Vw T3 Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan semih_ali Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,547
Ben teşekkür ederim,t3 tavanını yükseltmek kime nasıl yaptıracaksınız bu iş ancak fibergılasla olur sac ile estetik olmaz ,buda ilk önce kalıp yapmak gerek + ciddi bir maliyet demek fiyat veremem ama kalıp işleri ciddi maliyet ile olan işlerdir.

Etiketler
Ankarada ilhami usta ww T4 lerin tavanını açılır kapanır şekilde yapıyor, bence en güzel çözüm bu olur
Uploadfromtaptalk1451385375008

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben teşekkür ederim,t3 tavanını yükseltmek kime nasıl yaptıracaksınız bu iş ancak fibergılasla olur sac ile estetik olmaz ,buda ilk önce kalıp yapmak gerek + ciddi bir maliyet demek fiyat veremem ama kalıp işleri ciddi maliyet ile olan işlerdir.

merhaba iyi akşamlar abicim,
bi tane ford connect panelvan buldum arkası boş oraları sandıkla ve portatif şeylerle doldursam kamp aracı olarak kullanmak istesem trafikte bir sıkıntı ile karşılaaşır mıyım ?

merhaba iyi akşamlar abicim,
bi tane ford connect panelvan buldum arkası boş oraları sandıkla ve portatif şeylerle doldursam kamp aracı olarak kullanmak istesem trafikte bir sıkıntı ile karşılaaşır mıyım ?
Merhaba,geçenlerde bir müşterim bana gelirken koltuklu münibüsünün en arka koltuklarını çıkartmış koli yüklemişdi ,bana yakın yerde trafik çevirmesinde amaç dışı kullanımdan arkadaşın aracını 700 tl. civarındaydı ceza tam rakamını hatırlayamıyorum ayrıca 2 hafta da trafikten men cezası aldı .
Eger proje yaptırmayıp ve ruhsata gerekli prosüdürleri işletmezsen sıkıntı yaşıyabilirsin. Sebebi panelvansa kamyönet geçiyordur muhtemelen veya hususi, özel amaçlı kulanım veya motokaravan yazmadıgı sürece.
Çevirme kontrollerinde yatak veya koltuk göründügünde amaç dışı prosedür cezası ile karşılaşabilirsin.

Merhaba,geçenlerde bir müşterim bana gelirken koltuklu münibüsünün en arka koltuklarını çıkartmış koli yüklemişdi ,bana yakın yerde trafik çevirmesinde amaç dışı kullanımdan arkadaşın aracını 700 tl. civarındaydı ceza tam rakamını hatırlayamıyorum ayrıca 2 hafta da trafikten men cezası aldı .
Eger proje yaptırmayıp ve ruhsata gerekli prosüdürleri işletmezsen sıkıntı yaşıyabilirsin. Sebebi panelvansa kamyönet geçiyordur muhtemelen veya hususi, özel amaçlı kulanım veya motokaravan yazmadıgı sürece.
Çevirme kontrollerinde yatak veya koltuk göründügünde amaç dışı prosedür cezası ile karşılaşabilirsin.

bu kadar mı ağırmış ya korkmadım değil :smiley:

iyi akşamlar herkese . 1980 2000 jaguar motor benzinli lpg li a dan z ye herşeyi sıfırlanmış t3 ile anlaştım yarın kısmetse gidim alıcam . araç hakkında neler söyleyebilirsiniz parça sıkıntısı yaşar mıyım vs vs

Hayallerinizi bir an önce gerçekleştirmeni dileyerek anlatmaya başlayayım. T3'ler 1979 - 1992 yılları arasında üretilmiş VW 'nin ilk su soğutmalı transporter modelidir. ilk üretimler havasoğutmalı iken ileriki yıllarda dizel ve benzinli motorlar üretime girmiştir.

Benzinli hava soğutmalı:
– 1.6 lt tek karbüratörlü
– 2.0 lt çift karbüratörlü

Benzinli Su Soğutmalı:
– 1.9 lt karbüratörlü
– 1.9 lt Enjeksiyonlu
– 2.0 lt karbüratörlü
– 2.0 lt enjeksiyonlu
– 2.1 lt enjeksiyonlu

Dizel Su Soğutmalı:
– 1.6 lt Düz Dizel
– 1.6 lt Turbo
– 1.7 lt Düz Dizel
– 1.9 Turbo Dizel

T3 ler sağlamlığı, yol tutuşu, sürüş konforu açısından üretilen yılların aranan modelleridir. Fakat motorun arkada, radyatörün önde olması sebebiyle soğutma sisteminden oluşacak problemler can sıkıcı olabilir. Sistemin her daim bakımlı ve hava yapmamış olması gerekir. 1.9 motorlu T3 ler Türkiye'de oldukça azdır. Olanların büyük çoğunluğu 1.9 Caddy motoru taşır. Oldukça başarılı performans sağlayan bu motorun T3'e entegrasyonu çok dikkatli yapılmalıdır. Yani iyice bir kontrolden geçirmeden aracı almayın

Yapmayı düşündüğünüz karavanda en büyük handikap ayakta duramayacak olmanızdır. Araç seçiminizi yüksek tavan olması sizi oldukça rahat ettirir. Son olarak T4'lere de bakın derim. Fiyat farkı çok değil, bazı bazı daha bile ucuz.

T3'ler ''sağlam araç'' döneminin sonuna denk gelir. VW'nin transporter üretim deneyiminin ve sağlamlığının zirvesidir. Sonraki modeller kullan - değiştir mantığıyla üretilmiştir.

Son olarak motoru bakımlı, yürüyeni sağlam bir T3 yolda inanılmaz keyiflidir....

merhabalar abicim . 1980 2.0 jj motor susuz motor nasıldır

iyi akşamlar herkese . 1980 2000 jaguar motor benzinli lpg li a dan z ye herşeyi sıfırlanmış t3 ile anlaştım yarın kısmetse gidim alıcam . araç hakkında neler söyleyebilirsiniz parça sıkıntısı yaşar mıyım vs vs
Semih gel yolun başında iken vaz geç bu sevdadan :smiley: piyasa arabası bak derim senelerce klasik amerikan arabaları aldım sattım,karavana başlama sebebimde budur parça bulmak sıkıntı buluyorsun ustasını bulmak sıkıntı buluyosun yapamıyorlar parçaya bahane buluyorlar ,normal aracın üstünde işçilik istiyorlar, birde benzinliymiş aracın ki ne platin buji derdi biter nede karbüratör derdi İnşallah ben haksız olurumda sen bu dediklerim ile ugraşıp yıpranmazsın kardeşim.

Semih gel yolun başında iken vaz geç bu sevdadan :smiley: piyasa arabası bak derim senelerce klasik amerikan arabaları aldım sattım,karavana başlama sebebimde budur parça bulmak sıkıntı buluyorsun ustasını bulmak sıkıntı buluyosun yapamıyorlar parçaya bahane buluyorlar ,normal aracın üstünde işçilik istiyorlar, birde benzinliymiş aracın ki ne platin buji derdi biter nede karbüratör derdi İnşallah ben haksız olurumda sen bu dediklerim ile ugraşıp yıpranmazsın kardeşim.
valla abim o kadar kararsız kaldım ki susuz motor pek sıhhatli değilmiş adamla anlaşmıştım yarın gidip alıyordum aradım geri vazgeçtim dedim :smiley: hararet sorunu çok fazlaymış . inan güzel araç bulamıyorum valla abim :smiley:

valla abim o kadar kararsız kaldım ki susuz motor pek sıhhatli değilmiş adamla anlaşmıştım yarın gidip alıyordum aradım geri vazgeçtim dedim :smiley: hararet sorunu çok fazlaymış . inan güzel araç bulamıyorum valla abim :smiley:
Bu işler birazda nasip kısmet işleridir aslında ,sabırla İnşallah güzel uygun bir araç eline geçer .

Umarım içine sinen bi araç alırsın. Ben Volkswagen T2 kullanıcıaıyım. Bunan önce ayrı zamanlarda 2 vosvosum vardı. Yani hep havasoğutmalıyla yola devam ettim ve ilk vosvosumda 12.000 km, diğerinde 16.000 km şu anda da T2 ile henüz 2.000 km devirmeme rağmen sadece 2 kez hararet sorunu yaşadım o da Eylül gibi Bodrum-Ordu arsında vosvosumla 3 kişi üstünde yaklaşık 200 kg yük varkendi ve tırmanırken yaşadım bu sorunu. Yük olmasa olmayacaktı eminim çünkü daha önce o yolları tek başıma da geçtim sorun yaşamadım. Bunları havasoğutmalıya karşı önyargını kırmak için anlattım. Gelelim T3 konusuna...

Bu konuda çok bilgili değilim ama Vosvos Ordusu derneğimizin başkanı olan Şükrü (odabaşı) hocamızın T3'ü ile yaptığı yolları bilirim, imrenirim. Romanya'daki Balkan Bus Meeting'e Ordu'dan çıkarak gitmişliği var. Kendisinde yanılmıyorsam 1.9 benzinli T3 var. Hatta bu yaz bi tanede yüksek yavan T3 aldı. Tabi karavan olarak bakamıyorum kullanmadığım için ve karavanlar için diğer araçlar daha uygun olabilir ama iyi bir T3 ile ben hiç sorun yaşayacağını sanmıyorum. Ayrıca Volkswagen ruhunun Karavan ruhuyla birlikte yaşama tecrübesi edinmiş olacaksın. Buraya başka bir konu başlığıyla yazmış olsaydın bir şey demeyecektim ama T3 eğehayalinse gerçekleştir pişman olacakan yine gerçekleştirdiğin için pişman ol. Anatolia Vosvos Derneği'nden md bana aynen şöyle yazmıştı kulakları çınlasın "Yaşın genç. İki yıl da olsa, al ve kullan. Yol arkadaşlığı yap. Ha, kan uyuşmazlığı olursa yolları ayırırsınız. Ne olacak. Ama denemezsen, ukdelerin en büyüğü içinde kalır."

İşte konu tamamen bundan ibaret. Dünyaya nasıl baktığım benim için hiç önemli olmadı, nereden bakmak istediğimdeydi hep aklım. Hangi aracı alırsan inşallah o araçla bir ömür geçirecek kadar mutlu olursun.

Umarım içine sinen bi araç alırsın. Ben Volkswagen T2 kullanıcıaıyım. Bunan önce ayrı zamanlarda 2 vosvosum vardı. Yani hep havasoğutmalıyla yola devam ettim ve ilk vosvosumda 12.000 km, diğerinde 16.000 km şu anda da T2 ile henüz 2.000 km devirmeme rağmen sadece 2 kez hararet sorunu yaşadım o da Eylül gibi Bodrum-Ordu arsında vosvosumla 3 kişi üstünde yaklaşık 200 kg yük varkendi ve tırmanırken yaşadım bu sorunu. Yük olmasa olmayacaktı eminim çünkü daha önce o yolları tek başıma da geçtim sorun yaşamadım. Bunları havasoğutmalıya karşı önyargını kırmak için anlattım. Gelelim T3 konusuna...

Bu konuda çok bilgili değilim ama Vosvos Ordusu derneğimizin başkanı olan Şükrü (odabaşı) hocamızın T3'ü ile yaptığı yolları bilirim, imrenirim. Romanya'daki Balkan Bus Meeting'e Ordu'dan çıkarak gitmişliği var. Kendisinde yanılmıyorsam 1.9 benzinli T3 var. Hatta bu yaz bi tanede yüksek yavan T3 aldı. Tabi karavan olarak bakamıyorum kullanmadığım için ve karavanlar için diğer araçlar daha uygun olabilir ama iyi bir T3 ile ben hiç sorun yaşayacağını sanmıyorum. Ayrıca Volkswagen ruhunun Karavan ruhuyla birlikte yaşama tecrübesi edinmiş olacaksın. Buraya başka bir konu başlığıyla yazmış olsaydın bir şey demeyecektim ama T3 eğehayalinse gerçekleştir pişman olacakan yine gerçekleştirdiğin için pişman ol. Anatolia Vosvos Derneği'nden md bana aynen şöyle yazmıştı kulakları çınlasın "Yaşın genç. İki yıl da olsa, al ve kullan. Yol arkadaşlığı yap. Ha, kan uyuşmazlığı olursa yolları ayırırsınız. Ne olacak. Ama denemezsen, ukdelerin en büyüğü içinde kalır."

İşte konu tamamen bundan ibaret. Dünyaya nasıl baktığım benim için hiç önemli olmadı, nereden bakmak istediğimdeydi hep aklım. Hangi aracı alırsan inşallah o araçla bir ömür geçirecek kadar mutlu olursun.

merhabalar abi :smiley: ya açıkçası forumlarda gezdim bikaç vw motorlarıyla ilgilenen tanıdığım var onlarla konuştum t3 ün tadına doyamazsın ama susuzdan uzak dur dediler canını sıkar dediler . ki ben de öğrenci olduğum için üzecek araç olmaması lazım ben de bi 1.9 tdi bulabilsem iyisinden sonradan yavaş yavaş yapsam içini güzel olur işte ama pek bulamıyorum araç :smiley:

bende t5 var şehir içinde de sıkıntı yok dışında da. 2 çocuk 2 yetişkin istediğim yerde konaklayabiliyorum.

Dolap imalatını ankara Demir karavan yaptı Kargo ile kars a geldi montajını ben yaptım.yatar koltuk imalatını burda bir demirciye projesini çizdim yaptırdım. Vaktin varsa yapılmayacak bir şey değil.

IMG 0444

IMG 0407

Bu işler birazda nasip kısmet işleridir aslında ,sabırla İnşallah güzel uygun bir araç eline geçer .

merhaba abicim . 1.9 tdi t3 caravella aldım istediğim gibi kare far . boyası biraz kötü önce boyaya götüreceğim ilk günkü haline getiricem . aracın kasası göğüsü çok iyi durumda . şimdi benim soracağım şey araç minibüs kayıtlı karavana çevirmek istiyorum klasik westelfia tarzında . mobilyacı da direk o tarz yaptırsam karavana çevirebilir miyim muayenede . bi de proje çizdirebileceğim yerler nereler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,098
Kaydolan Son Üyemiz
mesut44dg

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR