Yamaha WR125R bu motoru tanıyan varmı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dr.hunter Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,138

dr.hunter

erteleme....
Yer
konya
Selamlar...araştırmalarımın sonucu kafamdaki motorlardan biriside bu....acaba bilen kullanan öneren veya önermeyen arkadaşımız varmı?İlginize teşekkürler....

Etiketler
Ynt: Yamaha WR125R bu motoru tanıyan varmı?

....

709 2009 WR125R

709 2009 WR125R

Sanırım bu model yeni pek kullanıcısı yok mu ne?Neyse ben alayımda tecrübelerimi paylaşayım... ;D ;D ;D ??? ??? ???

motoru aldıysanız deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

şahsi görüşüm şudur ki; 125 cc. olduğu halde fiyatı pahalı bir motor.

Zaten fiyatlara yetişilecek gibi değil, otomobille yarışıyorlar fiyat olarak

aynen öyle... 125cc likler böyleyse diğerlerini düşünün artık..

silvers' Alıntı:
aynen öyle... 125cc likler böyleyse diğerlerini düşünün artık..

Akıl alır gibi değil gerçekten, ne maliyeti var bu kadar merak ediyorum (tabi bir kamyon vergiyi unutmamalı) Bunun fiyatını bilmiyorum ama WR250R 15-16 bin civarında idi. Beğendiğim bir motordu ama o parayı ona vereceğime bir tane Land Defender almaya karar verdim.

wr 125 r aynı idi; 1,5 -2 sene önce 12-13 bin civarından 7,500 e indi. diğer ülkelerden ekstrası %8 ötv si olur en fazla.. bence kâr marjı en çok fiyatı arttıran sebep olsa gerek..

Haklısınız...Ülkemizde maalesef bu tip hobileri yaşamak çok pahalı....Ancak çin mallarını incelersek fiyatın yüksek olmadığını görebiliriz....Genel anlamda vergi yükünden dolayı fiyatlar abartılı çıkıyor....Gelelim bahsi geçen makinaya....15 Hp. nin üzerinde bir gücü var.Ben henüz almadım ama birkaç bayii ile görüştüm,kullanıcılarına sordum memnun olmadıkları bir konu dile getirmediler...Bu işleri bilirsiniz ne bekliyoruz ne alıyoruz?Bu sorunun cevabı herşeyi açıklar...Ben kendi adıma;arazide çıkarmam demeden yol seçmeden,yol bittiğinde tekerleğin sığabildiği yerden götüreceğine kanaat getirmiş durumdayım...Bence bu amaca hizmet edip uzunyıllar sorun çıkarmayacak bir makinaya 7500 lira çok değil....250 ilk olanı 30 Hp.civarı ancak oda15000 civarı....Bir gezenbilirci arkadaşımızın deyimiyle;tamamen cebimizdeki arkadaşların sayısıyla ilgili,..Doğru söylüyorsunuz neredeyse defender parası ama tadları farklı.....Motosikleti alır almaz daha ayrıntılı paylaşımda bulunurum...İki teker sevdalısı dostlarıma selamlar....

wr'leri diğer 125'liklerle karıştırmayalım :smiley: o 2 zamanlı büyük abilerinin uysallaştırılmışı. Bende xt125 vardı daha önceden motorcu arkadaşın dükkana gelmişti bir tane deneme şansım olmuştu, aman aman diyorum :smiley: wr oldukça torklu, güçlü (125cc segmentinde) yakışıklı bir motordur.

toshi' Alıntı:
wr'leri diğer 125'liklerle karıştırmayalım :smiley: o 2 zamanlı büyük abilerinin uysallaştırılmışı. Bende xt125 vardı daha önceden motorcu arkadaşın dükkana gelmişti bir tane deneme şansım olmuştu, aman aman diyorum :smiley: wr oldukça torklu, güçlü (125cc segmentinde) yakışıklı bir motordur.

bu wr 2 zamanlı deyil 4 zamanlı 15 hp güç üretiyor arazide birinde gördüm bi kaç kere yere düştü yerden kaldırmak için bi deneme yaptım oldukca agır araziye göre ve motoruna göre agır .genede benim 200 lük motorumla aynı güçte fiyatı uygun olsa alınır .hafif enduro için iyi

kuroscu' Alıntı:
bu wr 2 zamanlı deyil 4 zamanlı 15 hp güç üretiyor arazide birinde gördüm bi kaç kere yere düştü yerden kaldırmak için bi deneme yaptım oldukca agır araziye göre ve motoruna göre agır .genede benim 200 lük motorumla aynı güçte fiyatı uygun olsa alınır .hafif enduro için iyi
Performansı konusunda bir fikriniz var mı?İlkbaharda inşallah alacağım....Antalyada bir bayiide inceledim ama adam biraz ilgisizdi,motorun sesini falan duyamadık...

dr.hunter' Alıntı:
Performansı konusunda bir fikriniz var mı?İlkbaharda inşallah alacağım....Antalyada bir bayiide inceledim ama adam biraz ilgisizdi,motorun sesini falan duyamadık...

fazla bişey bveklememek lazım fakat 125 cc ye göre oldukca güzel az yakıt ve 15 hp ile arazide doyasıya gezersin gazlamaya pek gelmez gazlamak istersen 250 cc olanı almalısın .genede bu motorla girip çıkamayacagın yer yok .

Merhaba;

Arazide motor kullanan birisi olarka WR 125 i tavsiye etmeyeceğim. XT 125 'in motor blogunun su sogutmalı ve subap zamanlamaları iyileştirilmiş halidir. Arazide düz toprak yollarda yeterli gelebilir ancak en ufak bir kanallı yolda, rampada, çamurda baş belası olur. Sundugu tork arazi için oldukça yetersiz, ancak XT125 gibi Cross görünümlü bir şehir motorudur WR125. kötü demek istemiyorum, 1 sene XT125 kullandım ve halen o kadar keyif aldıgım bir motorum yok, ama araziye kesinlikle uygun değil.

Yerine tavsiyem Kawasaki KLX250. Arazide bir kaç rotada denediğim (o sıralar KTM 640 Enduro kullanıyordum, KLX250 takım arkadaşımın motoru idi. ), beni oldukça tatmin eden bir motor oldu. 2. elde 8.000-8500 dolayına bulabilirsiniz. Asfaltta da daha tatminkar olacakır.

Kesinlikle pişman olmazsınız.

hasanahmet' Alıntı:
Merhaba;

Arazide motor kullanan birisi olarka WR 125 i tavsiye etmeyeceğim. XT 125 'in motor blogunun su sogutmalı ve subap zamanlamaları iyileştirilmiş halidir. Arazide düz toprak yollarda yeterli gelebilir ancak en ufak bir kanallı yolda, rampada, çamurda baş belası olur. Sundugu tork arazi için oldukça yetersiz, ancak XT125 gibi Cross görünümlü bir şehir motorudur WR125. kötü demek istemiyorum, 1 sene XT125 kullandım ve halen o kadar keyif aldıgım bir motorum yok, ama araziye kesinlikle uygun değil.

Yerine tavsiyem Kawasaki KLX250. Arazide bir kaç rotada denediğim (o sıralar KTM 640 Enduro kullanıyordum, KLX250 takım arkadaşımın motoru idi. ), beni oldukça tatmin eden bir motor oldu. 2. elde 8.000-8500 dolayına bulabilirsiniz. Asfaltta da daha tatminkar olacakır.

Kesinlikle pişman olmazsınız.
Cevap için teşekkürler...Nacizane fikrim 6-7 hp. fazlası için iki kat para vermeye değermi bilmiyorum..WR250 ile KLX250 nin fiyatları yakın ancak yamaha 8-9 hp daha güçlü...Acaba WR250 dahamı mantıklı ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri