Yedi Göller Kamp Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kowboy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,828

kowboy

Konforlu lüks kampçılar :)
Yer
İstanbul
arkadaşlar, abilerim, ablalarım doğa seven güzel insanlar;
ben ve 3 arkadaşım yedigöllerde camp yapmak istiyoruz ve tecrübelerinize ihtiyacımız var.. sorularım aşağıdadır

1) yedigöller sezonu ne zaman açılıyor? (çadırımız yazlık o yüzden sıcak havalarda gitmemiz gerekiyor) tahmini mayıs sonu
2) arabamız renault laguna veya tempra (zamanında lükstü :smiley: ) yollar bize uygun mu?
3) çadır ücreti alınıyor mu? (çadır kendimizin)
4) araç ücreti alınıyor mu?
5) ve araç haricinde araç içindeki kişi sayısı ve ekstra kişi başı ücret vs alıyorlar mı? ve bu ücret günlük mü?
6) gölde balık tutmak için balık sezonu ne zaman açılıyor?
7) kamp alanında tuvalet, elektrik, su, yiyecek içeçek hizmeti var mı? (varsa yiyecek,içeçek dışındakiler ücretlimi)

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.. ve ekstra tavsiyeleriniz nedir?

Etiketler
Ynt: Yedi Göller Kamp Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

hocam ilk sorudan başlıyayım.sezon başladı :smiley: yolar çok bozuk ama binek araba gider.çadır ücreti alınıyor.çadırda kalacagız deyince araçtakilerden duruma göre(biraz güleryüz) para almıyorlar.balık sezonu şu ana açık ama bitmek üzere diye biliyorum.tuvalet var elektrik yok,yiyecek siz getireceksiniz.hiç bir şey satılmıyor haberiniz olsun.soracağınız birşey olursa memnuniyetle cevaplarım.iyi kamplar

Cevap verılmış ama;
1) yedigöller sezonu ne zaman açılıyor? (çadırımız yazlık o yüzden sıcak havalarda gitmemiz gerekiyor) tahmini mayıs sonu

Tulumunuz kaç derecelik akşamları serin olur
2) arabamız renault laguna veya tempra (zamanında lükstü :smiley: ) yollar bize uygun mu?
4o km 2 saate gıdersın vitesi 3'e atamazsın.
3) çadır ücreti alınıyor mu? (çadır kendimizin)
Alınıyor (Ücret muhabbete göre değişir)
4) araç ücreti alınıyor mu?
(Ücret muhabbete göre değişir)
5) ve araç haricinde araç içindeki kişi sayısı ve ekstra kişi başı ücret vs alıyorlar mı? ve bu ücret günlük mü?
(Ücret muhabbete göre değişir)
6) gölde balık tutmak için balık sezonu ne zaman açılıyor?
Gıda,tarım, hayvancılık bakanlığı tebliğine bakman gerekıyor.
7) kamp alanında tuvalet, elektrik, su, yiyecek içeçek hizmeti var mı? (varsa yiyecek,içeçek dışındakiler ücretlimi)
Tuvalet var ücretsiz. Su var (ben tadını begenmiyorum kendım götürüyorum. Yemek,içecek kaç gün kalacaksan o kadar erzak alman gerekıyor. İğne eksik olsa 40 km git gel yapman gerekıyor en yakın alışveriş için.

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?action=post;topic=109345.0;last_msg=1390276#ixzz3Xpy4WSKd

Evrim abi yeterince bilgilendirme yapmis ama ucret konusu cadir ve arac basi olarak isliyor. Yani kisi sayisi onemsiz. En fazla 1 cadir ucreti odersiniz cadira sigridabildiginiz kadar insan sigdirabilirsiniz. Arac konusu da ayni sekilde ve fiyat olarak da makul bir sey ve gene muhabbete bagli olarak evet almayadabiliyorlar.

Geçen seneden itibaren büfe tarzı biryer var. Çadır, olta ve araç başı ücret ödersiniz(Eylül ayında gitmiştim 15 er TL). Suyu midesi hassas insanlarda rahatsızlık yaratabiliyor (eşim ve kızım kusmuşlardı). Ağustosta da gitseniz gece hava soğuk oluyor tedbirli gitmeniz şart.
İyi eğlenceler...

Geçen hafta yedigollerdeydik sezon açık tabiki ama henüz tam yeşillenmemiş tavsiyem mayıs 15 sonrası gidin daha güzel olacaktır.Yollar çok bozuk mengen üzeri gitmeyin biz ankaradan yedigöllere 5 saatte gidebildik.Bolu üzeri yol daha düzgün.Çadır başı 20 Tl araç başı 12 Tl ücret alınıyor ama pazarlık yapın biz 3 çadır 3 araca 52 TL verdik.Tedarikli gidin yanınızda ilaçda olsun bişey olsa en yakın yerleşim yeri mengen oda 2,5 saat sürer.Balık tutmak istiyorsanız oda paralı :smiley: olta başı 20 TL dedi görevli tutup bırakmak şartıyla.

Hala yollları yapmamışlar mı.. Ben o yolu bi daha çekmem bitmiyor nasıl bi yolsa

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=105940.80 hocam ben gittim.bunlarda sayfamda paylaştıklarım sorunuz varsa cevaplayayım.

yedigöller çok güzel bir yer.herkesin mutlaka gidip görmesi kalması gereken bir yer.Fakat ben geçen sene gittiğimde yollar çok bozuktu.(mengen üzerinden gittim.)

çadır başı 15 TL vermiştik.

ama o yolu çekmeye değer mi ?en az 2-3 gün kalınacaksa kesinlikle değer.

Bilgileriniz için çok teşekkürler..

bizim araçlarla biraz zor gibi görünüyor ama ordaki doğanın tadına bakmaya kararlıyız :smiley:

bizde mayıs sonu gibi düşünüyoruz inşallah gidebilirsek fotoğrafları buradan paylaşıp tüm maceramızı sizlerle paylaşmak istiyorum.. yinede bilgilerinize açığım :smiley:

şimdiden herkese keyifli tatiller :smiley:))

Selamlar,

Geçen hafta sonu günübirlik gittim. 6 ay öncesine göre yolları daha düzgün. Bolu üzerinden gitmenizi tavsiye ederim. Her Tür araç gidebilmişti o yol üzerinden.
çok Adam'ı görünce hemen bittiler beklemiyorduk dediler( tam Türk işi) . Benim gördüğüm en az 8-10 Çadır vardı kamp yapan. Olta Avcılığı da 1-2 kişi gördüm.
Bir arkadaşın dediği gibi daha yeni Uyanıyor Doğa Mayıs 15 sonrası daha iyi olur. Hava gündüz Kısa kolluya uygun gece 0 derece idi. Sıkı ve tedarikçi olmanızda fayda var.
Mangalcı kaynıyordu ortalık pek hoşumuza gitmedi neticede de trekking yaptık küçük çaplı.
Market sanırım daha açılmamıştı ya da o gün açılıyordu dikkat etmedim açıkçası. Tedarikli gitmenizde fayda var.

Şimdiden iyi gezmeler dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

SON KONULAR

Geri