşırken forumunuzu keşfettim beni etkiliyen en güzel özelliğide tertipli düzenli olması emeği geçen arkadaşlara teşekkürlerimi bir borç sayarım. Rizeden katılıyorum 2005 mod Mitsubishi sahibiyim. Boş zamanlarımda işden çıktıkdan sonra alır başımı dağ tepe bayır çayır dolaşırım aracım izin verdiği kadarıyla bu işlerde o kadar profesyonel değilimdir kendi çapımda eğleniyorum işte. Bakalım herşey hayırlısı olur inşallah. Ha bu arada adım Nazmi KAVALCI. Endüstriyel elektronik programı mezunuyum şimdilik bu kadar ilerleyen zamanlarda dahada iyi tanışmak dileğiyle....

Herkese Merhaba, Ben Volkan Demirci 32 yaşındayım. IT şirketinde Sistem Uzmanı olarak çalışmaktayım. 2005 Model Suzuki Grand Vitara aracım var, Ankara ve çevresinde düzenlenecek etkinliklere katılmayı düşünüyorum. Aranıza yeni katılıyorum....

oktay öz kırtasiye ve top (futbol ve benzeri ) ithalatçısıyım eski üyeyim ama bizim bambam ile kendimi tekrar hatırlatmak istedim...selamlarrr.....

Fotoraf 0036 1

sealm herkese adım osman 29 yaşındayım limanda mekanikerim ben 4x4 hastasıyım ve araziyi ve doğayı çok severim
herkese bol çamurlar

Yeni arkadaşlara hoş geldiniz diyorum. Burada sadece kendimizi tanıtıyoruz. Serbest muhabbet için linkimiz: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=6081.0

Herkese merhabalar
ben üye olalı baya zaman oldu ancak
forumlarda ve organizasonlarda şu ana kadar aktif olmadım inşallah yakın zamanda tekrar İstanbul a döneceğim ve
sizlerde aranıza kabul ederseniz organizasonların içinde yer almaya çalışacağım.
34 yaşındayım 2001 model 4.7 jeep im var onuda kısmetse satmak istiyorum ve navara almak istiyorum
umarım pişman olmam ve bir an önce aranızdaki yerimi alrım ...

Selam,

İsmim Alp, fakat yakın arkadaşım olmayan, izin vermediğim, tanımadığım insanların ismimle hitap etmesinden haz etmem. Nickimi rahatlıkla kullanabilirsiniz....

Mekaniğe tapıyorum. 93' te, lise sonda 66WW ile kitap ve dergilerden gerçeğe dönüşen otomobil hobim, Lada Samara Sport Coupe, 87 Doğan, Alfa33, E21 BMW 3.23İ ile devam etti...

Yıllar önce, Ankara Otomobil Sporları Kulübü bünyesinde kurulan ilk Off Road komitesinde yer aldım. Şampiyonaya puan veren Ankara' nın ilk Off Road yarışının parkurunu, İSOFF ile içinde yeraldığım komite ve Kulüp Başkanımız Agah ÖRS ile hazırladım.

Akabinde, Compettion Hazırlığı Yapılmış 76 CJ5 Aldım. Yarışamadan sattım, kısmet olmadı...

Daha sonra sırasıyla Tempra, Uno, Tipo, 131, E30 BMW 3.20i Coupe sahibi oldum.

Şimdi; 95 5.2 V8 Grand Cherokee kullanıyorum ve aracımı imkanlarım dahilinde yol dışına hazırlamaya çalışıyorum.

93 yılındaki ilk WW' imden, şu anki son 13. makineme kadar, hepsinin arızalarını giderdim, tüm bakımlarını yaptırdım. Tam verim alınacakken iş bitti diye sıkıldım, sattım. Hepsinde kendimce bazı değişiklikler, modifikasyonlar yaptım. Hiç birine aldığım gibi binmedim, binemedim. Tahmin ediyorum, en iyi sahipleri ben oldum. Eski komşular, akrabalar sıraya girdiler, hep yabancıya gidiyor arabaların, artık aileden dışarı çıkarmıcaz diyorlarda, zevkleri benimle tutmuyor, biri short shifti beğenmiyor, öbürü kapıyı az buluyor, 2 kapıya tamam diyen 6 silindire olmaz diyor. Bende Satıyorum birine, gidiyor......

Doğumum 1974. 93 T.E.D. Ankara Koleji Mezunuyum, daha Sonra Educational Institude of American Hotel & Motel Association' dan Associated Degree aldım. Esas mesleğim otelcilik, ön bürocuyum. Seneler önce şehir otelciliğini bırakıp Bodrum' a yerleştim, iç çamaşırı ve bikini satıyordum.
2008 başında Ankara' ya geri döndüm.

Bu keyifli siteyi tesadüfen buldum ve paylaşımlardan çok faydalanıyorum. Umarım bende verimli olurum... Düzenlenen gezi toplantı v.s. katılmaktan zevk duyacağım...

Herkese yeniden Merhaba.....

___ Route 66' i Custom Üstünde Katetmeden Ölmeyeceğim!!! ___

Merhaba, ben Burak. Bir süre önce foruma katıldım ve sadece izliyordum. Açıkçası işlerim nedeniyle çok fazla takip edemedim ama yazılanları okudukça ve tanıdık isimler gördükçe çok heveslendim. 35 yaşındayım; evliyim ve 6 yaşında bir oğlum var. Havalimanı yöneticiliği yapıyorum. Şu an Gürcistan'da yaşamaktayım. Off road ile alakam kampçılık gibi faaliyetlerde bir arkadaşımın Niva'sı ile başladı. Daha sonra Unimog; RRC; Defender, Discovery; RR P38 maceralarım oldu. İşim icabı çok değişik makinalarla haşır neşir oluyorum. Envanterimizde Sorento; Tucson; Terracan, Santa fe, Hi-lux; Prado gibi araçlardan tutunda 6x6 MB itfaiye araçları; Urallar, Kamazlar; Zil; Uaz vs.. gibi çok değişik araçlar var.

Şu anda kendime ait İstanbul'da bir 87 LR110 ve Tiflis'de 99 RR var. 110'la pek görüşemiyoruz maalesef. Eskiden çok sık kampa; trekking'e ve dalışa giderdim artık zamanım olmuyor pek :( Yine de hafta sonlarını mümkün olduğunca etrafı gezerek ve fotoğraf çekerek değerlendirmeye çalışıyorum. Türkiye'ye dönünce yeniden bir Unimog toparlayıp kamp aracı haline getirmek istiyorum.

Selamlar;

Arkadaşlar selam
Yaş 38, Evli, 3 çocuk
Ticari ve Zırhlı Araç Üretim (Üretim Birim Yöneticisi)
Memleket: Düzce
İkamet: Adapazarı
Off road : Sapanca
2001 Vitara JLX 5 Kapı 3" yükseltme + A/T lastik

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,456
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR