ZJ'de Orjinal CD Çalma ????

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan youngsurveyor Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,409

Etiketler

Ynt: ZJ'de Orjinal CD Çalma ????

cd yı pc den kayıt ederken mp3 formatında degıl de muzuk cd si formatında (track) olarak kayıt yaptınız mı ?? track cd lerı calar dıye dusunuyorum

Eğer track cd yi çalmıyorsa öncelikle lensin temizlenmesi, sonra arıza aranması gerekir. Genellikle lensler statik olarak çok toz topluyorlar ve bazı track kayıtlarını okuyamıyorlar.

Selamlar,

bazılarında da lens artık kullanılmaz hale gelebiliyor. benim aracımın orjinal cd playeri aldığım 10 orjinal cd nin ortalama 8 tanesini hiç okumuyordu. tamiri zaten kendi fiyatı kadar olduğu için bi lg aldım yerine. temelden çözüm. illa orjinal olsun demiyorsanız uğraşmayın bence. çok verimli olmuyor çünkü.

walla tüm varyasyonları denedim
track olarak çektim , özel audio cd aldım, baya bi program denedim cheerokee illaa orjinal istiyo sanırım yeni bir cd çalar almak kesin çözüm olacak ...arkadaşlar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim:smiley:

youngsurveyor' Alıntı:
walla tüm varyasyonları denedim
track olarak çektim , özel audio cd aldım, baya bi program denedim cheerokee illaa orjinal istiyo sanırım yeni bir cd çalar almak kesin çözüm olacak ...arkadaşlar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim:smiley:

onca yıl çala çala o da yorulmuştur....çalması daha anormal emin olun....

bende 97 zj war. mp3 formatındaki cd leri çalmıyo ancak evde hazırladığım track cd leri çalıyo. eğer sizinki çalmıyosa bence tamirciye danışın...

bende 96 var cd çalmıyordu kaset çalıyordu. maslakta tamire götürdüm artık kaset çalmıyor cd çalıyor...cd lensi de değiştirdik hazır açmışken ama orjinal olmayanları hala okumuyor bilginize....bende orjinal dışında cd almıyorum ve sorunu çözüyorum. tercih meselesi ama orjinal teybi dashboardun önemli bi tamamlayıcısı ve estetik olarak güzel görünüyor. arıza da yapsa tamir edilmesi için elimden geleni yaparım çok uçuk rakamlar çıkarsa tabi yapacak bişi yok. ben maslakda 100 tlye tamir ettirmiştim arzu edene adresi veririm.ama sorunun ne olduğu da önemli yapılmayacak birşey ise hiçkimse yapamayabilir.firma ismi verip yanlış yönlendirmek istemem.

Valla benim ki ne orjinal nede kopya caliyor yani kendileri mefta. O yuzden bu hafta icinde bir tane Sony almayi dusunuyorum IPod kumanda edenlerden. En temizi o ha goruntu cok degisecek ama olsun yapacak bir sey yok. Yada yeni CD calari torpido veya daha farkli bir yere gizli montaj yapip uzaktan kumanda ile kullanacagim. Boylelikle aracin ic goruntusu degismeyecek.

s40euro' Alıntı:
Valla benim ki ne orjinal nede kopya caliyor yani kendileri mefta. O yuzden bu hafta icinde bir tane Sony almayi dusunuyorum IPod kumanda edenlerden. En temizi o ha goruntu cok degisecek ama olsun yapacak bir sey yok. Yada yeni CD calari torpido veya daha farkli bir yere gizli montaj yapip uzaktan kumanda ile kullanacagim. Boylelikle aracin ic goruntusu degismeyecek.

tamir ettiremeyi denediniz mi tamirci ne diyor çalmıyor diye bir kenara atmayın güzelim teybi. türkiyede herşeyin tamiri var ufak bi makarası bile bozulsa yenisi yapılabiliyor aynısından biraz uğraşın derim.

mertbirincioglu' Alıntı:
tamir ettiremeyi denediniz mi tamirci ne diyor çalmıyor diye bir kenara atmayın güzelim teybi. türkiyede herşeyin tamiri var ufak bi makarası bile bozulsa yenisi yapılabiliyor aynısından biraz uğraşın derim.

Valla Mert WD40 ile temizledim ama olmadi gene ;D ;D (Affina siginaraktan yazdim)

Isin dogrusu cihaz cok hor kullanilmis. Bayagi derdi var isim geregi elektronik de egitimimin bir parcasi oldugundan tamir etmeyi ciddi anlamda vakit ve nakit kaybi olarak goruyorum. Duzgun durumda olsa tamir ettirirdim ama maalesef mefta. Daha sonra para olunca orjinal Avrupa versiyonu alirim. Ama ondan once jantlar var degismesi gereken resimleri gordun. 18 inch Miglia var uzerinde.

s40euro' Alıntı:
Valla Mert WD40 ile temizledim ama olmadi gene ;D ;D (Affina siginaraktan yazdim)

Isin dogrusu cihaz cok hor kullanilmis. Bayagi derdi var isim geregi elektronik de egitimimin bir parcasi oldugundan tamir etmeyi ciddi anlamda vakit ve nakit kaybi olarak goruyorum. Duzgun durumda olsa tamir ettirirdim ama maalesef mefta. Daha sonra para olunca orjinal Avrupa versiyonu alirim. Ama ondan once jantlar var degismesi gereken resimleri gordun. 18 inch Miglia var uzerinde.

miglia diyince tanıdım seni nicki değiştirmişsin:smiley: wd40 her derda deva ama benim gibi kullanma sen genede :smiley:

mertbirincioglu' Alıntı:
miglia diyince tanıdım seni nicki değiştirmişsin:smiley: wd40 her derda deva ama benim gibi kullanma sen genede :smiley:

Miglia yi o yuzden yazdim zaten. ;D

Hemen hemen eski uye oldugum yerlerde nickim budur. 23 yil sonra profesyonelligi birakip amator telsiz sinavina girdikten sonra cagri isaretimi nick olarak kullanmaya basladim.

Eliğmde bir adet 97 gc orjinal cd çaları var isteyenlere satabilirim ben kendi aracımda değiştirdiğmden şuanda boşta kullanmıyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,496
Kayıtlı Üye Sayımız
172,158
Kaydolan Son Üyemiz
aysekayan95

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR