Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,186
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 311,973
Dünyanın en iyi karavanı bizimkisi. Bütçemiz dahilinde karar verebilmistik daha yeni zaten inşallah uzun dönemde memnun kalırız
---------------------------------------------

Memnun kalacaksınız zannederim.
Bazı eksiklerine rağmen F/P oranı çok yüksek bir karavandır.
Ayrıca, espriniz gerçekten çok güzeldi..
" Dünyanın en iyi karavanı bizimkisi. "

İyi günlerde kullanın.

O zaman sizinle aynı durumda sayılırız

Ben ve eşim de aşağı yukarı sizinle aynı düşüncelerle kısa süre önce 3 kişilik klasik midi aldık. 650 kg çıkışlı. Su an güneş enerji sistemi ve ekstra olarak bir tente ile - 15 20 litre kadar su dahil- 780 kg geldi haberiniz olsun. MİDİnin yeni modeli 700 kg çıkışlı olacaksa ona göre hareket etmenizi tavsiye ederim :smiley:
yani bu durumda benim aldığım maxi modeline kişisel eşyalarımızı bile zor koyacağız demektir

Umarım kalabiliriz. Muhtemelen yeni modeli tercih edeceğiz. Patron bunu uygun gördü üstadım.
------------------------------------------------------------------

Patronların kararları önemlidir.. :p
Gönüllerini kırmamakta yarar var, huzurlu olmak için.

Ama bizim eski neslin durumu biraz farklı,
" Severim, sayarım, iltifat ederim, sözünü dinlerim ...
Ama son kararları hep ben veririm.. :mad:

Kararınız hayırlı olsun,
iyi günlerde, güzel gezilerde, mutluluk ve sağlıkla kullanın.

---------------------------------------------

Memnun kalacaksınız zannederim.
Bazı eksiklerine rağmen F/P oranı çok yüksek bir karavandır.
Ayrıca, espriniz gerçekten çok güzeldi..
" Dünyanın en iyi karavanı bizimkisi. "

İyi günlerde kullanın.
Teşekkür ederim. Almış olduğumuz için dahi memnunuz. Görüşleriniz de gerçekleşirse bizden iyisi yok :smiley:

@AKMühendis
Maalesef eldeki bütçe ve aile büyüklüğü sebebi ile seçim şansımız az. Sanıyorum en uygunu Güney Maxi yada yeni modeli. Erba 410 da olabilir her ne kadar 6-7 bin TL daha pahalı olsa da. Mobilyaları bildiğim kadarıyla kavak kontra fakat camları sürgülü cam.
Güney 360 Bombe alarak en azından ucuz yollu ailecek kendimizi bir denemiş oluruz, bu heyecan bize hitap ediyor mu diye. İleride karavanin içini yenileyebilirim , o zaman kavak kontra kullanabilirim işte.
Maalesef aklıma yatan en uygun çözüm bu.
1.6 124 bg 150 tork atmosferik motor manuel vites 1400 kg bir araba ile bu karavanlari çekebilir miyim sorunsuz? Ne dersiniz?

Erba 410 da olabilir her ne kadar 6-7 bin TL daha pahalı olsa da. Mobilyaları bildiğim kadarıyla kavak kontra fakat camları sürgülü cam
----------------------------------------------------------

ERBA nın bütün modelleri minibüs camı ve suntalam. Erba kavak kontra kullanmıyor.
Erba yerine, Güney i tercih edin.
Hiç olmazsa pencereleri sürgülü cam değil, açma imkanı olan plexi.

Kararınız hayırlı olsun.

----------------------------------------------------------

ERBA nın bütün modelleri minibüs camı ve suntalam. Erba kavak kontra kullanmıyor.
Erba yerine, Güney i tercih edin.
Hiç olmazsa pencereleri sürgülü cam değil, açma imkanı olan plexi.

Kararınız hayırlı olsun.
Tavsiyelerinize uyup Güney'i tercih edeceğim. Fakat Maxi'yi düşünmüyorum. İç dizaynı çok itici geldi bana, düzensiz. Yeni modeli alacagim. Teşekkür ederim.

Güney in yeni modeli, Güney in en çok satan modeli olacak gibi görünüyor. Ön cam çift kat plexi olup o cam biraz daha küçülür ise bence tadından yenmez bir model olacak.

Güney in yeni modeli, Güney in en çok satan modeli olacak gibi görünüyor. Ön cam çift kat plexi olup o cam biraz daha küçülür ise bence tadından yenmez bir model olacak.
Bende aynı şeyi düşünüyorum. Maxi modeli 90 cm daha büyük ama o büyüklüğü göremedim ben çünkü iç dizaynı doğru kullanılmamış.

Güney Karavan'ın fiyatını da göz önüne alırsak yalıtımı nasıl bu konu da bilgim yok. Bilgisi olan yazarsa memnun olurum. Erba, May gibi muadilleri ile kıyaslandığında, hatta bir adım ileriye gideyim Saly , Başoğlu ile kıyaslandığında nasıldır acaba?
Su alıp almama durumunu da merak etmiyor değilim. 4 mevsim kullanacağım için bunlar benim için mühim.
Özellikle @AKMühendis , @pasolvon gibi bilgi tecrübe sahibi üstadlar fikir beyan ederse çok memnun olurum.

Güney Karavan'ın fiyatını da göz önüne alırsak yalıtımı nasıl bu konu da bilgim yok. Bilgisi olan yazarsa memnun olurum. Erba, May gibi muadilleri ile kıyaslandığında, hatta bir adım ileriye gideyim Saly , Başoğlu ile kıyaslandığında nasıldır acaba?
Su alıp almama durumunu da merak etmiyor değilim. 4 mevsim kullanacağım için bunlar benim için mühim.
Özellikle @AKMühendis , @pasolvon gibi bilgi tecrübe sahibi üstadlar fikir beyan ederse çok memnun olurum.
Ben Antalya'nın sel götüren yağmurlarında damla su almadığını canlı yaşayarak test ettim.

Ben daha acemi olarak görüyorum kendimi. Toplamda sadece 1 yıllık tecrübem oldu. Üstad olmak için daha çok yolum var. Tecrübelerim yaşadıklarımdan ibaret. Bildiğim yerden gelirse cevap veririm. Ama hiç güney kullanmadım.

Ama @AKMühendis hem yılların tecrübesi ile forumda üstad sıfatını hakedenlerden birisidir hem güney kullanmışlığı da var. Sorunun doğru adresi yani Bir de belki de güneyin en azimli ve belki de karavanda en çok yaşayan kullanıcısı ve yılların kampçısı @yugun un da görüşlerini almakta fayda var.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR