Ulaşımımız İçin Hangi Aracı Kullanıyoruz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mjeliada Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,133
Ynt: Ulaşımımız İçin Hangi Aracı Kullanıyoruz?

2.araç konusu bende biraz karışık , benim tutarsızlığımı da gösterir :smiley:

bir müddet Forester 2.0 turbo kullanıyordum , sonra dedim ki bu arabayı çok sevdim ama biraz yakıyor , 2.arabayı az yakan bişey seçeyim ortalamayı tutturayım , forester eşimde durur ben ben az yakanla gezerim , nitekim megane dizelle dediğimi de yaptım. sonra kaşıntı tuttu , foresteri verip bir legacy aldım (nasıl olsa araziye çıkmıyorum) fakat legacy de sonuçta şehiriçi 10 litre yaktığından dur meganı da sıfırliim de uzun süre bu ikisine binerim dedim. aldım bir megane sport tourer , yine kaşıntı tuttu daha 20.000 kilometredeyken onu da sattım , gençlik takıntım olan bir 5.9 cherokee aldım. lpg pek sevmiyorum açıkçası o yüzden taktırmadım zaten seyrek kullanıyorum cherokeeyi , legacy de gerçekten geniş ve ferah , e bebek de var o yüzden (hanım da etkili tabii) onu satıp başka bi compact dizele şimdilik geçemiyorum :smiley: bu aralarda alıp sattığım otomatik fiorino , otomatik golf ve 318 ci bmw yi saymıyorum bile. hanım dur demese legacyi de takasa verip belki latitude ya da volvo dizel düşünürdüm. almayacak olmama rağmen hergün malum sitede hala foresterlara ve bilumum otomatik dizellere bakarım , belki legacyi takasa hanımı ikna ederim diye (2005 bi forester , 2007 bi golf mesela), hanım da foresterı sevmişti. o onu kullanır , ben dizeli kullanırım , 5.9 da kızıma klasik olarak saklanır belki (arzum bu yönde) ya da istemeye istemeye satılır :( 63 hardtop impalam var , iki tane klasik vergileri toplamı ağır gelir.

nasıl tutarsız alışverişim :smiley:

Etiketler

kyenipazar' Alıntı:
2.araç konusu bende biraz karışık , benim tutarsızlığımı da gösterir :smiley:

... iki tane klasik vergileri toplamı ağır gelir.

nasıl tutarsız alışverişim :smiley:

Klasik aracın vergisi nasıl ağır oluyor?

1963 impala motoru 5000 cc üzerineden ağır olmasın vergisi ? tabii herkese göre değişir bütçe meselesi , 5.9 u da elde tutarsam 2 tane de günlük araba , e dört araç vergisi bana ağır gelir.

impala 5000 cc hak verdim şimdi :smiley:

arazide,kampta,günlük hayat işe giderken her türlü işimi gören 1993 5K suziki jlx karakeçim, benim hayattaki tek doğru seçimlerimden biri oldu...... :D

o yüzden diyorum , 4 araba ödeyemem , impalayı da klasik olarak kızıma bırakmayı tercih ederim. o yüzden legacy ağırlıklı cherokee 2.araç olarak idare ediyoruz benzin olayını. tasarruf konusunda takip edenler varsa hidrojenle yakıt tasarrufu topicinde yazışıyorum şu sıralar.

kyenipazar' Alıntı:
o yüzden diyorum , 4 araba ödeyemem , impalayı da klasik olarak kızıma bırakmayı tercih ederim. o yüzden legacy ağırlıklı cherokee 2.araç olarak idare ediyoruz benzin olayını. tasarruf konusunda takip edenler varsa hidrojenle yakıt tasarrufu topicinde yazışıyorum şu sıralar.

bence bukadar araçla hidrojen değil nükleer reaktör kullanıp tasarruf etmeniz lazım.... :D şaka bir yana allah kolaylık versin 1200cc ladama benzini zor dolduruyoz bu devirde.....

şaka bir yana allah kolaylık versin 1200cc ladama benzini zor dolduruyoz bu devirde..

;D Yanlış yakıt. onun yerine 1400-2000 motor bir araca lpg ya da dizel doldurun daha ekonomik olur.

5.2 v8 lpgli ama gelecek olan 6.4 srt8 e tüp müp takılmaz gülerler :smiley: acaba tam performansla giderken , ne kadar yakacak

Hafta sonunu iple çekiyorum xj me binmek için
Hafta içi 2009 range rover TDV8 kullanıyorum ;)

Her anımda ZJ 5.2 mi kullanıyorum.. Daha önce kullandığım BMW ya da Subaru nun benzin tüketimi ile eş değer LPG tüketimim var.. Gerek yakıt gerekse bakım onarım masrafları konusunda harcadıklarımı söyleyip moral bozmak istemem ama yine de hiç bir arabaya değişmem değişemem..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR