12 Volt Kompresörlü Buzdolabı Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ucanadam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 174
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 85,836
Selam Dostlar,
Bugün https://www.hepsiburada.com/parago-...ipi-kompresorlu-oto-buzdolabi-p-HBV00000RLZAA ürünün siparişini verdim.(HİRMANYA)
Elimdeki giriş seviyesi karavan buzdolabına destek ve karavansız gezilerimde arabada kullanacağım uygun ebatta soğutucu olarak kullanacağım.
1)Aslında fiyat yüksek ,
2) Yalnız dikkatimi çeken birkaç şeyi yazmadan geçemeyeceğim.
PARAGO firmasının youtube sayfasında bu ürün -22 C' ye kadar soğutur deniliyor. Lakin türkiyede satılan aynı isimli model -18 C' ye kadar soğutuyor.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=b6UKxxsH7lU&list=PL0BW8MkyyUtzubmtXKsoVIPIi5sA7X6kW&index=2

Açtım telefon(HİRMANYA) bugün sordum. Biz hiç bir zaman bizdeki ürün -22 demedik. Demediniz yalnız, ben siz sitenizde yanlış yazdınız sandım. Siz bu bilgiyi nereden buldunuz dedi.

Kısaca gelen ürün PARAGO PG 20 diye gelecek ama ( ? )
Muhtemelen bu firmanın bir sürdürülebilirliği yok. Doğru düzgün garantisi var mı? HİRMANYA garantisi.
Hepsiburada ve HİRMANYA size güvendik aldık. :smiley:)
3) Kompresörünü sordum SECOP dediler.
4) Max yükseklik 35 cm olan bir ürün lazımdı. (Benim koyacağım yer ile alakalı bir detay)
Sanırım birazda reklamlarından etkilendim.

@AHRAZ a selam olsun yazdıklarından faydalandım.

Aslında cebimde para olsa Parago yu satın alıp Türkiyede sabit üretim yaptırırım.
O kadar etkilendim sanırım.
@AHRAZ PG21 almıştı hemen satmıştı küçük diye ben düşündüm. Bana zaten büyük lazım değil.
(220v ac - 12v dc) çeviricide sipariş ettik. Gittiğim kampta 220 varsa sıkıntı yok.
Gelişmeleri paylaşmaya çalışırım.

www.parago.com.de
3saat 51dk da 923w harcayarak geldik bu duruma üst kapağın altında ölçüm probu.
Bu resimden 5 dk sonra -18 oldu. Buzdolabı motoru durdu. Almadan önce içim içimi yiyordu. Acaba dijital ekranda -18 gösterir içi gerçekten -18 mi diye. :sweat:
4 saat 1000w enerji ile -18 i gördük. Çok şükür.
kompresör motoru çalışırken anlık 40w enerji çekiyordu. İlk başlarda yüksektir fakat sanırım istenilen sıcaklığa yaklaştıkça azaldığını düşünüyorum. ORt. 65 w alet Ölçmedim ama katalogda 45 desibel ses yazıyor.

16224700980292622524942788566499

Son düzenleme:

Etiketler

Güle güle kullanın.
Teşekkür ederim sayın abim,
Hanımda beğendi ,önce dedi bu 18.5 lt olamaz, 10lt ancadır.
içini şerit m ile ölçtük katalogdaki gibi çıktı. hesaba göre 17,5 lt civarında çıktı üst kapağın içinde 0,5-1 cm kadar boşluk var sanırım.Onuda hesaba dahil etmişler. Gelirse ucu ucuna gelir .

Selam Dostlar,
Bugün https://www.hepsiburada.com/parago-...ipi-kompresorlu-oto-buzdolabi-p-HBV00000RLZAA ürünün siparişini verdim.(HİRMANYA)
Elimdeki giriş seviyesi karavan buzdolabına destek ve karavansız gezilerimde arabada kullanacağım uygun ebatta soğutucu olarak kullanacağım.
1)Aslında fiyat yüksek ,
2) Yalnız dikkatimi çeken birkaç şeyi yazmadan geçemeyeceğim.
PARAGO firmasının youtube sayfasında bu ürün -22 C' ye kadar soğutur deniliyor. Lakin türkiyede satılan aynı isimli model -18 C' ye kadar soğutuyor.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=b6UKxxsH7lU&list=PL0BW8MkyyUtzubmtXKsoVIPIi5sA7X6kW&index=2

Açtım telefon(HİRMANYA) bugün sordum. Biz hiç bir zaman bizdeki ürün -22 demedik. Demediniz yalnız, ben siz sitenizde yanlış yazdınız sandım. Siz bu bilgiyi nereden buldunuz dedi.

Kısaca gelen ürün PARAGO PG 20 diye gelecek ama ( ? )
Muhtemelen bu firmanın bir sürdürülebilirliği yok. Doğru düzgün garantisi var mı? HİRMANYA garantisi.
Hepsiburada ve HİRMANYA size güvendik aldık. :smiley:)
3) Kompresörünü sordum SECOP dediler.
4) Max yükseklik 35 cm olan bir ürün lazımdı. (Benim koyacağım yer ile alakalı bir detay)
Sanırım birazda reklamlarından etkilendim.

@AHRAZ a selam olsun yazdıklarından faydalandım.

Aslında cebimde para olsa Parago yu satın alıp Türkiyede sabit üretim yaptırırım.
O kadar etkilendim sanırım.
@AHRAZ PG21 almıştı hemen satmıştı küçük diye ben düşündüm. Bana zaten büyük lazım değil.
(220v ac - 12v dc) çeviricide sipariş ettik. Gittiğim kampta 220 varsa sıkıntı yok.
Gelişmeleri paylaşmaya çalışırım.

www.parago.com.de
eyvallah faydam dokunduysa ne ala:smiley: güle güle kullanın

Teşekkür ederim sayın abim,
Hanımda beğendi ,önce dedi bu 18.5 lt olamaz, 10lt ancadır.
içini şerit m ile ölçtük katalogdaki gibi çıktı. hesaba göre 17,5 lt civarında çıktı üst kapağın içinde 0,5-1 cm kadar boşluk var sanırım.Onuda hesaba dahil etmişler. Gelirse ucu ucuna gelir .
Beğendiyseniz işinizi görüyorsa sorun yok. Hafta sonu beş kişi üç günlüğüne Gökçetepeye gittik 50 litre dolap tam yetti. Dolabı büyük tutunca araçta yer azalıyor (Doblo), küçük oluncada sadece öncelikli malzemeleri koyabiliyorsunuz.

Beğendiyseniz işinizi görüyorsa sorun yok. Hafta sonu beş kişi üç günlüğüne Gökçetepeye gittik 50 litre dolap tam yetti. Dolabı büyük tutunca araçta yer azalıyor (Doblo), küçük oluncada sadece öncelikli malzemeleri koyabiliyorsunuz.
Kesinlikle haklısınız bende çok düşündüm. Bu konuyu karavanın buzdolabını hava sıcaklığı 26 derece iken test ettik.
Soğutma hızının ve kapasitesinin hava sıcaklığı artınca yetersiz olacağını ön gördük. Yani aldığım dolap 90 lt lik 3 sistem karavan buzdolabına ek olarak kullanılacak. Bunu sadece 100 A akümle çalıştırmak zorunda kalırsam (enerji kıtlığı), Ergonomi , koyulacak yer kıtlığı gibi v.s sebeplerle gerektiğinde dondurucu gerektiğinde buzdolabı olarak kullanacağım için küçük seçmek durumunda kaldım. Bu yüzden yeterli gelecektir. Yalnız piknik için kullanılacaksa yetmeyecektir, onun içinde yardımcı buzluk kullanmak gerekecek. Sonuçta günü birlik kullanılacak. İdare ederiz.
Selamlar.

Kesinlikle haklısınız bende çok düşündüm. Bu konuyu karavanın buzdolabını hava sıcaklığı 26 derece iken test ettik.
Soğutma hızının ve kapasitesinin hava sıcaklığı artınca yetersiz olacağını ön gördük. Yani aldığım dolap 90 lt lik 3 sistem karavan buzdolabına ek olarak kullanılacak. Bunu sadece 100 A akümle çalıştırmak zorunda kalırsam (enerji kıtlığı), Ergonomi , koyulacak yer kıtlığı gibi v.s sebeplerle gerektiğinde dondurucu gerektiğinde buzdolabı olarak kullanacağım için küçük seçmek durumunda kaldım. Bu yüzden yeterli gelecektir. Yalnız piknik için kullanılacaksa yetmeyecektir, onun içinde yardımcı buzluk kullanmak gerekecek. Sonuçta günü birlik kullanılacak. İdare ederiz.
Selamlar.
Derin dondurucu olarak ikinci bir dolap düşünmek çok mantıklı çünkü her zaman derindondurucuya ihtiyaç olmuyor.
Bir hafta, on günlük gezilerde -18 kullanmanıza gerek yok dondurma koymadığınız sürece -5 rahatlıkla işinizi görür.

Derin dondurucu olarak ikinci bir dolap düşünmek çok mantıklı çünkü her zaman derindondurucuya ihtiyaç olmuyor.
Bir hafta, on günlük gezilerde -18 kullanmanıza gerek yok dondurma koymadığınız sürece -5 rahatlıkla işinizi görür.
Karavandaki dolap kendine gelene kadar evde -5 veya -18 neyse donduruculuk malzemeleri dondurup(evde çalıştırmaya başlayacağız) , karavandaki dondurucuya geçirene kadar muhafaza edeceğiz. Dondurulacak malzeme yoksa +3 de kullanarak içecekleri veya hacim tutan malzemeleri koymayı düşünüyoruz. İhtiyaç olup olmaması aslında insanın biraz kendini kısması ile alakalı .
Fakat biz en kötüyü düşündük bakir yerde kamp yapmamızı (ihtiyaç malzemelerinin uzak olduğu bölgelerde) engelleyecekti dolabın küçük olması. Mersin'in sıcağı ne ANTALYA ya benzer ne ADANA ya hangi ay tutacağıda belli olmaz. Mesela şimdi 35 dereceleri görmemiz lazım ken 26 gidiyor ,Bakalım sıcak ne zaman patlayacak. MARTta da yaptığı olur. Ağustosta da her yıl değişir. Hayırlısı İlker ağabey başka bir konu başlığında bir tavsiyene ihtiyacım var seni etiketleyeceğim konu başlığında.

Coollife / Coolmarine CM123 Buzdolabı (Manisa) 123 L, dondurucu kapasitesi 10 Lt, A+ 12V / 24V
Şimdilik 3 firmaya rastladım. Şehirler ve firma isimleri şu şekilde..
1-Manisa-Coollife Uzman Soğutma Cool Life – Cool Marine
2-Mersin Erdemli-Cıkcık Enerji CIKCIK ENERJİ SAN. VE TİC. AŞ
3-Ankara-Depar Dayanıklı Tüketim Malları San Tic Ltd. Sti. Fridgers ve Depar Solar Türkiye’nin Buzdolabı Merkezi - 37 Yıllık Güvence!
150 LT ve üzeri buzdolapların 12V kompresör dönüşümü sonrasında sorunları yaşayabileceğine dair okuduğum mesajlar neticesinde Manisa merkezli 123 Lt kapasiteli Coollife CM123 buzdolabını aldım. Kargo ile gönderdiler.. dondurucu kapasitesi 10 Lt.. çok büyük olmasa da yeterli kapasitede..

Coollife / Coolmarine CM123 Buzdolabı (Manisa) 123 L, dondurucu kapasitesi 10 Lt, A+ 12V / 24V

150 LT ve üzeri buzdolapların 12V kompresör dönüşümü sonrasında sorunları yaşayabileceğine dair okuduğum mesajlar neticesinde Manisa merkezli 123 Lt kapasiteli Coollife CM123 buzdolabını aldım. Kargo ile gönderdiler.. dondurucu kapasitesi 10 Lt.. çok büyük olmasa da yeterli kapasitede..
Hayırlı olsun

Drankara, Hocam memnun musunuz soğutmasından? Ben eni fiyat aldım 2900 TL dediler, ona göre almayı düşünüyorum.

Merhabalar, ben çekme karavanımda kullanıyorum. Memnunum soğutmasından genelde 3 kademesini kullanıyorum. 5 kademesinde buzluk kısmında 0.5lt su şişelerini buz yapabiliyor. tabii ki performansı dolabın kapağını açıp kapatmaya bağlı olarak değişebilmekte. Selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri