Yapmayı Planladığımız Doğu Karadeniz Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barbecue Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 420
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,933
Emre Bey,
Selamlar,

Daha bu sabah eşimde konuştuk, neden bayramı da dahil etmiyoruz diye. Zamanlama sanki cuk oturdu.
Belki bayramı da birleştirir süreyi bir miktar daha uzatabiliriz.
Aklınızdan ne geçiyor ise yazın, hiç çekinmeyin. Ben herkesin görüşüne ve fikrine açığım, yapamayacağım veya bilmediğim bir konuda da bilmiyorum, beceremem diyebilecek kadar da kendimi ve ailemi tanıyorum.
Eğer özelden paylaşmak isterseniz mail yolu ile paylaşabiliriz.

Sinop için ayrı bir batı Karadeniz turu aklımda var. Sinop'u bu bölüme dahil etmek şu an için aklımda yok. Şantiyelerden çok tanıdığım insan var o tarafta, orası benim aklımda ayrı bir zamanda.

Selamlar, sevgiler

Burak Dirican

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Etiketler
Ynt: Yapmayı Planladığımız Doğu Karadeniz Turu

barbecue' Alıntı:
Emre Bey,
Selamlar,

Daha bu sabah eşimde konuştuk, neden bayramı da dahil etmiyoruz diye. Zamanlama sanki cuk oturdu.
Belki bayramı da birleştirir süreyi bir miktar daha uzatabiliriz.
Aklınızdan ne geçiyor ise yazın, hiç çekinmeyin. Ben herkesin görüşüne ve fikrine açığım, yapamayacağım veya bilmediğim bir konuda da bilmiyorum, beceremem diyebilecek kadar da kendimi ve ailemi tanıyorum.
Eğer özelden paylaşmak isterseniz mail yolu ile paylaşabiliriz.

Sinop için ayrı bir batı Karadeniz turu aklımda var. Sinop'u bu bölüme dahil etmek şu an için aklımda yok. Şantiyelerden çok tanıdığım insan var o tarafta, orası benim aklımda ayrı bir zamanda.

Selamlar, sevgiler

Burak Dirican

Burak Bey;

tarihlerimiz sizin de dediğiniz gibi cuk diye oturmuş. Emre sizinle detayları paylaşacaktır zaten, sizin de bize katılabilecek olmanıza çok sevindim Kocaeli'ne yolunuz düşünce muhakkak görüşelim.
Saygılar.

tafa4196' Alıntı:
Burak Bey;

tarihlerimiz sizin de dediğiniz gibi cuk diye oturmuş. Emre sizinle detayları paylaşacaktır zaten, sizin de bize katılabilecek olmanıza çok sevindim Kocaeli'ne yolunuz düşünce muhakkak görüşelim.
Saygılar.
İş icabı Kocaeline bu aralar sık sık geliyorum.
Hatta bu hafta içinde gene gelecek gibiyim.
Benim ziyaretler sabah gel, akşam dön tarzında oluyor. Zamanlamayı denk getirebilirsek çayınızı içmeye gelirim.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Tekrar merhaba.

O kadar çok seçenek var ki sanıyorum artık yavaş yavaş netleştirmek lazım. En son Tren le araçlarla birlikte Van a gidip nemrut ta güneşin doğuşunu seyredip oradan van gölünde kahvaltı sonrasında yukarı çıkalım diye Derya ile konuştuk. Tren işini derya araştırıyor.

Ondan sonrası zaten Karadeniz.

Tarih dediğim gibi bayram ve devamı olacak o değişmez sanıyorum.

Biz de araç hazırlıkları başladı. Derya nın ki tamam sayılır. Benim biraz modifikasyona ihtiyacım var Tafa nın da Defender a :smiley: Fakat hiçbiri olmayacak şeyler değil Allah sağlıktan etmesin.

Sizin fikriniz nedir Van konusunda sonuçta Tren için Ankara ya gelmemiz gerekiyor zaten :smiley:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ben Van da kısa süreli bulundum. Van gölü kıyısındaki bir otelde kaldım, Akdamar a gittim.
Meşhur denilen Van kahvaltısında pek bir fark göremedim, ama giderseniz tanıdık bildik arkadaşlarımız var.
Akdamar a mutlaka gidin, kiliseye gitmekte fayda var.

Bizim aracımız bu yolculuk için hazı gibi. Gerekli bakımlar için parçalarımı geçen hafta Amerika'dan getirtmiştim. 5000 km sonra en ağır bakımı var aracın. Yolculuk öncesi bu bakım işini mutlaka yapacağım, keyfe keder imkanım olursa lpg deposunu 89 lt yapacağım...

Selamlar, sevgiler..

Burak Dirican

Emre Bey, planlarınızı okuyordum, kesin olmamakla birlikte söylediğiniz tarihlerde bende yüksek ihtimal iş ve görevlendirme sebebiyle Iğdır da olacağım, eğer o vakit defender ile ilgili planlarım tamamlanmış olursa işten bir iki gün izin alıp sizinle Van, veya özellikle camili rotasına eşlik edebilme ihtimalim olabilir, tabi siz de uygun görürseniz, en kötü gelemezsemde Iğdır da yol üstü bir çaya beklerim sizi ve ekibinizi :smiley: aklınızda olsun.

C6602 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yazmayı unutmuşum bu arada 3 yazımı doğu karadenizde gezerek geçirdim tabi araba olmadığı için otostop ile geçti ikisi ama bir turist gözüyle bildiklerimi aktarırım eğer isterseniz sonra özelden. Sadece burdan hem size hemde Burak Bey e bilgi olması için yazmak istedim eğer yağışı ve sisi aldırış etmezseniz ağustos ta ve Ramazan da karadeniz yapmanın tek bir sıkıntısı var bana göre, o da pek çok karadeniz mutfağı lokantası ramazan boyu kapalı oluyor maalesef, ki karadeniz tabakları gerçekten enfes oluyor ama bayram boyu tüm güzel yerler kapalı oluyor en son geçen sene yaptığım karadeniz turunda ramazanda gitmiştim açıkçası biraz üzüldüm, tatil zamanınızı kararlaştırırken göz önüne alınması gereken bir unsur diye düşündüm. Uydurabilrseniz temmuz hem hava hem yemek açısından daha güzel bir zaman karadeniz için kişisel görüşüm tabi.
Saygılar..

voyvoda4' Alıntı:
Yazmayı unutmuşum bu arada 3 yazımı doğu karadenizde gezerek geçirdim tabi araba olmadığı için otostop ile geçti ikisi ama bir turist gözüyle bildiklerimi aktarırım eğer isterseniz sonra özelden. Sadece burdan hem size hemde Burak Bey e bilgi olması için yazmak istedim eğer yağışı ve sisi aldırış etmezseniz ağustos ta ve Ramazan da karadeniz yapmanın tek bir sıkıntısı var bana göre, o da pek çok karadeniz mutfağı lokantası ramazan boyu kapalı oluyor maalesef, ki karadeniz tabakları gerçekten enfes oluyor ama bayram boyu tüm güzel yerler kapalı oluyor en son geçen sene yaptığım karadeniz turunda ramazanda gitmiştim açıkçası biraz üzüldüm, tatil zamanınızı kararlaştırırken göz önüne alınması gereken bir unsur diye düşündüm. Uydurabilrseniz temmuz hem hava hem yemek açısından daha güzel bir zaman karadeniz için kişisel görüşüm tabi.
Saygılar..

Yemek konusu benim için çok önemli bir nokta, boğazına son derece düşkün biri olarak bu uyarıyı dikkate alacağım. Yöresel yemekleri yemeden olmaz, örnek olarak herkes Çayeli çıkışında eskiden var olan meşhur bir kurufalyeciyi tercih eder ama ben Çayeli merkezdeki esnaf lokantasında yemeği tercih ederim. Yani endüstriyelleşmiş tabaklar bana tad vermiyor, bu dediğim adresler 20 sene önceki adresler, muhtemelen yerleri değişmiştir. Şimdi aklıma geldi, Hamsiköy girişinde ahşap bir barakadan lokanta vardı, orada yediğim fırın sütlacı hala unutamam...

Selamlar, sevgiler

Burak Dirican
Şimdi

barbecue' Alıntı:
Yemek konusu benim için çok önemli bir nokta, boğazına son derece düşkün biri olarak bu uyarıyı dikkate alacağım. Yöresel yemekleri yemeden olmaz, örnek olarak herkes Çayeli çıkışında eskiden var olan meşhur bir kurufalyeciyi tercih eder ama ben Çayeli merkezdeki esnaf lokantasında yemeği tercih ederim. Yani endüstriyelleşmiş tabaklar bana tad vermiyor, bu dediğim adresler 20 sene önceki adresler, muhtemelen yerleri değişmiştir. Şimdi aklıma geldi, Hamsiköy girişinde ahşap bir barakadan lokanta vardı, orada yediğim fırın sütlacı hala unutamam...

Bencede Burak Bey, özellikle fırınların yanmamasından ötürü o çok sevdiğim kaşarlı karadeniz pidesini ve mıhlamayı (kuymak) yeme imkanım olmamıştı maalesef, Ama olsun herşeye rağmen güzel bir geziydi, hem gezinin sonunda kendimizi uzun gölün yukarısında bir krater gölünde bulduk Balıklı göl diye, (Uzun göl maalesef arap kuşatması altında olduğundan doğal cazibesini kaybetmiş) orada kendi kuymak girişimimizde bulunduk ateş üzerinde, eh orijinali kadar olmasada hatta yakından uzaktan alakası olmasa da gezinin en güzel tadı olmuştu :smiley:

Ekli dosyalar

• balıklı_göl.jpg
    balıklı_göl.jpg
    43.3 KB · Görüntüleme: 197

Biz evde muhlama, Karadeniz pide yapma denemelerine uzun zaman önce başladık.
Ankara da Trabzon'dan özel peynir ve Mısır unu getiren yer bile buldum.
Neyse konu dışına çıkmayalım...
Yemek konusuna bu saatte girersek çıkamayız...

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Burak bey Merhaba,
Sizin konuyu okuyunca çok heyecanlandım.
Ben de Ankara da yaşıyorum,geçen yaz Karadeniz turu yapmayı çokistedim fakat imkanlar müsait olmadı,bu yaz da istiyorum,izin süresi müsait sağolsun şirket Ramazan bayramı ile yıllık izni birleştirdi.
eşim ve 5,5 yaşında kızımla gitmeyi istiyoruz.
Umarım bu hayalim suya düşmez ve tanışma imkanımız da olur.
Ayrıca biz araçlarla Off road gezileri yapıyoruz,ilginizi çekerse buradan takip edebilirsiniz.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=90764.msg1304433#msg1304433

Bu da benim Suziile geziler...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=90116.0

Görüşmek ve tanışmak ümidiyle.
Selamlar.

salih yardımcı' Alıntı:
Burak bey Merhaba,
Sizin konuyu okuyunca çok heyecanlandım.
Ben de Ankara da yaşıyorum,geçen yaz Karadeniz turu yapmayı çokistedim fakat imkanlar müsait olmadı,bu yaz da istiyorum,izin süresi müsait sağolsun şirket Ramazan bayramı ile yıllık izni birleştirdi.
eşim ve 5,5 yaşında kızımla gitmeyi istiyoruz.
Umarım bu hayalim suya düşmez ve tanışma imkanımız da olur.
Ayrıca biz araçlarla Off road gezileri yapıyoruz,ilginizi çekerse buradan takip edebilirsiniz.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=90764.msg1304433#msg1304433

Bu da benim Suziile geziler...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=90116.0

Görüşmek ve tanışmak ümidiyle.
Selamlar.
Salih Bey,
Bizde çok memnun oluruz...
Mutlaka yazışmaları okumuşsunuzdur, niyetimiz ailecek Ramazan Bayramı ve devamındaki bir kaç günü birleştirip bu geziyi yapmak.
Umarım hayallerimiz gerçek olur ve bu doğa harikası yerleri dünya gözü ile gezebiliriz...

Haftasonu gezileriniz çok güzel ama malesef benim haftasonlarım oğlumun servis şoförlüğü ile dolu geçiyor :smiley:
Antremana götür, geri getir... Derse götür getir derken Cumartesi Pazar bir anda geçip gidiyor, kendimize ayıracak zaman nerdeyse çok fazla yok gibi...
Bütün bunların yanında uygun zamanınızda mutlaka görüşüp, sizin geçmiş planlarınız hakkında da bilgi almak isterim...

Sevgi ve saygılarımla,

Burak Dirican

TCDD ye sorduk bizi taşır mısınız Ankara -Aşkale (Erzurum) arasında. Taşırız dediler toplanda 10 ton 3 Araç (Defender) tek yön 6.000YTL dediler.

İyi günler dileyip uzaklaştım hemen :smiley:

Sorun şu ki 2004 yılından beri blok taşımacılık sistemine geçildiğinden vagonun toplam kapasitesi üzerinden hesaplanıyor bu demek oluyor ki 10 tonluk araçlarımız 200 ton üzerinden hesaplanıyor.

Ne demişler memleket yolları gitmekle aşınmaz :smiley:

En baştaki plana sadık kalarak devam edeceğiz gibi gözüküyor.

Gölcük Safranbolu Sinop Trabzon (ulaşabilirsek) sonra yaylalardan Artvin Macahel ve çevresi 1 gece Gürcistan sonra dolu depo ile dönüş şeklinde

Hep farazi konuştuk ama tarih 27 Temmuz/ 10 Ağustos arası belki de daha uzun :smiley:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,445
Kayıtlı Üye Sayımız
172,102
Kaydolan Son Üyemiz
musti44900

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR