ZJ arıza yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arazici Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,400

arazici

Ana Kamp
arkadaşlar 98 model zj sahibiyim,aslanım son bir kaç gündür hareket halindeyken motoru duruyor,ayrıca frene dokunduğum anda takometre sıfıra yaklaşıyor,ama bunu sürekli yapmıyor ara sıra oluyor,başına gelen yada bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum

Etiketler
Ynt: ZJ arıza yardım

araç lpg li mi
lpg de mi yapıyor
lpg geçiş esnasında mı yapıyor
benzinde de yapıyomu?

arazici' Alıntı:
araç lpg li
fakat bu sorunu hem benzinde hem lpg de yapıyor

valla ben de ilk defa duyuyorum...bilgisayar bağlıyken yol testi yapılıp neyin yaptığı tespitinden başka yol yok...yani elektronik bir arıza var...buradan net cevap zorrrr....

benim araçtaki sorun bu şekilde değil,özellikle kırmızı ışıklarda vb durduğumda motorda stop ediyor,ayrıca takometre kendi kendine azalıp artıyor

arazici' Alıntı:
benim araçtaki sorun bu şekilde değil,özellikle kırmızı ışıklarda vb durduğumda motorda stop ediyor,ayrıca takometre kendi kendine azalıp artıyor

o zaman rölanti motoru dediğimiz parçayı temizlettirin. hız göstergesindeki artıp azalma belki hız dişliniz yada teliniz kırıktır...

hız göstergesinde sorun yok,devir göstergesinde sorun var,dediğiniz parçadan kaynaklanabilir

arazici' Alıntı:
hız göstergesinde sorun yok,devir göstergesinde sorun var,dediğiniz parçadan kaynaklanabilir

e takometre dediniz.. devir göstergesi desenize.. o zaman sensör hatası kesin.

arazici' Alıntı:
takometre devir ölçerin diğer adı,bahsettiğiniz sensör ne sensörü

hız göstergesinede takometre deniyor neyse..

birsürü sensör olabilir. krank sensörü olabilir , throttle position sensor olabilir , map sensörü olabilir vs.. vs.. zor değil servise gitmek bilgisayara baglattıgınızda çıkar.

Wolverine-Grand Cherokee' Alıntı:
Levent acaba Oksijen sensörü olabilir mi ???

zannetmiyorum...araç zengin yakar fakar yakar vs yani stop etmez...ama anladığım kadarıyla durma esnasında yapıyor...Ada nın da dediği gibi rölanti sensörü gibi bir sensörsel hataya benziyor...ve yakıt sisteminden bağımsız...

997799' Alıntı:
zannetmiyorum...araç zengin yakar fakar yakar vs yani stop etmez...ama anladığım kadarıyla durma esnasında yapıyor...Ada nın da dediği gibi rölanti sensörü gibi bir sensörsel hataya benziyor...ve yakıt sisteminden bağımsız...

Haklısın muhtemelen rölanti sensörü olabilir..

buyuk ihtimal rolanti sensoru benimde basıma geldi servise gittim degistirdiler duzeldi 80 euro sıkısmıs anlıyacagınız ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,452
Kayıtlı Üye Sayımız
172,105
Kaydolan Son Üyemiz
kmete35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR