Tanışma Köşesi (Off-Road)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KML Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,291
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 579,597
Ynt: Tanışma Köşesi (Off-Road)

Paşa paşa konforlu arabalarla asfaltta gitmek varken , rahat batan çamura bulanan en azından bunun hayalini kurup "bende birgün..." diyen herkesi sevgiyle kucaklıyorum.
Ben ÇAĞLAR KÖKER , 73 doğumlu , karadenizli ve buna rağmen çuprayla levrek'i en az hamsi kadar seven deniz balık doğa toprak kar ağaç orman adrenalin gibi kelimeleriin tanımladığı bir adamım. Eviliyim ,5 yaşında bir kızım var.İstanbul - Maltepede ikamet ediyorum.işletme eğitimi alıp otomobil sevgisi ağır basanlardanım.Maltepede başta opel olmak üzere bir çok markaya mekanik kaporta boya sigorta gibi departamanlarla özel servis hizmeti veriyorum.
25 yıl önce artvinde ziraat bankası müdürlüğü yapan babamın yanında 7-8 yaşında bir çocukken bankanın cj 5 ile o zamanın tarım politakaları gereği kredi proje kontrol vs için köylere giderken tanıştım off road ile..Hatta malum o zamanlar oralarda bütün yollar "off" ...Sonra 2001 de bir cj 5 alıp aktif olarak off roada başladım.2003 te de "ulan bu dünyaya çile çekmek için mi geldim" deyip cj 5 i sattım yerine 97 model V6 Vitara aldım.Şİmdilerde (20 gündür) uzun araştırmalarım sonucu karar verip aldığım Discovery I - V8 3,9 u kullanıyorum

Etiketler

ben suphi murat. ankaradaki arkadasınızım
28 yasındayım kucuk bi akaryakıt istasyonumuz var
benimde kanıma çamur bulaşmaya başladı :D
iyiki sizi buldum umarım sitedeki sıcaklığı
bende sizlerle beraber yakalarım.
herkeze mutlu yıllar... :smiley:

herkese selam.... Ben Ertaş DEMİREZENLER 1974 istanbul doğumluyum. Off Road virüsünü kapalı bir seneden fazla oldu. Benim gibi 74 model bir CJ 5 sahibiyim. İstanbul Topkapı da Matbaa Makinaları ithal eden bir şirkette Makina Montörlüğü yapıyorum. Yani elim anahtar tutar : ) Eğer tutmazsa cj ile işler biraz zor... Gezenbilir ailesine Arkadaşım Fatih(elnino) sayesinde üye oldum. İyiki olmuşum. Böyle birbirinden değerli arkadaşlarla bir arada olmanın haklı gururunu yaşamaktayım. HEPİNİZ İYİ Kİ VARSINIZ. HERKESE İYİ SENELER....

Jeep ;
Göktuğ Güzelbey 1974 Gaziantep İnşaat Mühendisi Evli, 1 çocuk..
1980 Cj-5 (diff lock,vinç ve offroad lastik) ve 1977 cj-5 im var. Konvoyumu kendim kurdum. 7 yıldan beri jeep sahibiyim.
İşim dolayısıyla devamlı olarak anadolunun değişik yerlerindeyim. Gezenbilir anadolu şubesi olmak azmindeyim.

merhabalar,

Altuğ Çilingir. Aslen Trabzonlu olup 1976 İstanbul doğumluyum. İ.Ü. Diş hekimliği Fakültesinde Öğretim üyesi olarak çalışmaktayım. Yaklaşık 6 sene önce bir cj-5 (33 maxxis mudder, önlerde hub, 3 inch bodylift) sahibi oldum. Yakın gelecekte Disco II veya Xj ye geçme planlarım var. ama arabama her bakışımda benim kalbimi çalmayı hep başarıyor. :smiley:

seLamLAr ;
yusuf efe yılmazer... 1988 kocaeli maşukiye doğumluyum.. öğrenciyim ama çalışıyorumda kendi iş yerimizde.. off road konusunda meraklıyım ve hevesliyim ama çok aktif durumda değilim..
ama 1988 model LR defender 110 aracım ile aranızdayım..

SELAMLAR...Azmi Timur Gençali.1974 Sinop-Ayancık doğumluyum.Evliyim ve 4 ,5 yaşında kızım var.Dede mesleği kuyumculuk işiyle meşgulüm.içinde gezi ve macera olan herşeye merakımvar.deniz ve kara avcılığına ilgim büyük.1 adet 10 mt. ve 1 adet 7 mt. fiber ve çapara için kullandığım 6 metre ahşap kayığım var.yazın gelen olursa bu taraflara denizden ve nimetlerinden yararlanabilirsiniz. 4x4 araçalrla tanışmam 1990 senesine dayanıyor.Hava radar komutanlığından 2 adet ünimog almıştık.ikisinden 1 adet yaptık .diğerini yedek parça olarak kullandık.daha sonra dan 1977 model cj-5 aldım.araç ziraat bankasından çıkmaydı ve orj.40000 km.de idi. şimdilerde 1992 model suzuki aracımla dolaşıyorum yol olmayan yerlerde .aracımda arazi tamponları,vinç ,lastik vb...gibi özellikler barındırmakta.sitemizi yeni keşfettim. bu taraflara yolu düşen olursa gezilecek ve aşılacak çok güzel yerler var bilgilerinize.aranızda olmaktan çok mutluyum.tüm gezenbilir ailesine mutlu huzr ve sağlık dolu 2008 yılı dilerim.teşekkürler

merhaba

musa ARIKAN 1971 istanbul dogumluyum üsküdarda oturuyorum inşaat iskele ve kalıp parçalarının imalatını yapıyorum 96 model zj sahibiyim evliyim iki çocugum var
aranızda olmaktan çok keyf alıyorum saygılar

merhaba ben nejat sunal 1968 ankara doğumluyum evliyim ankarada yaşıyorum haber kameramanlığı yapıyorum işten fırsat buldukça dağ bayır geziyorum.

Merhaba ben Gökhan Karaböcüoğlu, 1974 İstanbul doğumluyum, evliyim. YTÜ Matematik bölümü mezunuyum (7 senede). Suadiye'de oturuyorum. İşyerim Kadıköy'de. Fotokopi makinaları için yedek parça ithal ediyorum ayrıca vitrifiye, armatür, küvet ve kabin gibi inşaat malzemeleri satıyorum. Kayak, dalış, dağcılık ve offroad seviyorum.
Henüz sizlerle yüz yüze tanışmak kısmet olmadı maalesef, ama sabırsızlıkla bekliyorum.
Oldukça standart 91 Cherokee Ltd. 4.0 (çok güzel kırmızı) kullanıyorum ama yakında sinemalarda.....(ocak sonu inşallah)
ARB tampon, 4,5 inch lift kit, warn vinç, 33x12,5x15 lastik (eğer olursa),bushwacker dodikler, muhtelif aydınlatma, direk hava filtresi...vs.

herkese merhabalar,
İstanbul/G.o.paşadan
ercüment erdun
İst 1957 doğumluyum,
anne,baba burgaristan göçmeni ;
emekliyim, mesleğim s.muhasebecilik hala devam etmekteyim ,ofisim g.o.paşa karlıtepe semtindedir,(yarı ofis yarı motosiklet atölyesi gibi) ;D
hobilerim : yazın eşimle cruiser motosikletimle seyahat,çadırlı kamp-kışın krosumla (aslında oğlumun,İst dışında yüksel tahsil yaptığından bana kaldı şimdilik) off road, hobi olarak kask ve cruiser motolara aierbrush yapmak(yeni merak uyandı) :eek:
2006/11, ayda fear factor yarışması için arjantine gittim, buenos aires'de (1, yarışta elendim) 8)

sevgi ve saygılarımla
e_erdun

Merhabalar dostlar,
ben Günay Erhan Patlar.
1956 Adapazarı doğumluyum,22 yıldır İzmit'te yaşıyorum.Emekli Makina mühendisiyim.Organizasyon geliştirme danışmanlığı yapmaktayım.Biri evli 2 oğlum var.Kartepe eteklerindeki 2 dönüm bahçeme giden kötü köy yolunda kullanılmak üzere aldığım LR defender 110 ile girdim bu dünyaya sonra sizlerle tanıştım ve çok mutlu oldum.
Sayenizde off road'u öğreniyorum.
Sevgiler...

Herkese merhabalar
İsmim Mustafa ARICAN. 1985 Edirne Keşan doğumluyum. Tekirdağda oturuyorum. Polis memuruyum. Off - road'a eken yaşta oturduğumuz yere 10 km uzaklıkta olan çiftliğimize gidip gelirken başladım.(Yaz - kış hergün gimek zorundaydım.) 0 km olarak 1996 yılında aldığımız Toyota Hilux marka aracımızla inanılmaz keyifli anlar yaşadım. (Aracım standarttı bu arada).Geçen yıl istemedende olsa çeşitli nedenlerden ötürü aracımı satmak zorunda kaldım.Toyota sempatizanıyım. En kısa zamanda bir 4x4 sahibi olacağım inşallah.Aranızda olmaktan çok mutluyum ve sizlerden öğreneceğim daha çok şeyler var. herkese sonsuz teşekkürler
Saygılar

Selamlar;
1986 Yalova doğumluyum. Mimarlık son sınıf öğrencisiyim, 4 yıldır istanbul/fulya'da yaşıyorum. 1979 Jeep CJ7 sahibiyim, ruhsatta CJ7 yazar ama aslen CJ6'dan kısaltma ;D resimlerini aşağıya ekliyorum.. ayrıca ailede bir de 1989 chevy silverado 4x4 var. 4 arkadaşız 4ümüzde de cj var, hatta daha sonra jeepclubturkey sitesini kurduk ama site şu an aktif değil malesef. Forumdan Orkun abiyi ve CJ7V8'i yani Samiyi tanıyorum ;) Bu arada araçların ikisinide satıp XJ'e terfi etmek istiyorum. Aranıza hoşgeldim 8)
işte resimlerrrr;

selam arkadaşlar
adım volkan alper....
28 yaşındayım....
sivil pilotum....orman yangını söndürme pilotuyum.....
hayatımı alısverıs merkezlerınde sehırlerın kalabalıgın da ve ucarak gecırmekteyım....kışın ankaraya tıkılıp...yazın ormanların üzerinde ucarak deliler gibi yangınlara dalıyorum.. yayla ve benzeri arazi koşullarınan uyuz olarak büyüyen bi şehir bebesi olmama ragmen son yıllarda işim yuzunden orman manyagı ve aşıgı oldum...

sitenizi dun gece cıldıra cıldıra discovery I hakkında bilgi ararken tesadüfen buldum şahsen bu offroad olayına yıllarca akıl erdırememıstım ........( cok sıkı bı american muscle car fanıyım )....anlamsız gelıyordu taki deli bi 6.2 diesel motorlu bir cj 8 kullanana kadar....şimdi tuhaf bir işlem yapıp 2006 diesel 206 mı satıp bir discovery I almak istiyorum...........
arkadasların bilgili ilgili ve saygılı tavırları bu forumm da daha uzun sureler muhabet edebılecegmı dusundurdu....kuruculara tessekur ederım...

Selamlar,
Hüseyin Karakuş , 1984 doğumluyum, çevre mühendisiyim , adanada yaşıyorum, bu hastalıkta ilk yılım. arazi aracı ararken bulduğum sitenin müdavimi oldum. çok kıymetli abiler ve arkadaşlar olduğunu sohbetlerin çok sıcak olduğunu gördüm umarım en yakın zamanda bir çoğunuzla tanışırım. yeni edindiğim RR classic ile elimden geldiğince yanınızdaym

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,442
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR