Tek Başina :( Karavan Ile Kamp Hayatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nuraypcl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 303
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,231
Indir
:smilingimp:

“A coward dies a thousand times before his death, but the valiant taste of death but once. It seems to me most strange that men should fear, seeing that death, a necessary end, will come when it will come.” ALINTI..William Shakespeare, Julius Caesar

Şimdi önce nasıl bir şey yaşamayı düşündüğünüzü anlayalım:
Gezilerinizin ana amacı ne olacak? tabiatın içinde olmanın mutluluğunu tatmak mantığı ile,orman kenarı,yeşil bir vadi,akan bir nehir,bakir bir deniz kıyısının tadını çıkarmak mı? Yoksa Gittiğin yerdeki müzeleri,lokantaları,büyük binaları gezip bulunduğun şehrin insanları ile beraber hayatın akışını onlarla beraber yaşayıp, havasını solumak mı?
Nasıl seyahat edeceksin? otostop türü bedava mı? otobüs tren gibi makul bilet ücretli araçlar mı?kendi aracınızla mı?
Nerede gecelemeyi düşünüyorsunuz? Otel mi? pansiyon yurt mu? sitesine kaydolup daha evvelden ayarladığın gönüllülerin evinde ücretsiz mi? Çadırda mı? sadece uyku tulumunda mı? kendi aracınızda mı?
Nerede yemek yiyeceksiniz? lokantada mı? kendiniz mi yapacaksınız?Yemek seçermisiniz?Midenizle ilgili sağlık sorunlarınız var mı?
Saçınızınla ilgili sık sık yıkamak gibi takıntınız var mı?
Dışarı çıkma ihtiyacınızı gidermek adına olmazsa olmaz kurallarınız var mı?
Aşırı titizmisiniz? Burada belirtiğiniz korkunuzdan başka takıntınız var mı?
Yabancı dil biliyormusunuz?
Bu soruları sorup aşırıya gittiğimi düşüyorsanız cevap yazmıyabilirsiniz,bende o zaman sizden özür dilerim.Amacım maksada uygun yardım önerisinde bulunabilmek sadece.

Gezilerinizin ana amacı ne olacak? tabiatın içinde olmanın mutluluğunu tatmak mantığı ile,orman kenarı,yeşil bir vadi,akan bir nehir,bakir bir deniz kıyısının tadını çıkarmak mı? Yoksa Gittiğin yerdeki müzeleri,lokantaları,büyük binaları gezip bulunduğun şehrin insanları ile beraber hayatın akışını onlarla beraber yaşayıp, havasını solumak mı?
Nasıl seyahat edeceksin? otostop türü bedava mı? otobüs tren gibi makul bilet ücretli araçlar mı?kendi aracınızla mı?
Nerede gecelemeyi düşünüyorsunuz? Otel mi? pansiyon yurt mu? sitesine kaydolup daha evvelden ayarladığın gönüllülerin evinde ücretsiz mi? Çadırda mı? sadece uyku tulumunda mı? kendi aracınızda mı?
Nerede yemek yiyeceksiniz? lokantada mı? kendiniz mi yapacaksınız?Yemek seçermisiniz?Midenizle ilgili sağlık sorunlarınız var mı?
Bu soruları sorup aşırıya gittiğimi düşüyorsanız cevap yazmıyabilirsiniz,bende o zaman sizden özür dilerim.Amacım maksada uygun yardım önerisinde bulunabilmek sadece.
Herkese meeerhabalar. Bir konuda hem fikrinize hemde manevi desteğinize ihtiyacım var. Bu korkum ve tedirginliğim Yüzünden defalarca keşke erkek doğsaydım diye isyan ettim. Ama isyanımın hiç bir şeye faydası yok elbet. 28 yaşındayım. EN büyük hayalim karavanımla önce türkiye sonra avrupa turu yapmak ve bunu 1-2 sene değilde 8_10 yıla yayacak kadar UZUN Sürede tamamlamak.. Az biraz gelirimle kapitalist sistemden kopup mümkünse şehir hayatında kanserden ölmektense doğada her Ne şekilde olursa olsun doğada ölmek istiyorum. Doğaya aşık yeşil ve mavisiz Nefes alamayacağıNı düşünen biriyim. Gelelim Korkuma . Kız başıma tehlikelerden kendimi Ne kadar koruyabilirim. ? Tehlikeden kastım kötü insanlar. Çünkü Doğada başıma gelebilecekler değil insanlar korkutuyor beni. En kötü ihtimalle bir ayı saldırısı yada herhangi biz hayvandan gelebilecek zarar yada ot yada benzeri birşeyden Zehirlenme VS her ne olursa olsun INANIN bunlar beni korkutmuyor. Sadece kötü insanlardan gelebilecek "herşeyden" KORKUYORUM. Sizce? Bu korkum yüzünden hayalimden vazgeçmeli miyim?

Bakın konuyu taa başında itibaren sizden evvel okuyup sizden evvelde cevaplamıştım.Elbette altını çizdiğin cümleyide okuyup anlamını da kavradım.Konuyu açan arkadaşımız açıkça yazdığı gibi gezmek konusunda hiç tecrübesi olmadığı gibi; üstelik birde gezmek ile ilgili özel korkusu olduğunu belirtip ne yapabilirim nasıl yapabilirim diye fikir istedi .Bizde değişik şeyler önerdik,önerdiklerimiz üstüne haklı olarak tekrar soru sordu.Kendimize, kendi şartlarımıza,kendi beğenilerimiz v.b. gibi durumlara göre aynı konu hakkında farklı önerilerde bulunup taa baştan aklını karıştırmamak için kendine göre olan yada duruma göre değiştirebileceği şıkları belirtip neler yapmak istediğini anlarsak daha doğru cevaplar yazarız diye düşünüp soruları sormuştum.Acaba yanlışlık mı yapıyorum,yada size göre haddimi mi aşıyorum? lütfen açıklarmısınız......

Bakın konuyu taa başında itibaren sizden evvel okuyup sizden evvelde cevaplamıştım.Elbette altını çizdiğin cümleyide okuyup anlamını da kavradım.Konuyu açan arkadaşımız açıkça yazdığı gibi gezmek konusunda hiç tecrübesi olmadığı gibi; üstelik birde gezmek ile ilgili özel korkusu olduğunu belirtip ne yapabilirim nasıl yapabilirim diye fikir istedi .Bizde değişik şeyler önerdik,önerdiklerimiz üstüne haklı olarak tekrar soru sordu.Kendimize, kendi şartlarımıza,kendi beğenilerimiz v.b. gibi durumlara göre aynı konu hakkında farklı önerilerde bulunup taa baştan aklını karıştırmamak için kendine göre olan yada duruma göre değiştirebileceği şıkları belirtip neler yapmak istediğini anlarsak daha doğru cevaplar yazarız diye düşünüp soruları sormuştum.Acaba yanlışlık mı yapıyorum,yada size göre haddimi mi aşıyorum? lütfen açıklarmısınız.. sizin uyarımı (altını çizdiğim) cümle ile alakalı polemik başlatmak isteyeceğinizi tahmin etmiştim ama madem sordunuz cevaplayım, haddinizi aştınız mı aşmadınız mı ? bu sorunun cevabı soruyu soran hanımefendi de, ben sadece sorularınızın maksatını aşan gereksiz sorular olduğunu vurgulamak istedim.. hanım efendinin karavanla seyahat etmesi ve korkularını nasıl yeneceği konusunda yardımcı olmak istediğinizin farkındayım ..bir soru da benden size ??? korkularla saç yıkamanın bağlantısı nedir?

sizin uyarımı (altını çizdiğim) cümle ile alakalı polemik başlatmak isteyeceğinizi tahmin etmiştim ama madem sordunuz cevaplayım, haddinizi aştınız mı aşmadınız mı ? bu sorunun cevabı soruyu soran hanımefendi de, ben sadece sorularınızın maksatını aşan gereksiz sorular olduğunu vurgulamak istedim.. hanım efendinin karavanla seyahat etmesi ve korkularını nasıl yeneceği konusunda yardımcı olmak istediğinizin farkındayım ..bir soru da benden size ??? korkularla saç yıkamanın bağlantısı nedir?

Merhaba, bu konuda bir kaç cumle de ben soylemek isterim... oncelikle cesur insanlar korkmayanlar değil, korkularina rağmen yolundan dönmeyen insanlardır.. ikincisi bence yollarda kötülükten çok daha fazla iyilikle karşılaşacaksin... yola çık
Yola çık
Yol açık...
Üçüncüsü ise yola çıktığında, bilgiyi, sağduyuyu ve mantığı kullan... sezgilerini dinle...
Vazgeçip vazgeçirmeye bilgiyle ve araştırmayla kendin karar ver...
Son olarak: aslinda hep tekbasimizayiz...ve aslinda ciktigimiz hic bir yolda yalniz değiliz...

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haddimi aştığımı hem kendi adına hemde bayanın adına cevap verebildiğinize göre bana susmak düşer.
Saçla ilgili sorumu "korku,korkuya sebeb olan ortamlar" gibi başlıktan yola çıkarak biraz muhakeme yürütürseniz belki bulursunuz.

Herkese meeerhabalar. Bir konuda hem fikrinize hemde manevi desteğinize ihtiyacım var. Bu korkum ve tedirginliğim Yüzünden defalarca keşke erkek doğsaydım diye isyan ettim. Ama isyanımın hiç bir şeye faydası yok elbet. 28 yaşındayım. EN büyük hayalim karavanımla önce türkiye sonra avrupa turu yapmak ve bunu 1-2 sene değilde 8_10 yıla yayacak kadar UZUN Sürede tamamlamak.. Az biraz gelirimle kapitalist sistemden kopup mümkünse şehir hayatında kanserden ölmektense doğada her Ne şekilde olursa olsun doğada ölmek istiyorum. Doğaya aşık yeşil ve mavisiz Nefes alamayacağıNı düşünen biriyim. Gelelim Korkuma . Kız başıma tehlikelerden kendimi Ne kadar koruyabilirim. ? Tehlikeden kastım kötü insanlar. Çünkü Doğada başıma gelebilecekler değil insanlar korkutuyor beni. En kötü ihtimalle bir ayı saldırısı yada herhangi biz hayvandan gelebilecek zarar yada ot yada benzeri birşeyden Zehirlenme VS her ne olursa olsun INANIN bunlar beni korkutmuyor. Sadece kötü insanlardan gelebilecek "herşeyden" KORKUYORUM. Sizce? Bu korkum yüzünden hayalimden vazgeçmeli miyim?

Asla vazgecme. Insanlardan korkman cok normal, ben de kiz arkadasimla kampa gittigimde tedirgin oluyorum, ama anladim ki korkarak sadece hayalimizden uzaklasiyoruz. Benim buldugum cozum tedbirli olmak. Mumkunse kampinglerde konaklamak (ki ben bunu pek tercih etmiyorum, dogaya kacma amacimiz sessizlik cunku) diger bir cozum sivil savunma amacli tedbirler almak. Atesli olmasa da, havali bir tabanca alip yastigin altina koymak.. öldürmez ama kivrandirir. Sesi de urkutucu. Kurt veya ayi gibi buyuk hayvanlar icin de sesi hayvani kacirmaya yeterli olur. Daha da otesi yabanci bir belgeselde gordugum, pille calisan, elektrikli ya da alarmli teller var, kamp bolgesinin etrafina gerilebiliyor.. ama bence biraz abarti olur :smiley:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Haddimi aştığımı hem kendi adına hemde bayanın adına cevap verebildiğinize göre bana susmak düşer.
Saçla ilgili sorumu "korku,korkuya sebeb olan ortamlar" gibi başlıktan yola çıkarak biraz muhakeme yürütürseniz belki bulursunuz.
LİNK atabilir misiniz? gerçekten saç yıkamak korkulardan mı arındırıyor? ben hanımefendinin adına beyan vermedim,, ben bir hanımefendiye, saçını yıkadın mı ? kaç günde yıkarsın ? gibi sorular sorduğumu hatırlamam sadece saçların çok güzel kokuyor derim ...bence uzatmayalım ,,benden saygılar sevgiler size

Bence öncesinde hazırlık olarak Aikido kursuna gidin kendinizi korumayı ögrenmiş olursunuz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kotu insanlar sehirlerde daha cok olmasina ragmen heryerde karsimiza cikabiliyor. Ozendirici olmamak,ilgi cekmemek ilk kural bence. Gece kalis yerlerini de basta kamplarda kalarak alisabilirsiniz. Herkesin belli kurallari var. Ornegin yol kenarlari, benzinlikler tehkikeli gibi.
Yol kenarı ve benzin istasyonlarının tehlikeli olduğunu duymuştum şimdi netleştim çok teşekkür ederim. Bir diğer kuralı da anladım ve doğru ve yerinde tekrar teşekkür ederim.

Detaylı sorularınız için çok teşekkür ederim :smiley: Burdan bana Ne kadar itina ile yardımcı olmaya çalıştığınızı çıkarıyorum ve Minnettarım
ilk önce Ne şekilde konaklayacağımı ve planımı paylaşayım. Çekme karavan ve aracım. Çadırmda olacak ama belirli yerlerde kullanmak istiyorum Çokca çoğunluk karavanımda olacak. Uzunca süre planladığım için karavanı mümkün mertebe eve çevireceğim. Amacım tamamen doğada yaşamak ama buna artı olarak farklı kültür ve insanlar tanımak mümkünse hergün yeni birşeyler öğrenmek. Güzel insanlar tanımak ve güzel anılar biriktirmek. Yemeğimi kendim yapmayı düşünüyorum . hiç bir sağlık problemim yok şükür. Zaten karavanım tüm ihtiyaçlarımı karşılar diye düşünüyorum. Takıntılı bir insan değilim. olmazsa olmazlarım yok. Son olarak yabancı dil ingilizce biliyorum. Umarım Net cevaplayabilmişimdir .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,097
Kaydolan Son Üyemiz
nakturk25

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR