Yapmayı Planladığımız Doğu Karadeniz Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barbecue Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 420
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 115,140
Ynt: Yapmayı Planladığımız Doğu Karadeniz Turu

Emre, boş kamyon ayarlanabilir belki,
Ramazan bayramından sonra bende köyde olacağım, bu sene İznik-Mekece yolu üzerinden Adapazarı na devam ettim,
Seneye sanırım Yalova-Gölcük-İzmit yolunu izleyeceğim. belki bende konvoya katılırım.
Kendine iyi bak.

Etiketler

Emre Bey,
Ankara - Istanbul arasında araç nakli yapan bir kaç firma var. Bunlar Ankara - İstanbul arası bir aracı 600 TL ye adrese teslim ediyorlar. Erzurum için böyle bir uygulama yaparlar mı veya kaça yaparlar bilemiyorum, ama isterseniz fiyat ve/veya şartlarını öğrenebilirim.

Selamlar, sevgiler...
Burak Dirican

Niyazi abi Tren işi hem eğlencesi hem de rahatlığı için düşündük. Bir de ekonomik midir dedik değilmiş.

Ama Burak Bey (özür dilerim ilkinde Sedat yazmışım) in seçeneğide dahil sanıyorum ekonomik olmayacak.

Defender la bile Ankara 600tl tutmaz diye düşünüyorum :smiley:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

En güzeli geze geze gitmek. Erzurum' a gidecekseniz buraya kadar görülmesi gereken yerleri de keşfedebilirsiniz. Sivas - Erzurum arası yollar çok iyi geneli duble yol. Sivas ta müzeyi görmenizi isterim , yemek saati olursa sivas köftesi güzeldi ( adını hatırlayamadım notlara bakmam lazım) , Erzincan'a 13 km kala bir camping yeri var biz burada kaldık gecelik 10 tl , sıcak su banyo tuvalet mutfak mevcut. Erzincanda Girvelik şelaleleri anayoldan 30 km içerde tercih size kalmış ama merkezden 5 km olan doğal maden suyu kaynağı ve mesire yerini muhakkak görün derim. Erzurum da çok yer var yemek tabiki cağ kebabı , şişi 5 tl ye de var daha yukarıda biz ye gör de 6,5 dan yedik. Karşısında oltu taşı kuyumcular pasajı var , arkasında burma kadayıf tatlısı yedik tavsiye ederim. Buradan Artvine geçmek için yola çıktık , tortum gölü ve şelelesi mükemmel. Bundan sonra yol Artvine kadar çok kötüydü . Heryer baraj ve yol şantiyesi. Geçerseniz gündüz geçmenizi isterim. Artvin den sonra ne diyeyim artık gerisi size kalmış her yere girin çıkın pişman olmazsını herhalde. Tabi bu yoldan giderseniz bu anlattıklarım.
Sağlıcakla kalın..

A. Murat Demirel

Tortum Şelalesi

SNV82916

Artvin baraj gölü ve ufukta Artvin. Vadi içinde baraj gölünün kenarından dikkat ederseniz yol var buralardan gelerek Artvin e ulaşıyoruz.

SNV82935

Murat Bey güzel paylaşım gerçekten bilgiler için teşekkür ederim bende nisan gibi Ankara-Iğdır yapmayı planlıyorum bu Erzincan daki camping in adını hatırlayabilirseniz süper olurdu :D

C6602 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Modern bir yer değil tabi . Biz çadırımızı kurduk yattık. Sabahta gittik. Çadır yoksa kendi odaları da var herhalde 20 tl olacaktı.

SNV82834

Tekrar teşekkür ederim fotoğraf herşeyi söylüyor zaten, ileride faydalı olacağını düşündüğüm bir bilgi
Saygılar
Alkım.

Memleketimizin o kadar çok görülecek gezilecek yeri var ki şaşıp kalıyoruz. Doğu Karadeniz e gitmek için bile en az 5 alternatif rota çıkıyor daha hiç hesap kitap yapmadan.

Sanıyorum 'amaç'tan sapmadan bir yol çizmek çok mantıklı. Yani (en azından biz) yaylaların peşindeyiz demek ki ya en kısa km ya da en hızlı yol u seçeceğiz.

Çıkış noktamız itibari ile bu Samsun a ulaşıp sahil yolundan devam anlamına geliyor. Fakat bu durumda da atladığımız yerleri bir daha ne zaman görürüz acaba? Sorunsalı başlıyor.

Öfff çıkmasak mı acaba bu geziye :smiley::smiley:

Murat Bey,
Bilgiler ve tavsiyeler için çok teşekkürler. Gezilmesi ve görülmesi gereken, güzel yurdumda daha nice köşelerin olduğunu bilmek insanı hem heyecanladırıyor, hem de bu zamana kadar ben neden buralara gitmedim diye sorgulama ihtiyacını da...

Bizim bu geziyi planlarken ki amacımız Emre Bey'in de dediği gibi öncelikle Doğu Karadeniz yaylalarını gezip görmekti. Belki bu tura ben kend adıma konuşuyorum, yetiştiremeyebilirim ama bir sonraki sefere Karadeniz kıyı şeridinden kopup içerilere kaçmak iyi bir alternatif olabilir.
Bu seneki hedef bizim aile için deneme amaçlı olacak. Ailecek ilk defa bu türde bir aksiyona çıkacağız. Deneme amaçlı olması sebebi ile, daha hafif ve zor koşulları öteleyecek bir program olması alışma dönemi için faydalı olacaktır diye düşünüyorum.
Umarım bu seneyi başarılı bir şekilde tamamlayıp, seneye daha zor parkurlara ve yollara direksiyon sallarız.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Saniyorum bizim yaylalara ulasmamiz 2 gun surer. bu durumda kabaca 29 Temmuz tarihinde insallah Uzungol civarinda olacagiz demektir. Sonrasinda sehir merkezine pek ugramadan yaylalar uzerinden devam etmeyi dusunuyoruz. Hem arac hem de mental hazirligimizi buna gore yapiyoruz.

Denk gelmesi durumunda bu geziye katilacak herkesi bekleriz.

Ozellikle de Burak Bey ve Alkim Bey :smiley:

Allahın izni ile o zamana gelirsek bende memleketim Giresunda olacagım Agustos ayı içerisinde siz değerli abilerimi misafir etmek isterim köyümüzde yolunuz düşerse mutlaka beklerim

Emre Bey,
Bizde de ufak ufak hazırlıklar, özellikle belirttiğiniz şekilde mental yönden devam ediyor.
Bizde muhtemelen 27 veya 28 Temmuz'da Uzungöl tarafında oluruz diye tahmin ediyorum, belki salt sizler ile yola devam etme adına ya bir gün uzatırız kalışı ya da Ankara'dan bir gün geç çıkarız.
Daha önümüzde uzun süre var, ince ayarları yapmaya, detayları finalize etmeye zamanımız olacak gibi.
30 Temmuz benim gerçek yaş günüm, 2 senedir kutlamıyoruz ama bu sene değişiklik yapıp bir yayla kutlaması yapmak heyecanlı olacak.
Oğlum yaş günümü kazadan kurtulduğum 19 Temmuz olarak kendince revize etti ve 2 senedir bu şekilde devam ediyoruz.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

mrdnmz' Alıntı:
Memleketimizin o kadar çok görülecek gezilecek yeri var ki şaşıp kalıyoruz. Doğu Karadeniz e gitmek için bile en az 5 alternatif rota çıkıyor daha hiç hesap kitap yapmadan.

Sanıyorum 'amaç'tan sapmadan bir yol çizmek çok mantıklı. Yani (en azından biz) yaylaların peşindeyiz demek ki ya en kısa km ya da en hızlı yol u seçeceğiz.

Çıkış noktamız itibari ile bu Samsun a ulaşıp sahil yolundan devam anlamına geliyor. Fakat bu durumda da atladığımız yerleri bir daha ne zaman görürüz acaba? Sorunsalı başlıyor.

Öfff çıkmasak mı acaba bu geziye :smiley::smiley:

Emre'cim çıkmasak derken şaka yapıyo olmalısın, kardeşim en fazla seneye bidaha gideriz :smiley: bu arada askerdeyken tortum şelalesini görmüştüm kıştı üstelik inanılmaz bir güzellik kısmet bakalım rotayı değiştirsekmi emre nedersin?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

SON KONULAR

Geri