Tente İthalatcısı ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan reha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,709
Ynt: Tente İthalatcısı ?..

Sayın Reha; Bahsettiğiniz narin mafsal kollu ayaklı omnistor ile piyasada marketlerin kullandığı kaba mafsal kollu tentelerin Tam orta yerinde mafsal kollar ve sargı bölümü olabildiğince küçük, bauhouse'da ÇİN modeli tente var, yere sabitleme ayakları yok ama dert etmeyin karaköyden içiçe geçen iki parça alüminyum ve bir menteşe ile çözebilirsiniz, toplama makarasının kutusuna yok ama köşeli çatı şaçak yağmur kanalı ilede bunu çözebilirsiniz, çünkü bahsettiğim ürünün 3 mt eninde olanın fiyatı 299 TL..Modelin 4 mt'side var...Bakmaya gitmaden önce marketinizinkine son birdefa daha bakıp aklınızda tutun sonra bauhouse gidin farkı göreceksiniz.. Bu fiyata alınabilecek en narin mafsallı tente....

Etiketler

Selamlar
Bilgiler ve oneriler icin cok tesekkur ederim, bugun bir bakmaya calisacagim.
Ancak isin en aci tarafi, F35 modeli ingilterede sadece 500TL
Karsiligi satiliyor.
Iyi gunler dilerim, reha

İngilterede 500 TL olan bir ürün yol masrafları gümrüğü ve satıcı karı ile TC'de yinede 1000 TL'den aşağı satılamaz..Online alıp gümrük riskine girseniz yine aynı kapıya çıkar...Online almaya kalkıştığım ürünlerden gümrükde çok takılan oldu, dimyata pirince giderken evdeki bulgurdanda olduk.....

Selamlar
zaten bu byuklukte birseyi kargo ile getirtmek manasız.. Ama yolcu yanı olacak kadar da hafif (9kg)..Benim kafamdaki, uçaşa atlayıp getirmek.. O da 1000TL ye çıkar ama beleş ingiltere gezisi ile.

Bir de şu konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Ingiltere gibi pahalı bir yer de 500TL ye satiabilen bir "yüksek teknoloji gerektirmeyen" bir malzemenin ülkemizde de bu civarda imal edilebilmesi gerekir gibi geliyor bana..

iyi günler dilerim, reha

Yanılıyorsam beni düzeltin, türkiyedeki karavan sayısı 12.000 civarı, ingilterdeki karavan sayısı ise 1.150.000 civarı, Fiyatlar üreticinin muhatap olduğu tüketici adedine göre arz talep doğrultusunda gerçekleşiyor...

Bazen kafam bozuluyor ;D acaba kolları sıvayıp dostları kurtarmak adına bir delilik yapıp girsemmi bu işlere ??? ne bu kardeşim aslında baktığınızda öyle aman aman bir teknoloji değil bunlar biz bu kadar acizmiyiz yapılamazmı bizim ülkemizde,gerçi yapılır yapılmasınada asıl problem pazar.
Kafa patlatmak lazım belki birşeyler yapılabilir hadi gayret ;)

atiladi' Alıntı:
Yanılıyorsam beni düzeltin, türkiyedeki karavan sayısı 12.000 civarı, ingilterdeki karavan sayısı ise 1.150.000 civarı, Fiyatlar üreticinin muhatap olduğu tüketici adedine göre arz talep doğrultusunda gerçekleşiyor...

Önce karavancılığı yayıp pazarı artırmak lazım sonra arz talep doğrultusunda üretime başlarız,burada kaç kişiyiz herkes kendine yakın bir konuda araştırma yapıp yapabileceği ürünü seçip üretimini yaparsa ihtiyacımız olan tüm ürünlerin Türkiyede üerilme hamlesini başlatmış oluruz dün (Enezege) Günay abi ziyarete geldi gelirkende REİMO nun kataloğunu getirdi tam 600 sayfa içinde neler neler var akla zarar fakat dikkatimi çeken ürünlerin markaları farklı farklı demekki tek başına bir firma üretmiyor herkes bir konuda ihtisaslaşıyor Mesela Sayı yasiko'ya Karavan model kısmını ihale ederiz Levent abiye işin ahşap donanınımını,Sayın Atiladi'ye ürün araştırması ne nereye gerekli Reha bey işin elektroniği yazılım ile ile ilgili gibi gibi heyecanlandım birden Hadi Türkiye kalk ayağa,merhum Turgut Özal'ın Şahlan Türkiye projesine benzedi sanki ;D

İstedikten sonra olmayacak birşey yoktur mesela ben bu sevdaya tutulduğumda karavanın sadece adını biliyordum kendime ben bile inanamıyrum şimdi.
Bu forumu ve siz değerli dostları gerçekten seviyorum iyiki varsınız.

yaybek' Alıntı:
Bazen kafam bozuluyor ;D acaba kolları sıvayıp dostları kurtarmak adına bir delilik yapıp girsemmi bu işlere ??? ne bu kardeşim aslında baktığınızda öyle aman aman bir teknoloji değil bunlar biz bu kadar acizmiyiz yapılamazmı bizim ülkemizde,gerçi yapılır yapılmasınada asıl problem pazar.
Kafa patlatmak lazım belki birşeyler yapılabilir hadi gayret ;)

yaybek' Alıntı:
Önce karavancılığı yayıp pazarı artırmak lazım sonra arz talep doğrultusunda üretime başlarız,burada kaç kişiyiz herkes kendine yakın bir konuda araştırma yapıp yapabileceği ürünü seçip üretimini yaparsa ihtiyacımız olan tüm ürünlerin Türkiyede üerilme hamlesini başlatmış oluruz dün (Enezege) Günay abi ziyarete geldi gelirkende REİMO nun kataloğunu getirdi tam 600 sayfa içinde neler neler var akla zarar fakat dikkatimi çeken ürünlerin markaları farklı farklı demekki tek başına bir firma üretmiyor herkes bir konuda ihtisaslaşıyor Mesela Sayı yasiko'ya Karavan model kısmını ihale ederiz Levent abiye işin ahşap donanınımını,Sayın Atiladi'ye ürün araştırması ne nereye gerekli Reha bey işin elektroniği yazılım ile ile ilgili gibi gibi heyecanlandım birden Hadi Türkiye kalk ayağa,merhum Turgut Özal'ın Şahlan Türkiye projesine benzedi sanki ;D

yaybek' Alıntı:
İstedikten sonra olmayacak birşey yoktur mesela ben bu sevdaya tutulduğumda karavanın sadece adını biliyordum kendime ben bile inanamıyrum şimdi.
Bu forumu ve siz değerli dostları gerçekten seviyorum iyiki varsınız.

Bu azim ve gözükaralık sende olduktan sonra... Korktum ben senden Yusuf... :D

Cavid Sezen

Cavid abi teşekkürler ben sadece birşeyler yapmak gerektiğine inanıyorum ama nereden nasıl başlanılmalı işimizin adı ne hep beraber burada biraz beyin fırtınası yapabiliriz,olaki bir derde derman oluruz.

Reha merhaba,
Ne yazık ki karavan tente piyasası 2 firmanın elinde. Fiamma ve Omnistor. Fiamma F35'i herhalde defender için istiyorsun. 180*180 modeli bana gölge yapacağı alan açısından çok küçük geldi. Şu anda Citroen Jumper camper'ımda 325*300 Omnistor var ve güneşin açısına göre bazen gölge alan çok az olabiliyor. Diğer model de Defender da nasıl durur bilmem. (uzunluk açısından) Bir de F35 pro 180 de tenteyi yuvasından ( pimlerden kurtararak) elle açmak gibi bir durum var ki en az 2 kişi gerektirir, kazasız belasız açmak için. Rüzgarın kuvvetine göre eğer yere yeterince sabitlenmemişse çok hızlı bir şekilde ters dönme riski de var. ( bir arkadaşım yaşadı, gözümle gördüm .-)) Diğer modellerde tenteyi açmak için bir kol ( ya da 12v öotor) oluyor ve tek kişi rahatlıkla açabiliyor.
Velhasıl iyi düşünmelisin, belki uygun bir yuva kanalı ile güneşlik tente kumaşından da diktirip uygun ayaklarla kullanabilirsin. Takması biraz ahmetli (Fiamma ve Omnistor'a göre) ama maliyet açısından düşük olur. Estetik açıdan da hiç sorun olmuyor, benzer çözümü kullanan arkadaşlarım var. Yerli tenteler dükkan, ev şartlarında üretildiği için ne yazık ki karavanlara estetik açıdan uygun değil, takılmaz mı takılır ama .... ( karavana pencere olarak pimapen de takılıyor .-))
Oğuz

Selamlar,
"medeniyet" , "globalleşme", "siz uğraşmayın, bakın bizde yapılmışı var" gibi plavralarla, harika bir toplum haline geldik. "tüketen" ve de "üretmeyen".. Tabii ki, yatırımcı/sanayici açısından problemleri çok iyi anlıyoruz.. Ama öyle bir kıskaç içindeyiz ki... ya kaliteli ve "akılcı" birşeyler üretmeye kafa yormuyoruz ve de "ee, bak satılmıyor" deniyor yada daha önce olduğu gibi on yıllarca "kalitesiz mallar" biz gariban halka "yurdumun mallarını destek" savı ile "nefret" ettirildik.

Benim şahsi tercihim "yurdumun insanının emeği bulunan, üretimi olan" ve de "bir makul payda da günün şartlarına uygun her girişimi desteklemeyi bir vatandaşlık görevi olarak görüyorum.. Ama bir şartla.. "milliyetci duyguların sömürülmemesi şartı" ile. reha

teos' Alıntı:
Reha merhaba,
Ne yazık ki karavan tente piyasası 2 firmanın elinde. Fiamma ve Omnistor. Fiamma F35'i herhalde defender için istiyorsun. 180*180 modeli bana gölge yapacağı alan açısından çok küçük geldi. Şu anda Citroen Jumper camper'ımda 325*300 Omnistor var ve güneşin açısına göre bazen gölge alan çok az olabiliyor. Diğer model de Defender da nasıl durur bilmem. (uzunluk açısından) Bir de F35 pro 180 de tenteyi yuvasından ( pimlerden kurtararak) elle açmak gibi bir durum var ki en az 2 kişi gerektirir, kazasız belasız açmak için. Rüzgarın kuvvetine göre eğer yere yeterince sabitlenmemişse çok hızlı bir şekilde ters dönme riski de var. ( bir arkadaşım yaşadı, gözümle gördüm .-)) Diğer modellerde tenteyi açmak için bir kol ( ya da 12v öotor) oluyor ve tek kişi rahatlıkla açabiliyor.
Velhasıl iyi düşünmelisin, belki uygun bir yuva kanalı ile güneşlik tente kumaşından da diktirip uygun ayaklarla kullanabilirsin. Takması biraz ahmetli (Fiamma ve Omnistor'a göre) ama maliyet açısından düşük olur. Estetik açıdan da hiç sorun olmuyor, benzer çözümü kullanan arkadaşlarım var. Yerli tenteler dükkan, ev şartlarında üretildiği için ne yazık ki karavanlara estetik açıdan uygun değil, takılmaz mı takılır ama .... ( karavana pencere olarak pimapen de takılıyor .-))
Oğuz

Selam Oğuz,
bilgiler için çok teşekkürler.. Fiamma F45'i ingilterede bir arkadaşımın aracında ( Land Rover Discovery) takılı ve çok verimli kullandık. Açıkcası "keşke bir tane getirseydim" dedim.. Elektrikli model hiç düşünmüyorum , ama pro modelin "mafsalsız" oldugunu bilmiyordum (demek ki dersimi düzgün çalışmamışım) .. Çözüm açısından çok da müşkülpesent olmak istemesem de "mafsallı" olması ön şartım.. Zira, tentenin ayaklarının bezi taşıması için gerdirmek ile uğraşmak istemiyorum ve de kurmak için destek aramak istemiyorum. Maalesef, evler için yapılanların mekanizması seniin de belirttiğin gibi makul değil..

Bu arada, Omnistore'ı nerden almıştın? reha

atiladi' Alıntı:
Sayın Reha; Bahsettiğiniz narin mafsal kollu ayaklı omnistor ile piyasada marketlerin kullandığı kaba mafsal kollu tentelerin Tam orta yerinde mafsal kollar ve sargı bölümü olabildiğince küçük, bauhouse'da ÇİN modeli tente var, yere sabitleme ayakları yok ama dert etmeyin karaköyden içiçe geçen iki parça alüminyum ve bir menteşe ile çözebilirsiniz, toplama makarasının kutusuna yok ama köşeli çatı şaçak yağmur kanalı ilede bunu çözebilirsiniz, çünkü bahsettiğim ürünün 3 mt eninde olanın fiyatı 299 TL..Modelin 4 mt'side var...Bakmaya gitmaden önce marketinizinkine son birdefa daha bakıp aklınızda tutun sonra bauhouse gidin farkı göreceksiniz.. Bu fiyata alınabilecek en narin mafsallı tente....

Selamlar,
bugün soluğu Bauhouse'de aldım ve modellerin en küçüğü 3x2mt idi, ama benim aradığım 2.5(max)x2(çok da önemli değil) idi.. Mekanizmasi nispeten büyük benim aracım için (bir de muhafaza eklenecek boyuta) . yine de çok teşekkür ederim bilgi için. reha

Selam Reha,
Omnistor, 2.el aldığım araçta zaten takılı idi (PSA grubu araçlar için 325 üretiyorlar) , ama imaj karavan'dan alabilirsin.
Oğuz

Merhaba,

DOMETIC, Camper Van'lar için tavana montajlı tente ve motorlu/çekme karavanlar için ise duvara montajlı tenteler imal etmektedir. DOMETIC karavan ekipmanları konusunda Dünya'nın en önemli üreticileri arasında yer alırken, diğer taraftan da birçok Avrupa ve ABD menşeli karavan üreticisinin orijinal ekipmanlarını sunmaktadır.

DOMETIC'in Türkiye temsilcisi firmamız Eltesan mobil'dir. www.eltesanmobil.com

DOMETIC marka tenteler hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.my-caravanning.com/en/products/comfort/awnings/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Suleyman G.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,098
Kaydolan Son Üyemiz
mesut44dg

SON KONULAR

Geri