Valla Kanyonu Gezisine Ne Dersiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serdarpazar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,367

serdarpazar

Ana Kamp
Yer
İstanbul
herkeze merhabalar 1975 istanbul dogumluyum aslen kastamonu pınarbaşılıyım. dogayla ilğili herşey ilgimi çekiyor sizleri takip ediyorum kendimde yakın bir doga aşıgıyım kastamonulu olunurda goga tabiat sevilmezmi? ;D ;D ;Dsizlere bizim oralardan birkaç resim yollamak istiyorum burası valla kanyonu gitmek isteyen arkadaşlara ulaşım konaklama konularında yardımcı olmak isterim bu güzel yurdum kanyonunu siz doga sever maceracı arkadaşlara tanıtmak istiyorum serdarpazar@hotmail.com
Kastamonu'nun Pınarbaşı İlçesi Muratbaşı köyü sınırları içerisinde bulunan Valla Kanyonu'nun ilçeye uzaklığı 26 km'dir. Muratbaşı Valla mahallesine kadar stabilize, Kanyona kadar olan 1.5 km'lik kısmı ise orman içi patika yoldur.

Valla Kanyonu, Devrekani Çayı ile Kanlıçay'ın birleştiği bölgeden başlamakta olup, Cide ilçesi istikametinde 12 km uzunluğunda, yan duvar kayaların yüksekliği yer yer 800-1200 metreye ulaşan, girişi son derece zor olan ve Muratbaşıköyü Valla mahallesinin altından orman içi 1.5 km'lik yolculuktan sonra bu iki çayın birleştiğ yerden seyredilebilmektedir. Bu Kanyonda bulunan sarp kayalıklar kartal, akbaba, atmaca, doğan ve diğer tüm yabani av hayvanlarını bünyesinde barındırmaktadır.

Valla Kanyonu 1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden gelen 4 öğrencinin burada kaybolup, 14 gün sonra Cide ilçesinden çıkmaları ve burasını Vahşi Cennet olarak tanımlamaları ile basında yer almış, doğa severlerin ziyaret yeri haline gelmiştir. Kanyonun techizatsız geçilmesi mümkün değildir.

Kanyon girişine yakın olan Bakacak kayasının üzerine çıktığınızda. Bir yanda Pınarbaşı ve Azdavay'dan gelen Devrekani çayı, bir yanda da Kanlı çay akmaktadır. Kavuştukları noktadan ise sola dönüp derin kayaların arasından kıvrılarak Cide'ye doğru yol almaktadır.

13

71

Etiketler
Ynt: Valla Kanyonu Gezisine Ne Dersiniz?

Merhaba Serdar ;
Bende Kastamonu Pınarbaşılıyım
Yamanlar Köyünden ( fasyeden )
Bu kanyonu duymuştum ama gitmek hiç nasip olmadı. çevresini az çok biliyorum doga haikası bir yer ama
Başka resimler mevcutsa mutlaka eklemelisin ( çok yetersiz ) . bakarsın yaz tatilimizi kanyonda geçirmeye karar verebilirim..

can bey bende urva danım umarım gider görürsünüz cennet vatanı temmuzun 15 de ordayım 15 gün kalacagım kamp kurucagım.çayda yüzücegim.tırmanacagım uzun uzun yürüyüşler yapıcagım sabırsızlıkla bekliyorum asıl fotolar o zaman gelicek biraz bekliyecegiz ;D ;D

DSC 7807

DSC 7788

SS853128

Sadece Valla Kanyonu değil, Horma Kanyonu, Kurtgirmez Kanyonu da çok harikalar, trekking içinde mükemmel parkurlar var ancak rehbersiz gidilmemesini öneriyorlar, daha önce gittim ama aklım hala oralarda, ilk fırsatta oralara bir etkinlik yapmayı düşünüyorum Gzenbilir olarak, zamanı belli olduğunda sizlerden destek bekliyorum..

Selamlar

oralara gitmek için bir şeylerin belli olmasına gerek yok. isteyen istedigi zaman[yaz.kış]gide bilir yazı kadar inanın kışıda ayrı güzel. gelmek isteyen arkadaşlar irtibata geçerse.misafirleri maşhur köy odalarımızda konaklatıcagım hem köylü kalkınacak .hem köylülerle dogal ortamda tatillinizi degerlendirme imkanı bulacaksınız nasıl......­­;)

serdarpazar' Alıntı:
oralara gitmek için bir şeylerin belli olmasına gerek yok. isteyen istedigi zaman[yaz.kış]gide bilir yazı kadar inanın kışıda ayrı güzel. gelmek isteyen arkadaşlar irtibata geçerse.misafirleri maşhur köy odalarımızda konaklatıcagım hem köylü kalkınacak .hem köylülerle dogal ortamda tatillinizi degerlendirme imkanı bulacaksınız nasıl......­­;)

Ben bu bolgede bir kac gun gecirecegim bir tatil planliyorum su anda. 17-18 Temmuzda istanbuldan ailece yola cikmayi planliyoruz. Muhtemelen bu geziyi 2 ceker aracimla yapacagim. Kucuk kizimi Cide deki yakinimiza birakip bir kac gun buralarda olacagiz. en az 1 gun de Giderosta gecirmeyi planliyorum. Koy odasinda konaklamak fikri son derece cazip geldi. Horma kanyonu ve Ilica selalesini de gormek istiyorum.

Bana ve benzer planlar yapabilecek arkadaslara yapabileceginiz yardimlar konusunda biraz daha detayli bilgi verirseniz sevinirim.

Selamlar.

2008 senesinin ağustos ayında valla kanyonunu 6 kişiden oluşan bir ekip ile altı günde geçtik .gerçekten muhteşem bir yer, bizim süreyi uzatmamız kanyonun zorluğundan çok ekip arkadaşlarım ile kanyonu hazmetme sevdasından kaynaklanıyordu bizim için harika bir deneyim oldu.bende size valla kanyon ile ile ilgili birçok foto yollıya bilirim ancak sitede henüz yeniyim ve bu işin nasıl yapılacağını daha kavrıyamadım.aslına bakarsanız çok da teknoloji özürlü değilimdir.unutmadan kanyona yeni girecek olan arkadaşlar korkmasın aslında kanyondan üç yada dört günde rahat bir şekilde çıkılabilir. imkanı olan herkezin görmesi gereken bir yer olduğunuda hatırlatmalıyım.

Valla kanyonu hep ilgimi çekmiştir çok zor olduğunu biliyorum ama birgün geçeceğim ayrıca fotolar çok güzel elinize.

concrete' Alıntı:
Ben bu bolgede bir kac gun gecirecegim bir tatil planliyorum su anda. 17-18 Temmuzda istanbuldan ailece yola cikmayi planliyoruz. Muhtemelen bu geziyi 2 ceker aracimla yapacagim. Kucuk kizimi Cide deki yakinimiza birakip bir kac gun buralarda olacagiz. en az 1 gun de Giderosta gecirmeyi planliyorum. Koy odasinda konaklamak fikri son derece cazip geldi. Horma kanyonu ve Ilica selalesini de gormek istiyorum.

Bana ve benzer planlar yapabilecek arkadaslara yapabileceginiz yardimlar konusunda biraz daha detayli bilgi verirseniz sevinirim.

Selamlar.

concrete; merhabalar burdaki amacım kanyonun ve çevresinin tüm doga severler tarafından tanınmasını ve faydanılmasını amaçlıyor.gelen misafirlerin daha iyi şartlarda konaklamasının daha çok ziyaretçi getircegini düşünüyorum. kendimde bir doga sever olarak gidecegim yerlerde ulaşım,konaklama ve yiyecek konularında sıkıntıya düştügüm anlar oldu.tüm bulardan yola çıkarak pınarbaşı valla kanyonunu görmek isteyenlere rehberlik yapıyorum.çeşitli civar köylerde köy odalarımız var hem bunları degerlendiriyoruz hemde ileriki projelere yaklaşıyoruz(at gezisi.3 kişilik evler)gibi ücretde tamamen kişiye kalmış yanı bellibir ücret istenmiyor gideceği zaman ödeyecegi ücret bir dahaki gelecegi zaman daha iyi şartlarda karşılanmasını saglıyacak .yani her ziyaretçinin güvenle,ailesi ve arkadaşlarıyla gidebilecegi yeri olacak gitmek isteyen arkadaşlar bana 05349283444 nolu telden ulaşa bilirler ,,,,,,,,,,,,,,

valla kanyonuna da baraj yapılıyor!!!

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=163494&cat=110&dt=2009/08/05

ve korkulan gerceklesiyor. dogrulugu okudugum haberle sınırlı. ancak bu tür haberler her zaman dogru cıkar...

neden gunes enerjisi dururken ille de hidroelektrik santral? neden valla anlamiyorum :mad: :mad: :mad:

Eğer bu baraj yapımı olursa sadece Valla Kanyonu değil, doğal denge tamamen bozulacağı için milli park ilan edilen Küre Dağları, bitki örtüsü, canlı türleri için çok endişe edilmesi gerekiyor..

küre daglari, "dünya milli parklar statüsü"nde degil miydi?
bunun hic mi önemi yok? hic mi yaptırım gücü yok?

aslina bakarsaniz karamsar bir tablo cizmek istemem ama fırtına deresi'nin basına gelenler burada da yasanacak gibi gorunuyor.
karadeniz sahil yolunun sonuclarini yasamaya basladık bile...

Tablo karamsar değil, yaşananlar gerçek, geri dönüşü olmayan adımlar atıldığı zaman sonuçlar maalesef bedel ödetiyor..

tm' Alıntı:
küre daglari, "dünya milli parklar statüsü"nde degil miydi?
bunun hic mi önemi yok? hic mi yaptırım gücü yok?

aslina bakarsaniz karamsar bir tablo cizmek istemem ama fırtına deresi'nin basına gelenler burada da yasanacak gibi gorunuyor.
karadeniz sahil yolunun sonuclarini yasamaya basladık bile...

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) bile bu bölgeyi tanıyor... ekolojik bölge ilan etmiş.. ama malesef bizde PARAYI TANIYANLAR VE TAPANLAR çok olduğundan
bu projede hayata geçecektir.... :mad: :mad: :mad:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR