Vitara V6 Aranıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ahmet_31 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,482
Ynt: Vitara V6 Aranıyor

Bore × stroke 75.00 mm × 90.00 mm

Suzuki Sidekick Sport diye geciyor dünyada ;D

http://auto-catalog.net/?f=editCar&car_id=16436&lang=en

teknik veriler var bu link te

piston capı 75.00 mm geciyor her yerde! '' orjinal pistonları 78 bizde ''kücülttük 79.5 yaptık ''

benim hesabıma göre % 6 büyük su an sizin motor 2120 cc olmuş.. :eek:

vergi dairesine söylemem merak etmeyin aramızda kalır.. ;)

güle güle kullanın derim. :smiley:

Etiketler

afat bey öncelikle ilginize teşekkürler.ama ben yeni kasa v6 düşünüyordum.2.0 yada 2.5 farketmez.eski kasalar mı iyi yoksa yeni kasalar mı?ben hem şehir içi hemde arazide kullanacam.yeniler daha modern diye ben yeni düşünmüştüm.

size konuyu misal vererek anlatayım.. ;)

1,70 boya sahip bir insanın 70 kg agırlıga sahip olması idealdir. bu insan 120 kg geliyorsa şişmandır deriz..

kıloya göre göre en ideal motor v6 2,0 da vardır 1300 kg 136hp

2,5 v6 modern ve en az yakanıdır + modellidirde + hp fazla + kilo fazladır.

1,6 lar 92-98 hp 1150 kg dir. beygiri azda olsa kendisi en hafif olanıdır..

camura batıp yapışmayan hafif arac arazide makbul dur ;)

arazide güç gereklimidir..?

arazide lux gereklimidir..?

son iki soruyu kendi kullanım tarzınıza ve keyfinize kalmış bir konu olarak degerlendirin kararı siz verin derim.. ;D

4000-5000-6000 cc motor hacmine sahip aracların arazideki cıkardıgı ses ayrı bir zevk !! 2-3 ton da agırlıkları olunca yaptıkları işler cok da iyimi tartışılır..gidip kendi gözünüzle görüp degerlendirin derim. ;)

mercedes ünimog + cj ler i ayrı tutmalı derim ..onlarda günlük kullanıma eve işe gitmeye uymayacak araclar sınıfına giriyor derim..

mrb ahmet bey lux ferzaman iyidir yeni herzaman iyidir ama bir kere arazi araclarında ben şunu gördüm istinalar haric arazi aracını saterken neden satıyor nasıl kullanmış ne işlerde kullanmış aracın başından neler gecmiş onu bilmek lazım dışı güzel dag elması olmasın sen memleketimin adamısın zaten vitaralar 95 üstü 2000 modele kadar hemen hemen aynı yok ben 2011 olsun dersen bilmem 2005 se onuda bilmem ama iyibir arazi aracı bulmak zor alırsın bir bakmışsın masrafa bürünmüssün haa deyinde 3 5 arası masraf cıkar neye ugradıgını şaşırırsın ben o bakımdan dedim size vitaralar iyi araba kim ne derse desin v6 sa diyecek lafım yok
benim dedigim arac 95 model herşeyiyle orjinal calışmayanı yok v6 20000 95 bence yaşıtlarının en iyisi durumunda herşeyiyle yeni bir araba herşeyi elden gecti motoro yeni şanzıman yeni lastikler yeni sahibi öle bakıyorki arabaya imreniyorum masraftan kacmayan bir adam ben o bakımdan size tavsiye ettim siz bilirsiniz eger ilgilenseydiniz kesinlikle pişman olmazdınız bence aracı görenler ilk önce size yiyecegi kelime kac model 2000 model deseniz inanılır eger yüksek model se aradıgınız bişe diyemem ama vitaralar bence altıda bir üstüde ruhsatı eskkiyor vitaraların :smiley:

''vitara eskimez russatı eskir bu sözü bir kenera yazdım cook dogruu haksızmıyım ''

bu laf benimde cok hoşuma gider ama 4L nic li Caglar arkadaşıma aiittir onuda belirteyim. ;D

oguz1134' Alıntı:
size konuyu misal vererek anlatayım.. ;)

1,70 boya sahip bir insanın 70 kg agırlıga sahip olması idealdir. bu insan 120 kg geliyorsa şişmandır deriz..

kıloya göre göre en ideal motor v6 2,0 da vardır 1300 kg 136hp

2,5 v6 modern ve en az yakanıdır + modellidirde + hp fazla + kilo fazladır.

2.5 v6 en az yakan mıdır? yoksa en çok mu?

Bir de merak ettiğim , 2.5 v6 ların kasa grand vitara kasa , motor dışındaki parçalar 2004-2005 grandlarla uyumlu mudur? Yani motor dışındaki mekanik aksam için parça sıkıntısı var mıdır? Bilgilendirirseniz sevinirim.

afat bey sizin önerdğiniz aracın fotoğraflarını yükleyebilirmisiniz.veya ilanı varsa görebilirmiyiz.

ilanı yok yok ahmet bey kendisi osmaniyede sanayi ustası motor ustası ve av meraklısı dogayı cok seviyor bana sölemişti satıcam diye sanal satışla ugraşamaz eger ilgilenirseniz telefonunu vere bilirim yüz yüze görüşün ben inanıyorum ki aracı yaşına göre cok temiz

evet ben bu yazıyı burda okudum ama kimde oldugunu bilmiyordum ama gercekten dogru bir söz oguz bey vitara eskimez russat eskir bunu her zaman sölicemm ;D :smiley:

Yedek Parça

Merhabalar;
Madem ki v6 lar birbirimize yardımcı olalım dedik işte ilk sorun:(
Benim v6 nın ön farları solmuş vaziyette değiştirmem gerekiyor. Muayaenden de zor geçtik zaten.
Nette de baktım ancak motorlu olan tipini bir türlü bulamadım. Hatta bir farın motoru da lazım.
Bilgisi olan arkadaş varsa ve yardımcı olursa sevinirim. Nede olsa Oturan değil GEZENBİLİR demişler:smiley:
V6 98 Model (Eski (Kral) Kasa)

depo,tyc,valeo gibi çeşitli markalarda far var ..

aşagı yukarı 100-750 gibi yan sanayii fiyatları var..

eski motorları atmayın.. ki ben öyle yaptım..yeni aldıgınıza gecirebilme imkanı var imiş..

fiş kısmı olmuyor ilk cıkan 98 öncesi motorlu diye arayın ..mümkünse motoru söküp numune olarak elinizde gezdirin.

tüv de sorun oluyor ayar dügmesini olmadıgında kesin yerinden söküp başka biir düğme takıp tüv e girin derim....far ayarı çalışmıyor..hafif kusur..

yetkili servisten siparişle kesinolur ama fiyatı ne olur..??? ;D

Oğuz Bey ilginiz için teşekkür ederim. Benim Sol far benden önce değiştirilmiş ve motoruda üzerinde yok. Sağdaki far orijinal ve motoru da üzerinde. Ben de orijinalliğini geri kazansın düşüncesi ile motorlu far arıyorum. Hatay civarından üye arkadaşlaradan parça sorabilen olursa memnun olurum.
Saygılarla

size yardımcı olmak isterdim ama hatay da suzuki vitara az var.asıl suriye tarafında zibil gibi.ama yinede ben burda araştıracam.

Memnun olurum. Adana ya gelip gidiyorum iş icabı bazen hatay a da geliyorum ama uzun kalamıyorum. İlginiz için sağolun buradan haberleşebiliriz. Saygılar

benimde km halatı koptu bulamıyom bana yardımcı olun kac yaptıgımı bilmiyorum hızını görmek ne kadarda önemliylişmiş şimdi daha iyi anladım v6 69 model bende km halatı arıyom ilgilenen varsa parasını gönderim bana parcayı gönderin :smiley: ;D

ahmet bey bişe demediniz size önerdigim arac icin ilginizi cekmedi sanırım korkmayın sahterlık yok gözünüzlede görürsünüz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,448
Kayıtlı Üye Sayımız
172,103
Kaydolan Son Üyemiz
tolgacevik

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR