Yerli Karavan Üreticileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mycamper Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 79,634

Etiketler
Ynt: Yerli Karavan Üreticileri

Merhaba,
Bir hevesle basit bir motokaravan sahibi olmak için yaptığım araştırmalar yavaş yavaş yerini hayal kırıklığına bırakıyor. Ne yazıkki Türkiyede Karavan üretmek adına bir sektör yok tüm işler atölye düzeyinde atölye sahiplerinin kişisel ilgilerinin bir sonucu olarak yapılıyor. Standart bir üretim modeli ve prosesi olmadığından ne yazıkki üretim butik şekilde gerçekleştiriliyor ve buda acı bir şekillde maliyetlere yansıtılıyor. semi-integrated bir model sahibi olmak istediğinizde üreticinin elindeki kalıp haricinde bir model seçme şansınız yok buna karşılık yapılacak kasa için 20000-30000 TL arasında bir parayı gözden çıkarmanız gerekiyor. İç mobilya aksamı için 10000 TL standart donanımlar içinde 10000 TL birazda ekstrası olsun derseniz 5000-10000 TL daha ödeyip araç hariç 50000-60000TL harcamayla hayallerinize kavuşabiliyorsunuz. Bahsetmiş olduğum verilere üretimde adı öne çıkan 2 firma ile görüşmelerim sonucu ulaşabildim.Ancak genede 10000 TL'lik mobilya maliyetinin çok insaflı bir rakam olmadığını düşünmüyor değilim....
herkesin hayallerine kavuşması dileğiyle

kalın sağlıcakla

Süleyman

Bir süredir can karavanın internet sitesine ulaşamıyorum. Firmada bir sorun yoktur inşallah.

1,5 ay kadar önce bilgi almak üzere atölyelerine uğramıştım...Çalıkşıyorlar ama son derece keyifsizler gibi geldi bana

krizin ötesinde yerli karavn üreticileri butik iş yaptıklarından mevcut fiyatlarla zaten varolmaları olanaksız...hafta içinde İspanyada bir iş gezisindeydim tesadüfen bir karavan tamir ve galeri yerine rastladım...semi-integrated bir moceli 0 km olarak 45000 Euroya bulabiliyorsunuz bizde ise araç hariç 60000 TL ye maloluyor....

yerli malını kötülemek gibi bir niyetim yok ancak yabancı sitellerde gördüğümüz karavanları ve dizayn larını bu arakadaslar görmüyormu acaba bu tipte karavanlar bu gezegende yapılamamısta uzaylılarmı getirmişler tabiki hayır ozaman neden zamanında tofasın bizlere yaptığını yapmaya calışıyorlar

bizler konserve kutusu degil alternatif bir ev istemekteyiz bunu neden anlamamakta direniyorlar

piyasada satılan 20 yıllık avrupa yapımı karavanlar yeni sıfır yapım karavanlardan nasıl oluyorda daha sağlam ve ergonomik olabiliyor.

Niye ergonomik, sağlamlık, gibi arayışılara gitsinlerki! Yasalarla korunuyorlar.

rauf' Alıntı:
Onur bey haklısınız ilk sahibi eteklerde cürüme olduğunu gormüş aliminyum ile kaplamış.Sonradan arkadaşlar ile makasları kontrol ettik kaliba hata makaslarda düzelmiş makascıya gidip göstericeğiz eğer tespitimiz doğru ise kavis verdireceğiz.Anlaşılan eski sahibi biraz hor kullanmış cevabınız icin teşekkür eder hayırlı işler dilerim.
Onur bey evet makaslardaki düzelme lastiklerin davlumbazdan cıkmasını engelliyordu makaslara kavis verdirdik problem halloldu.Lastikleride 155 sr 13 ten 175 sr 13 yeni lastik taktık boyasınıda tamamladıktan sonra baya bi yakışıklı olsu selamlar iyi günler dilerim.
NOT=Sadece amlemi eksik onuda izmire uğradığımda sanırım sizden temin edebilirim.

http://www.aysankaravan.com.tr/ Bursalı bir başka üretici, ancak hiç kullananı görmedim duymadım...

iğim BURSA'dan yeni geldim. İşlerimi tamamladıktan sonra CAN KARAVAN'a uğradım Onur bey ve Can bey ile tanıştım imalatlarını
inceledim çok güzel gerçekten, daha sonrada yine BURSA'da imalat yapan İMAJ KARAVAN'a gittim sahibi Aydın beyle tanıştım onlarında imalatını inceleme fırsatım oldu ilgilerine teşekkür ederim . Motokaravanımı yenilemek için yaptığım araştırmada motokaravan üreticisi firmaların herhalde
tamamını gezmişimdir. Bu yazımın sonuç kısmı ise her imalatçı firma kendi bilgi ve tecrübelerinle aracın kasa ve mobilya aksamını yapıyorlar
ancak içine konacak tüm malzemeler ithal ve neyazıkki birçoğununda alternatifi yerli ürün yok,sebebi bundanmıdır bilmiyorum fiyatları sorarsanız
2.el 5 yaşında panelvan alıp Camper yaptırmanın bedeli 50.000 YTL' yi geçmiş elimdeki aracıma olan sevgim bir kat daha artmış olarak sizlere
iyi akşamlar diliyorum.
Levent GÜNGÖR

Türkiye'de karavan üretimi az sayıda firma tarafından yürütülmektedir.
Bunların en bilinenleri Adapazarı'nda yer alan Başoğlu, Erba, Saly Karavan, Bursa'da Can Karavan, Tekirdağ'da Emeksan, Ankara'da Soyut Karavan'dır. Bunların dışında da ufak çapta üretim yapan, zaman içinde açılıp kapanan firmalar da bulunmaktadır.

Bu firmalardan web sitesini bulduklarım aşağıdadır:

Emeksan Karavan ® | Karavan ve Römork Üretimi | BOSAL Çeki Demiri | NETA Mobil Uydu Sistemleri | Karavan ve Römork Yedek Parça

Saly Karavan

http://www.soykar.com/

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri