Tek Başina :( Karavan Ile Kamp Hayatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nuraypcl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 303
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,223
Merhaba, bu konuda bir kaç cumle de ben soylemek isterim... oncelikle cesur insanlar korkmayanlar değil, korkularina rağmen yolundan dönmeyen insanlardır.. ikincisi bence yollarda kötülükten çok daha fazla iyilikle karşılaşacaksin... yola çık
Yola çık
Yol açık...
Üçüncüsü ise yola çıktığında, bilgiyi, sağduyuyu ve mantığı kullan... sezgilerini dinle...
Vazgeçip vazgeçirmeye bilgiyle ve araştırmayla kendin karar ver...
Son olarak: aslinda hep tekbasimizayiz...ve aslinda ciktigimiz hic bir yolda yalniz değiliz...

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hemcinsimden bunlari duymak nasil mutluluk verdi anlatamam. Dedigin gibi evet kotulukten kat ve kat fazla iyi ve guzel seylerle karsilasacagimdan emin olmasan zaten boyle bi karar almam. ama bazi noktalarda iste korku agir basiyo. vazgecmeyi hic dusunmuyorum ama adim atmak kolay olmuyo. tek basina olmanin ve tecrubesizligin karsima neler cikarabilecegini bilemiyorum.

Haddimi aştığımı hem kendi adına hemde bayanın adına cevap verebildiğinize göre bana susmak düşer.
Saçla ilgili sorumu "korku,korkuya sebeb olan ortamlar" gibi başlıktan yola çıkarak biraz muhakeme yürütürseniz belki bulursunuz.
haddinizi astiginizi kesinlikle dusunmedim. aksine bir onceki yanitimda da soyledigim gibi bana itina ile yardimci olmak istediginizi anladim ve minnettar oldugumu belirttim. yanlis anlasilmalar olmasin lutfen.

Asla vazgecme. Insanlardan korkman cok normal, ben de kiz arkadasimla kampa gittigimde tedirgin oluyorum, ama anladim ki korkarak sadece hayalimizden uzaklasiyoruz. Benim buldugum cozum tedbirli olmak. Mumkunse kampinglerde konaklamak (ki ben bunu pek tercih etmiyorum, dogaya kacma amacimiz sessizlik cunku) diger bir cozum sivil savunma amacli tedbirler almak. Atesli olmasa da, havali bir tabanca alip yastigin altina koymak.. öldürmez ama kivrandirir. Sesi de urkutucu. Kurt veya ayi gibi buyuk hayvanlar icin de sesi hayvani kacirmaya yeterli olur. Daha da otesi yabanci bir belgeselde gordugum, pille calisan, elektrikli ya da alarmli teller var, kamp bolgesinin etrafina gerilebiliyor.. ama bence biraz abarti olur :smiley:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Evet kamping tamam guvenli olabilir ama dedigin gibi benim hayal ettigim sessizlik ve yalnizlik alarmli teller iyi fikir :smiley: yalniz olacagim icin abartili olmaz sanirim ve aklima elektirik veren silah geldi çok iyi fikir silah degil ama elde tutulan bisey iste. cok tesekkurler :smiley:

Bu konuda rekor alman bi ailede g wagon ile 20 kusur sene dünyayı turlamışlar hatta kadın ölmüş adam tek gelmiş almanyaya tek bir araç g wagon ama mercedes

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzun süre gezecekseniz 4x4 olmalı aracınız standart bir 4x2 karavanla o iş olmaz zaten karavanda benim şahsi görüşüme göre 4x2 olmaz

Uzun süre gezecekseniz 4x4 olmalı aracınız standart bir 4x2 karavanla o iş olmaz zaten karavanda benim şahsi görüşüme göre 4x2 olmaz

5.25 lik çekme karavan a 4x4 araç düşünüyorum elbette. Peki bir soru sorsam .… Türkiye'de karavan Üreten firmalar sayılı. Bildiğim kadarıyla Saly güvenilir kaliteli. Bu konuda fikirlerinizi paylaşır mısınız ?

5.25 lik çekme karavan a 4x4 araç düşünüyorum elbette. Peki bir soru sorsam .… Türkiye'de karavan Üreten firmalar sayılı. Bildiğim kadarıyla Saly güvenilir kaliteli. Bu konuda fikirlerinizi paylaşır mısınız ?
Çekme karavan işini birkez unutun why at first double cost araciniz 4x4 karavan olmalı hem cekici araca para hem karavana para, haaaa tikanilan noktaya gelelim Turkiye de boyle bir arac var mi ? Hem gezeyim hem yatayim var ama millet bilmez ben de sizin dusunduklerinizi dusunuyorum ver her iki platformu da satin aldim bakiyorum unimog (sizin cok uzun gezi ihtiyaciniza dizel masrafi konusunda yardimci olmaz) ama , CAMPERVAN sizin aradiginiz hem 4x4 olur hem az yakar... C6ba9514c74e37ee5cc5e76602bdec6f E45c152736d12f1ea982880db07467c0 C7210cea4ef8669b3963b8e64230ca0f 6ffd39cf0d4d7619e6782500be5c2d55 Ef1eda1b742f33db7b45e5ba84dd5118 325557b17d3c4e65f7bb7a015f588ece

Hiç kamyonet yada panelvan kullandınmı?
hiç lastik değiştirdinmi?
hiç sanayiye arabanı tamire götürdün mü
hiç aküsü bitmiş araca takviye yaptınmı yada vurdurdunmu
hic yanlız basına otobüs trenle uzun gezilere cıktınmı?
hiç kamp atesi yaktınmı?
hic cadır kurdunmu?
hic ıssız bir yerde gece tek basina kaldınmı?
hic camura yada kara saplandınmı
hic arazide tek basina iken kopek havladı yada hırladımı?

yazım tarzından bunların hiçbirini yapmadığını hissediyorum . hatta ...

kadın başınıza gerçekten zor. bu memlekette insanın başına herşey gelebilir. iyi niyetinizin kurbanı olabilirsiniz. yapmayın demiyorum. ama dikkatli olun diyorum.

kamp alanlarında ailelerin olduğu yerleşim yerlerinde konaklandığı sürece minumum risk ile gayet güzel gezilir,,,ama dağ bölgeleri ıssız yerler risk oranının arttığı yerler...ıssız bir yerde karavan içinde konaklamak elbet te otel odasında uyumaya benzemez...izmirde ıssız bir bölgede dağ evim var ve av tüfeğim her zaman doludur...

Hiç kamyonet yada panelvan kullandınmı?
hiç lastik değiştirdinmi?
hiç sanayiye arabanı tamire götürdün mü
hiç aküsü bitmiş araca takviye yaptınmı yada vurdurdunmu
hic yanlız basına otobüs trenle uzun gezilere cıktınmı?
hiç kamp atesi yaktınmı?
hic cadır kurdunmu?
hic ıssız bir yerde gece tek basina kaldınmı?
hic camura yada kara saplandınmı
hic arazide tek basina iken kopek havladı yada hırladımı?

yazım tarzından bunların hiçbirini yapmadığını hissediyorum . hatta ...
panelvan araba kullandim. lastik evet babamla birlikte degistirmistik. sanayiye hayir goturmedim. akusu bitmis arabaya takviye hayir yapmadim ama vurdurma isleminde payim olmustu bir keresinde. evet uzun yolculuk yaptim tek basima. kamp atesi yaktim. cadir kurmadim hic. issiz bi yerde tek basima kalmadim hic. camur yada kara saplanmadim ama kuma saplanmisligim oldu. kopek degil de çakalla ve domuzla bi maceram olmustu köyde. :/

Bir arkadaşımız mesajının sonunu ''Hatta'' diyerek bitirmiş ben o eksik kalan kısmını tamamlar isem sizin bir bayan olmadığınız kanaatindeyim açık sözlü olmak gerekir ise arkadaşların hislerine tercüman olmak adına saygılarım ile

Karavanla gezmekten hoslanan bir sevgili bulup bu hayalleri 2 kişi yapsanız olmaz mı? Hem daha güvenli olur,hem sıkılmazsın,

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR