Ufak Tırtılım A Yeni Bir Nefes Samuraimi Yapıyorum :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan klorr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,859

klorr

Ramazan Çetin
Yer
istanbul
Web
www.savaşmakina.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB1AFE
Selam lar öncelikle adım ramazan ilk arabam olan samurai mi her erkek çocuğu nun oyuncağını söktüğü gibi söküm kendim toplamak istiyorum bu süreç çok yavaş olacak belki ama en azından yapmış olmanın gururunu taşımak güzel bir şey olacak 1987 model arabamı anlatmak istiyorum önce arabamda 4 vites 1.6 şahin motoru mevcut ben baskı balata değiştirdim şimdi 2 vites yok 1.3.4 kullanıyorum 1 aydır ??? ??? ??? ama artık 5 vites şanzıman takmak istiyorum bunun için önce motorla şanzıman ı konple sökmek zorundaydım hazır sökmüş kende elimden gelen bütün bakımları yapmak istedim.

Öncelikle arabamın radyatörünü sökmek le başladım.

Neyi nerden söktüğüm önemli tabi qaz2 bunun için makine elektrik panolarında kullandığım bir numaratör kullandım.

Sonra yavaş yavaş motoru sökmeye başladım öncelikle hortum kalorifer boruları benzin falan filan tamam onları söktüm.

Motor kulaklarını işaretledim sonra şanzımanın civatasını söktüm sora 3 civata tutuyordu zaten kendime bir vinç kurdum yavaş yavaş asıldım sora qaz2 qaz2 .
Vincim bu

Unutmadan motor kulaklarının işareti qaz2

Etiketler

Hoppp kafayı aldık

Koray abinin yardımıyla bu arada onunda ilk motor sökme deneyimi oldu qaz2

Sonra arabayı ittik altından qaz2 artık motor dışarda. Söktüm ne var ne yok tabi usta değiliz ama yaptıkça insan dahada yapası geliyor.

Aslanı yatırdım paletin üzerine sonra.

Ve bu tipsizde benim ??? ??? ??? ???

Başladım sökmeye

Sizi rocco ile tanıştırıyım

Ve temizlik kısmı başlıyo

Konprasöre bağladım tabancayı tel fırça ile bir güzel temizledim.
Bu günlük bu kadar yavaş bir süreç olacak ama beğenir seniz devam etmeyi düşünüyorum sizden de çok yardım istiyicem özellikle yedek parça konusunda

Tekrar merhaba bugün arabamda çalıştım ne yazık ki aracıma 5 ileri vites takma hayalim olmadı mecburen gene 4 ileri takmak zorunda kaldım asıl konuya gelelim şimdi bugün cam keçeleri,sıyırıcı,bilimum bir kaç parça siparişi verdim bakalım nasıl olacak.
Camlarımı otomatik yaptım bugün hani güzelde oldu en azından camlar artık geri düşmüyor piyasadaki hazır kitlerden aldım

Çok güzel bir şey aslında adamlar her şeyi düşünmüş

Önce cam koluna uygun tırnağı buldum 8 A idi heralde

Sonra onu üzerine takacağım ara parçayı buldum

Paketten çıkan seğman ile sabitledim sonra

En son paketten çıkan elektrik tesisatını çektim ama video çekemedim yarın çekebilirsem paylaşırım ama güzel çalıştı

Bir çok yerde sipiral boru kullandım her kabloyu ayrı ayrı yürüttüm

Bu soketin ne işe yaradığını bilen varmı acaba

Nihayet şanzumanımıda aldımm dün altıköşe takozunuda bağladım
dedim yapmışken tam yapalım 12x1.25 civata buldum orjinal civataların dan onlarıda değiştirdim sanırım bir çok civatayı değiştiricem

motoru topluyoruz artık motor kapağını ve karteli söktüm temizleme suyuna bıraktım yağını boyasını çıkardım bir güzel temizledim jontaları temizledim birde güzel boyadım topluyoruz şimdi

ve topladımmm

en sonunda cam buldum uzun uğraşlarım sonucu bunuda yaptım ama şimdi sıyırıcı ları bulmam lazım

eklemediğim bir kaç resim var onları da sizinle paylaşmak isterim son hızla devam ediyor tamirat

Dün koltuğum kırılmıştı tamirat sırasında onu kaynattım döşemeye zarar vermeden güzelde oldu hee daha öncede kaynatmışlar meğerse bu sefer pazlanmaz kaynağı attım.

Daha sonra araçtan bir ses gelmeye başladı takur tukur neden neden diye çok kafa yordum ama altına girince çözüldü olay arazı vitesinin bağlama civataları gevşemiş hatta 2 tanesi düşmüş yalama olmuş dişler sıyrılmış napalım napalım 2 yol vardı önümde biri m8 dişi m10 a çevirecektim diğeri helicoil çekecektim bende 2 cisini seçtim
çok güzel oldu ama eski sesler kesildi daha tok bir ses başladı.

Mükemmel işler Mükemmel sonuç Özellikle aliminyum parçalarda helicoil tercihin gerçekten çok iyi bir seçenek ve civata seçimini çok beğendim hayırlı olsun takibe devam

Slm.İyi çalışmalar otomatik cam krikoları tadilatsız suzukı ye oldumu.ve nerden aldınız.orjinal cam krikoları e bay da vardı.beni arayıp bilgilendirirseniz çok memnun olu.bende de çok temiz 1993 model suzukı samuraı m var türkiye de temizlikte ve donanımda tek diyebilirim. tel.05322719717 serdar

Merhaba bir tek kabloları geçirmek için delik delmem icab etti kasaya okadar başka hiç bir şey yapmadım kesip biçme işi yok yani

Ramazan Çetin

Elinize sağlık çok güzel gidiyor. Bendede aynı düşünce var fakat tek sıkıntı motor kaldırmam yok. Olsa şaseye kadar söküp baştan birleştiricem aracı.