Yaz Kampı Için Aile Çadırı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan halbay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,862
Çadırınız hayırlı olsun.Bende bu çadırın kararını vereli çok oldu ama henüz Arpenaz 4.1'i almaya gidemedim..Planda 2 hafta içinde almak var bakalım hayırlısı.. Kullandıysanız sizlerdende yorumlarınızı alırsak yararlı olacaktır. Tarp tente konusunda araçlara/dükkanlara çadır yapan yerlerden su geçirmez tenteleri çok uygun fiyatlara almak mümkün (İstenilen ölçülerde hazırlayıp ip germe yeri/halka vb'de yapıyorlar,ayrıca hazır paketli ürünleride var) İyi kamplar dilerim..

Çadırınız hayırlı olsun.Bende bu çadırın kararını vereli çok oldu ama henüz Arpenaz 4.1'i almaya gidemedim..Planda 2 hafta içinde almak var bakalım hayırlısı.. Kullandıysanız sizlerdende yorumlarınızı alırsak yararlı olacaktır. Tarp tente konusunda araçlara/dükkanlara çadır yapan yerlerden su geçirmez tenteleri çok uygun fiyatlara almak mümkün (İstenilen ölçülerde hazırlayıp ip germe yeri/halka vb'de yapıyorlar,ayrıca hazır paketli ürünleride var) İyi kamplar dilerim..
Size de şimdiden hayırlı olsun. Çadırı kullanma şansımız olmadı henüz. Bir aksilik olmazsa haziran ayında bir hafta sonu kampında kullanacağım. Geçen hafta çimenlik bir yerde deneme amacıyla kurulumu yaptık. 2 kişi ile 15-20 dakikada çok rahat kuruldu. İç kısmı ve salonu oldukça geniş. Ailedekilerin hepsi beğendi hatta eşim 5.2 modelinde ısrar etmişti şimdi iyiki 4.1 almışız diğeri gereksiz yere çok büyük olacakmış dedi.. çadırın uzun ömürlü olması için alt kısmına komple ek branda yaptırmayı düşünüyorum hatta yanlardan 10 cm kadar yüksek olacak ki daha rahat olsun. Üstüne de güneşi azaltmak maksadıyla yeşil file örtülerden almayı düşünüyorum. İç kısmı için 5 cm kalınlığı da 120×200cm boyutlarında gri süngerlerden 2 adet alacağız zemini tam olarak kapatacak. Tanesine 35 Tl dediler. Başka neler gerekecek zamanla göreceğiz.

Herkese Merhaba,
27'sinde aile çadırımız Arpenaz 4.1'i aldık.Evin salonunda kurmaya uğraştık:smiley: biraz zorlandık.Kurulum videosunu daha önce bir kaç kere izlemiştik. 29'unda kamp alanında 15-20 dk içinde çok pratik ve kolay şekilde kurduk.Altına serdiğim branda ile çok daha kullanışlı oldu. Brandayı tam altına yerleştirdik, yağmur ihtimali nedeniye kenarları dışarıya doğru alttaki branda dışına doğru gerdik. Akşamleyin dış ortamın nemi ve geceki yoğunlaşmadan çadır üstünde yoğun çiğ damlacıkları vardı. İç ortam bölmesinde herhangi bir nemlenme olmadı. Havalandırması fena değildi.(Ama yaz kampında havalandırması umarım yeterli olur.) Güneş çıktıkdan sonra sabah yatma bölmesinin üzerinde bir kaç damla su damlacağı vardı. Dikiş yerlerinden herhangi bir sızma görmedim. Fermuarları fena değildi. İçine bir adet çift (152 cm) bir adet tek (76 cm) kişilik yatak gayet raha sığdı.(İç ortam bölmesi genişliği 240-228 yatak genişliği=12 cm'de boş yerde kaldı;)) Yani büyüklüğü çok çok yeterli, iki çoçuk ve eşimle gayet rahat ettik. Salonunda giyinme,çanta,eşya,namaz için oldukça boş yer var. Çıktığı şeyin içine girmiyor yorumlarını okumuştum bir yerde, eşimin yardımıyla katlamayı düzgünce yaptık ve çok rahat çantasına sığdı.

Bu arada kamp alanında Arpenaz 4.2 başka bir çadır vardı ve üzerine tümden bir naylon germişti. Muhtemelen serin hava ve yoğun yağmur ve çadır ömrü için düşünmüş olabilirler. Bende eksik listeme yazdım bu naylondan..

İlk kampımızda ilk kamp çadırımızdan gayet memnun kaldık. Tavsiye ederim.İyi kamplar dilerim..
IMG 20160530 102822
IMG 0031

Son düzenleme:

sn. halbay ve sn. bozoo selamlar,

Bende bır suredır 4 kişilik çadır araştırıyorum. İlk çadırım olacak, herhalde Arpenaz 4.1 alacagım. Merak ettigim yaz kampında kullandınız mı. çadır havalandırması nasıl, gece içerisi çok sıcak oluyormu.

Hayırlı olsun. Bende eşim ben ve kızım için fresh and black 2 second 3 kişilik aldım ilk kampım olacak umarım memnun kalırım.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sn. halbay ve sn. bozoo selamlar,

Bende bır suredır 4 kişilik çadır araştırıyorum. İlk çadırım olacak, herhalde Arpenaz 4.1 alacagım. Merak ettigim yaz kampında kullandınız mı. çadır havalandırması nasıl, gece içerisi çok sıcak oluyormu.

Sn.cide selamlar,
Çok sık bakamadığım için mesajı yeni gördüm.
Yaz kampındada kullandım.Bizimde ilk çadırımız.Arka pencere havalandırmasına dikkat ederek,hafif rüzgar yönüne uygun yerleştirilirse bir sorun olmuyor.
Gayet memnun kalmıştım.
İyi kamplar dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.