12v Kahve Makinaları Hakkında.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lethran Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,097
Konuyu açan Lethran için söylemiyorum. 20-30 yaş civarındaki nesil benzer şekilde. Kafaları değişik çalışıyor. Doktor arkadaşlarım bizden sonra gelen nesil , hastaların canına okuyacak , hastalar bizi çok arayacaklar der. Tanıdığımın oğlu şu an Türkiye nin hemen hemen şirketinde çalışacak donanıma sahip ama o gitti, arkadaşlarıyla müzik yapıyor, parayı ne yapacam , annem babam biriktirmiş benim için diyor. Almanya'da iş yaptıklarım var, yeniler hep direkt , esneme payları yok, eskiler her yükün altına girmeye çalışır, yardımcı olurlar, yeniler sadece kendi işlerini yapar, çok bencil görürüm.
Yani bizim istediğimiz gibi eğitilmeleri imkansız, her söze bir diyecekleri var. Sonrasında kazançlı mı olacaklar derseniz 20 sene sonra görecekler. Belki de onların yolu doğru. Belki de tamamen kayıp yazacak.

Son düzenleme:

Etiketler

40 yaşında yazılım mühendisiyim. İnsanların okuduklarını anlamasıyla alakalı olan sorunun benimle hiç bir alakası yok. Sorun bence tam aksi eğitimle alakalı. Birine konuyu dağıtma dersen dağıtmamalı, dağıtmaya çalışana da bak ben yukarıda lütfen dağıtmayın yazmıştım neden anlamıyorsun deyince bu azarlamak olarak görülmemeli. Keşke yaşla alakalı olsaydı. Tamamen kişilik meselesi. Abi abi yazıyorum diye küçük sanmış olabilirsiniz, tanımadığım insanlara abi diye hitap ediyorum. Yoksa burada bana termos kullan diyen arkadaştan büyüğüm muhtemelen :smiley:)) bence bu kadar stresli yaşamayın biraz toprağa basın.

boş konuşup gereksiz gereksiz yazı yazan arkadaşların bilgisine. ürünü satın aldım, çok sıcak kahve yapıyor. şimdi neden çay içmiyorsun, günlük 1.5 litre kahve fazla gelmiş diye yazadurun. bilmediğiniz şeyler hakkında konuşmamayı öğrenemediniz hala.

Siz sorduğunuz sorularin farkında mısınız?
1- Sıcak kahve yapabilir miyim?

2- Hızlı kahve yapabilir miyim?

Size kimse sıcak kahve yapamazsın dememiş, yaparsın ama yavaş olur demiş.

Siz ne kadar sürede sıcak kahve yapıyorsunuz , ona cevap verin de bir işe yarasın almak isteyenler için.

.
Başlığın işe yaramadığını söylemekte haksızsınız Teoman bey.
Agresyonumuzu boşalttık...

Hem de kimsenin yüzüne bakmaya mecbur olmayıp, üstelik istediğimiz zaman çekip gideceğimiz bir ortamda.

Son düzenleme:

Siz sorduğunuz sorularin farkında mısınız?
1- Sıcak kahve yapabilir miyim?

2- Hızlı kahve yapabilir miyim?

Size kimse sıcak kahve yapamazsın dememiş, yaparsın ama yavaş olur demiş.

Siz ne kadar sürede sıcak kahve yapıyorsunuz , ona cevap verin de bir işe yarasın almak isteyenler için.
hocam sıcak kahve yapabilir miyim diye bir soru sormadım ben. hızlı kahve yapabilir miyim diye bir soru da sormadım. bu ürünü kullanan varsa bana yorum yapabilir mi diye sordum. okuduğunuzu anlamamakta ısrar edip birde üste çıkmaya çalışıyorsunuz. ben iki ürünü kullanan varsa diye sordum. konu benim neden çay değil kahve içtiğimden kahvenin bana çok geldiğine, tüpte neden ısıtmadığıma kadar geldi. bakın bilale anlatır gibi bin kere yazdım. waeco veya dometic kahve makinesi kullananlarla alakalı soru sordum, hayatında kahve içmemiş adamlar bana çay iç dedi anladınız mı sorunu :smiley: bir diğeri benim 20 30 yaşlarında olduğumdan dem vurmuş. cahil cahil şeyler yani. ben şu an 20 dakikada 3 bardak dolusu kahve yapıyorum hem de 80 82 derece civarı sıcaklıkta. umarım almaya çalışan arkadaşlara yardımcı olur da neden çay içmiyosun, yaşın kaç senin, tüpte ısıt vb gibi saçma alternatiflerle karşılaşmazlar.

İlk mesajınızı ve size verdiğim cevabı okuyun lütfen.
20 dakika yi bile yazmışım.
Siz konuyu dağıtma demişsiniz.
Neyse sizle anlaşamıyoruz , bol kahveli gunler;)

O kadar pahalı değildi,35Euro vermiştim . Euro ucuz , TL değerli iken. Bizim satıcılar çok azgın. Yeni modelleri 45 EUR Amazon.de satılıyor.

Adam ısrarla boş yapıyor :smiley:) aynen öyle 15 20 dakika beklerse kaynatır bile. Şimdi demledim baktım 3 bardağı 14 dakikada yapıyormuş. 12 volt ısıtmaz, kahve içme çay iç, kahveyi fazla kaçırmışın vb gibi akılsızca yazıp durmayı bırakmanız dileğiyle. Ben cihazı amazondan 880 tl ye aldım. 1 haftada geldi.

Adam ısrarla boş yapıyor :smiley:) aynen öyle 15 20 dakika beklerse kaynatır bile. Şimdi demledim baktım 3 bardağı 14 dakikada yapıyormuş. 12 volt ısıtmaz, kahve içme çay iç, kahveyi fazla kaçırmışın vb gibi akılsızca yazıp durmayı bırakmanız dileğiyle. Ben cihazı amazondan 880 tl ye aldım. 1 haftada geldi.
Artık geçmiş yazışmalara takılıp kalmayın rica ediyorum, polemik devam etmesin lütfen
Hangi ürünü aldınız?
Ne kadar enerji harcıyor?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR